Elektrický startér

Elektroporadna

Moderátor: j-z

Odpovědět
Svetr

Elektrický startér

Příspěvek od Svetr »

Dobrý den mám motorový kit 80ccm od sunway
Dle návodu z vašeho fora jsem vyměnil svíčku, ucvakal jistící spojky u pístu, přepájel drátek u svíčky, tyto rady jsem užil preventivně a velmy děkuji moc pomohly, (zatím vše bez problému) a z kolem jezdím nějakou dobu a celkem často a zatím což se divím bez problému a to se divím vzhledem k tomu čínskému motoru no nic zpět k tématu...

Je nějaká možnost jak vyrobyt motokolo abych startoval zkrze baterku jako v autě? no prostě elektronické startování? Nějaký zpusob ?? předem děkuji za rady.. Petr


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Automatické zapalování

Příspěvek od j-z »

Nechci být pesimistou, ale zní to jako velká utopie. Budeš potřebovat startér a slušnou baterku (počítám nad 6Ah), zase zbytečnej balast. Zkušenosti nemám, ale zkus web, třebas nějakej tuner už to vymyslel.
P.S. Podobnou službu udělá ruční startér, což je konstrukčně jinej level.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Automatické zapalování

Příspěvek od Tor158 »

No, tohleto snad nikdo ani vymyslet nemuže.A založit si rubriku s takovým
podivným názvem.Nepochopitelný.Je to vůbec možné??


koblizek
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 10. črc 2014 14:16:17

Re: Automatické zapalování

Příspěvek od koblizek »

No měl jsi jistě namysli el. startování . Utopie to být nemusí vhodných startérů je k dispozici dost otázkou je jestli na to máš konstrukčně to vyřešit a dovést do funkčního stavu. ( a hlavně jestli ti to za to stojí) Být tebou dám na radu j-z a pořídím ruční startování , buď rád že se ti to nesype


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Automatické zapalování

Příspěvek od Tor158 »

Je to prostě /pardon/neuvěřitelná pitomost.Když chce někdo opravdu
jezdit tak šetří každý gram, aby kolo nebylo těžké.Uplnej nesmysl na
zlomení rámu.Prostě total blbost.A vůbec má cenu se s tím zabývat?


koblizek
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 10. črc 2014 14:16:17

Re: Automatické zapalování

Příspěvek od koblizek »

Tore nesuď tak přísně . Já s tebou naprosto souhlasím s tím že je to naprosto nepraktické a zbytečné na druhé straně ty bys nechtěl vidět funkční výsledek pokud by to dotyčný dotáhl dokonce ? Já ano i když pochybuji že se toho někdy dočkáme ta váha totiž není ten největší oříšek (i když velmi podstatný) , ale zakomponovat to do maličkého motoru do rámu s omezeným prostorem taky není konstrukčně žádná sranda No v každém případě mu fandím pokud se do toho pustí a hlavně jestli bude takový borec že to dotáhne do funkčního stavu. :-)


marek

Re: Automatické zapalování

Příspěvek od marek »

Příspěvek smazán z důvodu ignorace pravidel ze strany pisatele.
j-z
P.S. Chlapi, buďte ku.va soudný. Že používáte sprostý slova, mně osobně neva (někdy to vystihne podstatu věci), ale není třeba se urážet!


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Automatické zapalování

Příspěvek od Tor158 »

Takže Kobližku.On se do toho nepustí.Já Ti řeknu proč.No proto , že nedovede
napsat dobře ani měkké I nebo tvrdé y.To svědčí o jeho IQ.Nebo je cizinec.
To nikdo neví.Já nechci aby se mi zlomil rám 60 km od základny.Vydal jsi
se někdy daleko??Budeš se modlit, aby se Ti nic nepodělalo.Uvědomuješ si
to šlapat zpátky.To neni o technice ale o spolehlivosti.Ohledně p.Marka.
Typický polistopadově internetově vymytý člověk.Nalep si na bundu USAF.


