Svíčka

Elektroporadna

Moderátor: j-z

Krovky1

Re: Svíčka

Příspěvek od Krovky1 »

Vydím že jsou tu lidi co se dohaduji místo toho aby někdo poradil. Jak mužete krmit sve ego na takovychhle nesmyslech vylepeni za monitorem


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Svíčka

Příspěvek od Tor158 »

Krovky1 píše: čtv 01. čer 2017 16:46:51 Vydím že jsou tu lidi co se dohaduji místo toho aby někdo poradil. Jak mužete krmit sve ego na takovychhle nesmyslech vylepeni za monitorem
To by mne zajímalo co chceš poradit s tou svíčkou.?Tak se smyslně zeptám,
ale ne tu slátaninu co jsi napsal.S tou si nikdo neví rady.Proto Ti nikdo
neodpověděl :shock:


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíčka

Příspěvek od Madhu »



Šmoček
Příspěvky: 41
Registrován: pát 02. úno 2018 20:20:57

Re: Svíčka

Příspěvek od Šmoček »

Tak jsem dnes namontoval svíčku Brisk N15YC 0,7....Motor jede skvěle a automechanik říkal že to je teplá svíčka...Jehla zvýšena na předposlední drážku ohledně bohatší směsi a většího chlazení motoru..To Čínská origo nedokázala...!!!


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Svíčka

Příspěvek od Tor158 »

To teda nevím co Ti poradil.To je nesmysl že je teplá.To je automobilová svíčka!!
Teplá je N17 a nejteplejší je N19.Kam na to chodíte??To nechápu.Podívejte se na
její konstrukci. :o :shock:


Šmoček
Příspěvky: 41
Registrován: pát 02. úno 2018 20:20:57

Re: Svíčka

Příspěvek od Šmoček »

Já vážně netuším... Jsem vážně v začátcích na motokole a automechanik čučel a zas říkal že 19 je studená no fakt jsem z toho vedle...Chvilku na ní budu jezdit a uvidíme;-)A mít to klasická kladívka a vážně klasickou cívku a kondík to bych se vyblbnul jinak;-) než černou krabičku a boj pojede nepojede;-) jsem asi starší škola tak se nezlob;-)


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Svíčka

Příspěvek od Tor158 »

No to si každý myslí podle značení.Když se podíváš na konstrukci N19 tak
jiskřiště je vystrčeno do spalovacího prostoru.Takže je na něm větší teplota a
svíčka si uchovává vic tepelné energie.Oproti N15 kde je jiskřiště schované s
izolátorem v těle svíčky a tim je fyzikálně studenější.Když dáš na teplou svíčku
chudou směs tak ji teplotou upálíš.Když dáš bohatou směs a studenou svíčku
tak ji budeš pořád čistit nebo to okamžitě uleješ při startu.Tak otázka pro všechny
Proč se dávají na dvojtakty fyzikálně teplé svíčky?Co myslíte ;)


Šmoček
Příspěvky: 41
Registrován: pát 02. úno 2018 20:20:57

Re: Svíčka

Příspěvek od Šmoček »

No právě že jak tak koukám Čína je schovaná a ta 15tka vyčnívá;-) už jsem z toho vážně vedle ale dám na Tvou radu....


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Svíčka

Příspěvek od j-z »

Tor158 píše: stř 07. úno 2018 20:47:38 No to si každý myslí podle značení.Když se podíváš na konstrukci N19 tak
jiskřiště je vystrčeno do spalovacího prostoru.Takže je na něm větší teplota a
svíčka si uchovává vic tepelné energie.Oproti N15 kde je jiskřiště schované s
izolátorem v těle svíčky a tim je fyzikálně studenější.Když dáš na teplou svíčku
chudou směs tak ji teplotou upálíš.Když dáš bohatou směs a studenou svíčku
tak ji budeš pořád čistit nebo to okamžitě uleješ při startu.Tak otázka pro všechny
Proč se dávají na dvojtakty fyzikálně teplé svíčky?Co myslíte ;)
N15C je u mě osvědčená celoroční klasika na dvoutakty. Ale s N15YC (s prodlouženým jiskřištěm) zkušenost nemám žádnou. Při výběru možná někomu pomůžou následující obrázky:
Přílohy
img.jpg
tm4.jpg
tm4.jpg (19.02 KiB) Zobrazeno 9996 x


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Šmoček
Příspěvky: 41
Registrován: pát 02. úno 2018 20:20:57

Re: Svíčka

Příspěvek od Šmoček »

Jsem teď přímo koukal na stránky Brisk N15YC jak píšeš..Jinak u ní byla psaná vysoká tepelná vodivost...No jsem zmaten před 20 lety jsem to neřešil :-))) naprosto vážně ne.... Děkuji také za info...