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Automatické zapalování

Příspěvek od Tor158 »

Tak sis mohl znovu všimnout, znovu má někdo mindráky.Je to přece o diskuzi.S Torem
mužeš klidně diskutovat.Není problém.Tor nemá, ale rád vymytý hlavy.To ty nejseš.
O tom to je.


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Automatické zapalování

Příspěvek od Tor158 »

rozjimani_motokolaru.JPG
rozjimani_motokolaru.JPG (98.63 KiB) Zobrazeno 20954 x
:P Tak.Není Vůl jako Vůl.Tor


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Automatické zapalování

Příspěvek od j-z »

Vzácná fotka, jsem tam;-)
Debata nad dopadem pádu při závodu.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Automatické zapalování

Příspěvek od Tor158 »

Pepasovi to jelo na 35cm Honda opravdu bezvadně.Na to nemám.Tor.


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Automatické zapalování

Příspěvek od Tor158 »

Hájka vytahli .Vypadadal jak vytaženej z pekla.Celej černej od škváry.Hi.


marek

Re: Automatické zapalování

Příspěvek od marek »

někdo má nápad co už napadlo kdekoho a hned ho Někdo jiný napadá a uráží a snižuje inteligenci že nic neumí a nic stejně nedokáže atd. což je urážlivé až dost a navíc mimo a zbytečné. ale to neva,že?
když ale někdo s nejvyšším IQ napíše jak vypadadal hájek , tak je to známka opravdu vysokéo IQ že si ani nikdo netroufne
mu cokoliv říct , tak to taky podle toho vypadadá .


Svetr

Re: Automatické zapalování

Příspěvek od Svetr »

Dík Marku alespoň někdo se mě zastal, no zpět k tomu zapalování, už jsem namýšlel hodně způsobů jak na to a nakonec jsem našel ten nejjednodušší..
Mám doma 6v baterku z motorky a pak tam mám elektro motorek 6v tyto dvě části mě bohatě stačí k tomu abych mohl dát dohromady el startování (předloha řazení a odstředivá spojka je již na cestě), jakmile vše obdržím pokusím se vše zkompletovat a vyfotit předběžnou situaci, doufám že to vyjde.. Můj plán zní "pomocí předlohy řazení a odstředivky navázat el motor 6v na převody a nezávisle tím nastartovat motor.. možná vám to nyní nedává moc smysl ale doufám že finální výsledek vyjde..


Svetr

Re: Automatické zapalování

Příspěvek od Svetr »

Jenom opravuji baterka a motorek je 12v :)


marek

Re: Automatické zapalování

Příspěvek od marek »

kdysi jsem okukoval starter ze skutru, takový docela malý šikovný , že by zespodu točil spojkovým kolem. startovat při zmáčknuté spojce. s větší jiskrou by to šlo ale co baterka a dobíjení. světelná cívka mi dávala až 32v tak by to baterku jen
pošimralo. bylo by to dobrý, skočit na bajka, udělat brm brm ,namalovat černou čáru a frčet k vodě.

gasbike začal prodávat nový CDI za 1/4 astronomické částky , větší jiskra bude ale podle toho co mi lidi psali křivka se měnit moc nebude. a taky klapky za polovinu maj.


koblizek
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 10. črc 2014 14:16:17

Re: Automatické zapalování

Příspěvek od koblizek »

Svetr jestli si se opravdu rozhodl do toho jít nenech se nikým odradit a určitě sem pak dej fotky a poděl se o zkušenosti jak ti to funguje - i když se ti to třeba nepodaří to není žádná ostuda. Je pravda že jsem se k tomu stavěl skepticky , ale rozhodně jsem tě nijak nekritizoval.


Fox
Příspěvky: 24
Registrován: sob 10. led 2015 20:06:19

Re: Automatické zapalování

Příspěvek od Fox »

Kamoš má el starování na kole taky, udělal to tím stylem že koupil ruční startér nějak ho upravil a pomocí elekrto motorku a řemenu který vede přes ten ruční startér to nakopne, pokusím se nafotit!! Vypadá to celkem jednoduše.


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Automatické zapalování

Příspěvek od Tor158 »

Na to jsem tedy zvědavej.Jak roztočíte 2KW motor elektrickým motorkem.
Asi nevíte co mluvíte.Kdyť máte magnetoelektrické zapalování a potřebujete
otáčky na magneto.K Překonání komprese budete potřebovat špičkově
min.50A.Potahnu sebou ještě elektromotor plný mědi.Nesmysl.


Waltr
Příspěvky: 48
Registrován: pát 02. led 2015 17:06:09

Re: Automatické zapalování

Příspěvek od Waltr »

tak určitě byto šlo abyto startovalo jak třeba motorka nebo auto tim byse musel upravit motorek akde je magneto tak byse dala udělat hridelka se zavitem aby šla našroubovat do magneta pak byse dalo i do krytu magneta vivrtat dira přivařit ložisko a udělat bud ozubeny kolečko nebo řemenici aspinačku seženeš z auta nebo z motorky ja mam z auta spinačku na chcipani motoru mužu jak chcipakem nebo kličkem


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Automatické zapalování

Příspěvek od j-z »

Nemůžu si vynachválit ruční startér
Obrázek,
ale i u něj je problém s místem. Dalo to dost práce, abych tam měl alespoň milimetr místa od kliky. Myslete i na to.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Roman
Příspěvky: 26
Registrován: pát 02. led 2015 19:03:01

Re: Elektrický startér

Příspěvek od Roman »

Ako si to vyriesil ?
širšie stredové zloženie ?
chcem tam dať buď odstredivu spojku + ručný startér, alebo kit radenia
to základné riešenie so spojkou mi príde na hovno :idea:


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Elektrický startér

Příspěvek od j-z »

Roman píše:Ako si to vyriesil ?
širšie stredové zloženie ?
chcem tam dať buď odstredivu spojku + ručný startér, alebo kit radenia
to základné riešenie so spojkou mi príde na hovno :idea:
Byla to dost laborace :shock: . Koupil jsem tu nejdelší osu se čtyřhranem, která se dala sehnat (cca 10-15mm k dobru), ani to ale nestačilo. Osa se točí v ložiskách, pomocí vymezovacích podložek (v mém případě "dočasně" uděláno z kroužků na klíče) je možné u osy ještě nějakých pár milimetrů nahonit.
Výsledkem je, že mezi klikou a startérem mám cca 1-2 mm rezervy ;) . Pokud se motor pohne (opřením o klandr), může to i dřít - jde to ale srovnat nohou (stane se mi to tak 2 x do roka). Zapouzdřená osa se šroubuje do středu z obou stran - díky vyosení mám cca 5mm mezi nejmenším kolečkem tácu a rámem, osa drží na jedné straně jen na pár závitech. Je to dost na doraz, ale drží mi to už skoro 3 roky.
Další možností je koupit kliky s tácem určené pro tento tuning (např. je to součástí kitu předlohy). Pokud ale vím, nemá to trojtác, který jsem požadoval.
P.S. Před těmi 3 roky jsem zjistil, že osa na klínkové kliky bývá delší, takže i tady je cesta (pak bys tam dal řazení ala favorit).


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Roman
Příspěvky: 26
Registrován: pát 02. led 2015 19:03:01

Re: Elektrický startér

Příspěvek od Roman »

Klinkovu osu az v pripade uplneho zufalstva :) nemal by som nervy na klinky.
Díky za cenné rady


hrabex
Příspěvky: 15
Registrován: ned 28. úno 2016 0:24:02

Re: Elektrický startér

Příspěvek od hrabex »



Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Elektrický startér

Příspěvek od Tor158 »

No zajimavé je,z jakého akumulátoru bude brát ty desítky ampér na nahození motoru.
To už výrobce radši neudává.Jestli neni myšleno ,že do toho strčíte nebo to nahodíte
lankem.Tor.


hrabex
Příspěvky: 15
Registrován: ned 28. úno 2016 0:24:02

Re: Elektrický startér

Příspěvek od hrabex »

je to v jednom bloku - motor i se startérem. S krátkodobým výkonem přes 100 /?/ Watů u motoru nebude problém. Nepotřebuje extra chlazení, stačí tedy malý. Aku - těžko říct jestli lithiovky, či co. Na krátkodobé vysoké proudy jsou myslim dobré Ni-Cd.