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Svíčka

Příspěvek od Tor158 »

Nechápete to!!! :o :o :shock: Tepelná vodivost je něco jiného než teplota svíčky.
Když je vysoká tepelná vodivost tak se svíčka rychle ochlazuje do izolátoru a
odvádí teplo z jiskřiště do okolního prostoru.Je tedy studená- fyzikálně,je studená!!
A obráceně.Tor.


Šmoček
Příspěvky: 41
Registrován: pát 02. úno 2018 20:20:57

Re: Svíčka

Příspěvek od Šmoček »

Jj😱


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Svíčka

Příspěvek od Tor158 »

Přece jste viděli film Na samotě u lesa.Proč tu svíčku asi nahříval do
toho stabiláku.No aby byla horká a udržela si svoji samočistící teplotu a neza...la se při startu.
Než to cucne pořádně palivo, blafne a spalovací prostor se zahřeje na pracovní teplotu.
Prostě nebyly svíčky na výběr.Chápete souvislosti??Ty tabulky jsou uplně nanic, prostě
lidi nechápou podstatu problému, pokud se jim to polopaticky nevysvětlí.Potom už záleží na jejich IQ jestli
to pochopí.Tor. ;)


Šmoček
Příspěvky: 41
Registrován: pát 02. úno 2018 20:20:57

Re: Svíčka

Příspěvek od Šmoček »

Jako já to snad pochopil 😀teda už jo... Docela mě mrzí že je vše na Facebooku tam já nejsem ani tam nehodlám jít...:-(


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Svíčka

Příspěvek od j-z »

Šmoček píše: stř 07. úno 2018 22:34:16 Jako já to snad pochopil 😀teda už jo... Docela mě mrzí že je vše na Facebooku tam já nejsem ani tam nehodlám jít...:-(
Na FB je opravdu všechno, ale k motokolům máme nejblíž právě tady, v poradně :-).
Ono jde o to, že spousta lidí má jenom ten FB a pak mi píšou dotazy na blbosti právě tam.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Svíčka

Příspěvek od Tor158 »

Já si myslím, že to je nejlepší způsob jak se sám prásknout a registrovat
pod dohled nějakých mladých IP de..ntů, nedej bože státních orgánů.
No a J-Z, tys to zadřel právě proto, co jsem psal nahoře(nejsi sám).Protože
máš studenou svíčku a máš tam ještě málo paliva. Na Webu jsi přiznal
že ji máš černou, ale kdyby jsi přidal na směsi a ochladil motor tak by jsi
musel přidat na teplotě svíčky, abys to jiskřiště uplně nezakarbonoval .
Tak to jsou ty souvislosti.Tor. ;)


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Svíčka

Příspěvek od j-z »

Tore, zkoušel jsem různý svíčky různých výrobců a nakonec jsem zůstal věrný Briskům N15c. Ještě odkaz na převodník http://www.dnepr.cz/download/tech_info/svicky.pdf.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Svíčka

Příspěvek od Tor158 »

Samozřejmě už jsme o tom tady psali.Prostě Brisk je bez problému.Jenom
je třeba uvědomit si, jak to je s tou teplotní hodnotou a souvistlostma se
směsí.Ty to rychle pochopíš ,ale někdo to nepochopí vůbec.Tady to vidíš
jak na tom jsme.Automechanik si plete teplotní vodivost se skutečnou
fyzikální teplotou svíčky.Oni neznají podstatu věci.!
No a od toho se odvíjí otázka proč do dvojtaktů by se měli dávat teplé svíčky.
Tak proč??Na to už musíte přece přijít.Je to uplně triviální.Tor.


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Svíčka

Příspěvek od Tor158 »

j-z píše: stř 07. úno 2018 23:36:13 Tore, zkoušel jsem různý svíčky různých výrobců a nakonec jsem zůstal věrný Briskům N15c. Ještě odkaz na převodník http://www.dnepr.cz/download/tech_info/svicky.pdf.
Tak samozřejmě, ale nenastavoval jsi palivo a směs takže Ti vyhovuje tato konfigurace.
Prostě to nějak jede a basta.Mohlo by to být ale lepší.Tor. ;)


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Svíčka

Příspěvek od j-z »

Tore, doporučuji se podívat na asi nejlepší poradnu k dvojtaktům www.jawamania.info, tam se psalo o svíčkách asi milionkrát.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Svíčka