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Elektrický startér

Příspěvek od Tor158 »

Vypadá to pěkně.Ta bedna vzadu je asi aku.Těžko odhadnout jaký.No za ty prachy.
Kdo by si to asi koupil.Každopádně zajimavé.


koblizek
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 10. črc 2014 14:16:17

Re: Elektrický startér

Příspěvek od koblizek »

Pokud si technicky nevíte rady s tím el. startérem tak Čínský soudruh to už vyřešil :-)

http://www.alibaba.com/product-detail/g ... 0.0.yksvwP

Jaká bude kvalita toho motoru si živě dokážu představit + další "kurvítka" navíc.


Don.Morcak
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 04. srp 2016 2:19:54

Re: Elektrický startér

Příspěvek od Don.Morcak »

Kvalita je stejná. Bez repase nového motoru tedy žádná. Američaní to používají a je to v pohodě. Asi tak jako celý motor. Jenom v čechách to nikdo neprodává.


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Elektrický startér

Příspěvek od Tor158 »

Don.Morcak píše:Kvalita je stejná. Bez repase nového motoru tedy žádná. Američaní to používají a je to v pohodě. Asi tak jako celý motor. Jenom v čechách to nikdo neprodává.
Elektrický starter je pitomost hlavně ohledně váhy.Ten kdo jezdí tak to ví.Ti tvoji kamarádi
v Bumerice-no to je sešlost- na Gasbike.Jedna debilita na druhou.Stačí si to přečíst.Všechno koupí
a nic nevymyslí.Prostě konzum.Hlásíš se k nim tak to taky vypadá.Měl by ses nad tím zamyslet a
něco podniknout.Třeba jízdu do Bumeriky-za kamarádama.!!!! 8-) Jedeš už??nebo jseš zatím
pouze Spamový Teoretik. :lol:


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Elektrický startér

Příspěvek od Tor158 »

Don.Morcak píše:Kvalita je stejná. Bez repase nového motoru tedy žádná. Američaní to používají a je to v pohodě. Asi tak jako celý motor. Jenom v čechách to nikdo neprodává.
Ty jsi opravdu asi narušený .Ani nevíš jak to bylo obtížné ten motor sehnat.Víš kolik stál v roce 2005
400 dolaru s dovozem,clem a DPH.Bez náhradních dílů.A šli jsme do toho.!!!
Než byly Dárky tak se něco v CZ objevilo.Cena kolem 7500-8000Kč bez dílů.Máte to dnes za babku!
Madhu a Dárky nás potom zachránili.Byl tady ještě Bird.Něco se dalo u něj sehnat.
Ti co přišli po nás ,těm to už Madhu naservíroval.Takže máte všechno.Že neni starter je úsměvné.
Pár lidí by si ho koupilo a zjistilo by že je na nic.Madhu by se zbláznil z reklamací ;)No a to chceš radit.
Nevíš o tom vůbec nic!! 8-)


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrický startér

Příspěvek od bo-to »

Tor158 píše:
Don.Morcak píše:Kvalita je stejná. Bez repase nového motoru tedy žádná. Američaní to používají a je to v pohodě. Asi tak jako celý motor. Jenom v čechách to nikdo neprodává.
Ty jsi opravdu asi narušený .Ani nevíš jak to bylo obtížné ten motor sehnat.Víš kolik stál v roce 2005
400 dolaru s dovozem,clem a DPH.Bez náhradních dílů.A šli jsme do toho.!!!
Než byly Dárky tak se něco v CZ objevilo.Cena kolem 7500-8000Kč bez dílů.Máte to dnes za babku!
Madhu a Dárky nás potom zachránili.Byl tady ještě Bird.Něco se dalo u něj sehnat.
Ti co přišli po nás ,těm to už Madhu naservíroval.Takže máte všechno.Že neni starter je úsměvné.
Pár lidí by si ho koupilo a zjistilo by že je na nic.Madhu by se zbláznil z reklamací ;)No a to chceš radit.
Nevíš o tom vůbec nic!! 8-)