Příspěvek od Tor158 »

j-z píše: čtv 08. úno 2018 7:11:16 Tore, doporučuji se podívat na asi nejlepší poradnu k dvojtaktům www.jawamania.info, tam se psalo o svíčkách asi milionkrát.
Nepotřebuji žádnou motorkářskou poradnu.Nikdo tam fundovaně neřekl jak
to tedy je.Ty máš pocit že motorkáři tomu rozuměj a jsou jaksi nadřazení.
Tady jich je taky plno a nikdo z nich se k tomu nevyjádřil.Jenom mění
karburátory a směsi, ale neznají souvislosti.Já uvádím jenom holá fakta,
naměřené skutečnosti z provozu,a výsledky měření v souvislosti na
literatuře.A ty sedí přesně.Jak je to v literatuře popsané.Nic víc.Nikdo
zatím nevznesl jakýkoliv argument PROTI.Jenom aby jsem se někam podíval.!!
Proč? Mám svoji hlavu a vše si ověřím přístroji, abych nekecal blbosti.
A vzhledem k tomu, že ani na motorkářských fórech nikdo nic neměří a používá
jenom krabičky- (potom o tom frikulínsky diskutuje) tak je to pro mne total Passe.
No a proto jsem jaksi v jiné DIMENZI- než ostatní.Takže pravdivá FAKTA a ne bláboly.
No a to je ten střet těch Dimenzí.Ty čerpáš z WEBU a já si to napřed ověřím.Tor. ;)


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Svíčka

Příspěvek od j-z »

Nemůžeš všechny 2t házet do jednoho pytle. Pokud výrobce doporučuje 14C / 15C /17C, asi k tomu má důvod. Máš proměřeno, ok, do Tvého motoru sedí sedmnáctka, budiž. Ale kolik jsi těch motorů změřil? Padesátky, osmdesátky, kulaté, hranaté, ruské, ... N95, N98, toulen, ... zima, vedro, ... Jakej je v tom rozdíl?
Já Ti Tvoje poznatky neberu, zkušenej jsi dost. U původního motoru jsem dával 17c na zimu, ten aktuální jezdí na 15c celoročně.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Svíčka

Příspěvek od Tor158 »

j-z píše: čtv 08. úno 2018 14:07:30 Nemůžeš všechny 2t házet do jednoho pytle. Pokud výrobce doporučuje 14C / 15C /17C, asi k tomu má důvod. Máš proměřeno, ok, do Tvého motoru sedí sedmnáctka, budiž. Ale kolik jsi těch motorů změřil? Padesátky, osmdesátky, kulaté, hranaté, ruské, ... N95, N98, toulen, ... zima, vedro, ... Jakej je v tom rozdíl?
Já Ti Tvoje poznatky neberu, zkušenej jsi dost. U původního motoru jsem dával 17c na zimu, ten aktuální jezdí na 15c celoročně.
Já nevím!!Ty to snad nechápeš??Já přece nemluvím o konkrétním motoru, ale o principu
jak to funguje!!!O principu!!Ten je u všech motorů stejný- bez rozdílu kubatury a konstrukce.
Opakuji Ty čerpáš info z Webu ,co Ti řeknou na Webu.Když výrobce doporučí určitou svíčku-
tak to má nějaké odůvodnění ,že.Jde o to odůvodnění.Kdo to ví proč a jak, tak tomu rozumí
a může dál pokračovat v laboraci, až to seřídí.Když neví, tak je to jenom pokusnický bastl a
následuje v horším případě zadření.Prostě to není odborná diskuze na faktech.Je to žvanírna.Tor. ;)


Šmoček
Příspěvky: 41
Registrován: pát 02. úno 2018 20:20:57

Re: Svíčka

Příspěvek od Šmoček »

No uvidíme každopádně jede velice dobře na čtvrt plynu kopec nekopec.A asi je hloupost koukat po 10 km na svíčku ale kouknul jsem se a je čistá.. Říkám uvidíme do budoucna;-)


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíčka

Příspěvek od Madhu »

Lépe se podívat každých 10km než mít špinavou svíčku . . .


Šmoček
Příspěvky: 41
Registrován: pát 02. úno 2018 20:20:57

Re: Svíčka

Příspěvek od Šmoček »

No zatím zajíždím opatrně ale jsou mrazy tak to moc netahám za plynem 😉


Šmoček
Příspěvky: 41
Registrován: pát 02. úno 2018 20:20:57

Re: Svíčka

Příspěvek od Šmoček »

Opět další prodejce mě upozorňoval že 19tka je studená svíčka!!!to si člověk připadá jak za vola...


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíčka

Příspěvek od Madhu »

Není třeba si připadat za vola, ale vědět jak věci doopravdy jsou. Pak to jít jen koupit . . .
http://www.jawa-50.cz/clanek/prevodni-t ... vicek.html


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíčka

Příspěvek od Madhu »

Není teplejší 19tky než BRISK :)


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Svíčka

Příspěvek od Tor158 »

Madhu píše: pát 09. bře 2018 9:31:11 Není teplejší 19tky než BRISK :)
No tak samozřejmě že je teplá.No ale proč a do jakého motoru?Jako prodejce
bys to měl těm lidem odborně vysvětlit.Stejně jako J-Z .Jenom opráskněte WEB.
Takže proč a do jakého motoru.To na WEBU nenajdete.Musíte přemýšlet.Stejně :)
tak jak svíčka pálí pod tlakem.Tor. :) :lol:


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Svíčka

Příspěvek od Tor158 »

Tak prodejce nemusí přemýšlet.Musí prodat.!


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíčka

Příspěvek od Madhu »

Prodat jo, ale snad by měl i vědět jaká svíčka je teplá a jaká studená?
Jasně že je jednodušší dát sem odkaz na web. Ty jsi toho tady o svíčkách už napsal až dost viz vaše výměna s j-z.


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Svíčka

Příspěvek od Tor158 »

No dobře,dobře.Bohužel na tom WEBU jsou i chyby a někdo to je schopný
okopírovat i s chybama.No ale k věci.
Představ si, že Ti přijde zákazník a zeptá se Tě, proč tam někdo strká N14až N15
někdo N17 až N19.Takže je z toho Magor a vlastně nikdo neví proč . Všichni
jsou spokokojený.Každýmu to nějak jede, ale vlastně neví jak a proč.Svíčka má
cihlovou barvu ,tak je všechno v pořádku.To je samozřejmě Koko..na!Tak co
bys mu řekl?Tor. ;)


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíčka

Příspěvek od Madhu »

Chyby mohou být na webu i v literatuře kterou zmiňuješ. Beru v potaz, že na web si každý může psát co chce, ve vytištěných knihách se to hůře opravuje.
Proto, když to takto stavíš, bych větší důležitost kladl na Tvoje ověřené zkušenosti a držel se nadále principů. Značení zapalovacích svíček různých výrobců odpovídá pochopitelně nejen jejich tepelné hodnotě. Používají se odlišné typy svíček, a to podle jejich konstrukce. Pro každý motor dle doporučení výrobce. V našem konkrétním případě tedy pro dvoudobý spalovací motor.
Značení obsahuje informace o délkách závitu, rozměrech závitu, třeba i tvar, nebo naprostou absenci podložky, použité materiály atd. Tepelnou hodnotu zapalovací svíčky udává jeden z podstatných aspektů její konstrukce.

Zapalovací svíčka s nižší tepelnou vodivotí - teplá "špička dlouhá"
Zapalovací svíčka s vyšší tepelnou vodivostí - studená "špička krátká"

Konstrukce zapalovací svíčky musí odpovídat tak jak se chová v závislosti na pracovní teplotě motoru pro který je určená.
Během provozu se na části svíčky ve spalovacím prostoru vždy usazují nečistoty vznikající ze spalování. Je tedy důležité jak dokonalé spalování probíhá, protože ideálním stavem je proces samočistící, který probíhá vlivem těchto teplot. Určitým vodítkem jsou potom barvy usazenin, jako třeba ta cihlová. A pak se dostáváme tam kde vše souvisí se vším. Bohatá směs, chudá směs, samozápaly, "jak svíčka pálí pod tlakem".
U teplých zapalovacích svíček např. "19" dochází rychleji k prohřátí na teplotu samočištění.
Chtěl bych znát ale někoho komu motor funguje přesně dle jeho představ a protože nemá jeho zapalovací svíčka správnou cihlovou barvu brečí doma v komoře.
Madhu


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Svíčka

Příspěvek od Tor158 »

Tak dobře.Teoreticky je to dobře napsáno.No ale k věci.
Jakou tedy svíčku do Vašich motorů,čím je to dáno a proč.Tor.