.........konečně rozumné slovo !!!!! já nevím proč se pořád dohadujete pošlete své zážitky z cest !!! a pak se můžeme bavit o motokolech ......starter na motokolo je opravdu kokotina čím vice sraček na to navalite tim je to na hovno ........tak vzůru na cesty a pochlubte se frajeři .......díky e-dárkum mužem aspoň fungovat a bavit se .........fandím MADHU A E-DARKAM ........BO-TO ......


pavelt74
Příspěvky: 58
Registrován: sob 25. dub 2015 0:11:17

Re: Elektrický startér

Příspěvek od pavelt74 »

Ahoj,u toho kola výše na obrázku byl starter řešen,ještě za pomocí dekomresoru,proto to starter v pohodě utáhl a když se startovalo ručně,tak se motor nastartoval nosem.Baterie byla NiCd 12V kapacita 1600mAh. Docela to bylo pohodlné,z dlouhého kopce jsem motor chípl a pak nastartoval.Dokonce to mělo i nabíjení z magneta.


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrický startér

Příspěvek od bo-to »

Já to řeknu krátce ............ běžte to prdele .....jak chceš mít dokonaly stroj udělej si řidičák kup si skutr a neotravuj lidi co mají radost z toho že jím čičmon jede !!!!!!!!!!!!

ja sem na tom čičmonu najel dost a mam základ .............kdo mne trumfne přišti rok v km ???????????


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Elektrický startér

Příspěvek od j-z »

bo-to píše:Já to řeknu krátce ............ běžte to prdele .....jak chceš mít dokonaly stroj udělej si řidičák kup si skutr a neotravuj lidi co mají radost z toho že jím čičmon jede !!!!!!!!!!!!

ja sem na tom čičmonu najel dost a mam základ .............kdo mne trumfne přišti rok v km ???????????
Tě nepoznávám. Tedy ten zbytečně jadrný slovník. Podzimní deprese?


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrický startér

Příspěvek od bo-to »

j-z píše:
bo-to píše:Já to řeknu krátce ............ běžte to prdele .....jak chceš mít dokonaly stroj udělej si řidičák kup si skutr a neotravuj lidi co mají radost z toho že jím čičmon jede !!!!!!!!!!!!

ja sem na tom čičmonu najel dost a mam základ .............kdo mne trumfne přišti rok v km ???????????
Tě nepoznávám. Tedy ten zbytečně jadrný slovník. Podzimní deprese?


,,,,,,,TROCHU MI TO UJELO !!!,,,,,,,,,,


Honza
Příspěvky: 116
Registrován: sob 15. říj 2016 20:15:53

Re: Elektrický startér

Příspěvek od Honza »

http://www.alibaba.com/product-detail/U ... 41760.html

pokud jsi ochoten jich koupit aspoň 15 ks ;)


koblizek
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 10. črc 2014 14:16:17

Re: Elektrický startér

Příspěvek od koblizek »

Já tu ten odkaz dal spíše jako zajímavost pro ty kteří o el. startéru uvažovali. Když pominu váhu toho vehiklu , kdovíjakou spolehlivost , problémy z dovozem a to nejdůležitější absenci náhradních dílů ( moc jsem nehledal ) tak bych to asi nikomu nedoporučil . Dobře seřízený motor chytá parádně jak rozšlapáním tak případně ručním start. Viděl jsem už i motor jednoduše upravený na startování aku. vrtačkou . Jestli by to dokázalo nahodit 80tku to opravdu netuším , aku vrtačku mám , ale zkoušet to nebudu připadá mi to stejně zbytečné jako ten motor z alibaby . Třeba ho někdo začne někdo dovážet a dovíme se o tom zázraku trochu více. :-)


Naposledy oživil Anonymous v pon 12. pro 2016 2:28:20


Odpovědět