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíčka

Příspěvek od Madhu »

Co se zapalovacích svíček týká?
Teplá svíčka někdy nedokáže dostatečně odvádět teplo. To potom vede k samovolnému zápalu "mimo". Popisováno často i jako rány kladivem v motoru.
Studená hlavně v hranici nízkých otáček zase nedá dostatečnou teplotu pro samočisticí účinek svíčky. Zapalovací svíčka tedy potom klidně i vynechává a to je dost častý problém v kombinaci se "špatnou" nasávanou směsí (směs platí i u teplé svíčky).
Pracovní část izolátoru a elektroda svíčky může být černá popelavá, nebo i kombinovaně zaolejovaná a je to popisováno stejně . . .
Moc tedy nechápu tu 15 celoročně. Do těchto dvoutaktních motorů 17,19, ale záleží " chudá, bohatá směs, stav magnetozapalování (o tom jsi tady toho napsal už hodně) klidně i čistota vzduchového filtru" atd.
Potom se dá laborovat, ale musí být alespoň základní chápání principu a sounáležitostí práce motoru.
Madhu


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Svíčka

Příspěvek od Tor158 »

No,tak opravdu dobře.Dobře nastudováno a celkem bez chyby.Jenom mi tam chybí
to zdůvodnění. PROČ teplé svíčky do Vašich motorů?Jaký je důvod?Už je to uplně jednoduché.
Je to jedna věta!Tak to zkus.Nebo ostatní můžou vyjádřit také svůj názor.Tor. ;)


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíčka

Příspěvek od Madhu »

Moje studium pochází hlavně ze zkušeností. Ono tohle nemá moc cenu, protože to tady zapadne v čase.
Chybí tady obecný slovník pojmů co je vlastně vůbec jaká svíčka a proč je taková.
Pak se plete tepelná vodivost se značením teploty svíčky, někdo ani třeba neví co je vlastně chudá a co je bohatá směs etc.
Těch pojmů je ale mraky a když to někdo hledá nic nenajde a založí zase další to samé stejné téma.
Ty všechno píšeš jak pro inženýrskou komoru strojírenskou. Bohužel někdo vůbec neví o čem píšeš.
Když vysvětluji někomu jak ředit a spočítat kolik oleje do 5l benzínu (protože se na to spousta lidí ptá), vysměješ mě jestli tam nechci ještě nějaký kvadratický výpočet, nebo nelineární rovnicí,s odmocninou a zlomek. Tak to tady chodí, musíš zvolit množství a způsob dávkování informací.
Já nyní odcházím od tabule, došla křída.
Napiš Ty závěr, jsi moderátor a máš rozhodně co napsat jak ze zkušeností tak z principu.


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Svíčka

Příspěvek od Tor158 »

Tak jsi to zatáhl diplomaticky do nějaké obecné roviny, která nic nikomu neřekne.To jsem
samozřejmě čekal.Důvod je prostý.Neznáte obecné fyzikální principy. Tak to je.Horší je
že to naší Facebookovou/Instagramovou veřejnost vůbec nenapadne.A proč??Protože to
na WEBU nejde efektivně vygooglovat.Nic totiž jiného neumějí a jsou proto zajatci svých systémů
a aplikací.Je to také podíl České Montovny.Podívej se,pokud někdo nedovede spočítat kolik je
oleje na 5l při 1:20 tak patří do blázince nebo na 1 stupeň ZŠ.Třetí možnost je, že zavolá Hodnému pánovi
v EU dárkách a ten poradí každému Idiotovi, bez rozdílu.Co si Hodný Pán myslí nikoho už nezajímá. :lol:

Ale k Věci.
Tak jak to je.
Teplé svíčky se Hoši používají tam, kde se jako palivo používá SMĚS!!!
Kde se používá čisté palivo tak se používají střední nebo studené svíčky.(automobilové motory)
Není to tedy v dvoutaktech nebo čtyřtaktech.Dvoutakt muže být taky jenom na čisté palivo
Primárně je důležitý druh paliva od kterého se odvíjí teplota ve spalovacím prostoru a možnost
jeho zážehu.Určitě budete souhlasit že 120 oktanový benzín bude hořet lépe a výhřevněji než Směs.
Bude tam kurňa Teplo a pujde to dobře zapálit.Tak tam budete muset dát studenější svíčku,jinak ji roztavíte.

No a co směs_
Ta hoří nejhůř z těch paliv.Musíte tam dát Teplou svíčku, aby si udržela svoji zápalnou teplotu,-
okamžitě (neni tam tak horko) a dosáhla okamžitě samočistící teploty.Proč??No to je jednoduché!!
Aby se ten olej a to svinstvo okamžitě na ní spálilo.Jinak ji ulejete a je s Váma konec.To jsou Ti
kteří šlapou kolem baráku a jenom jim to občas blafne.Zároveň se hůře ta směs zapaluje a tak potřebujete
okamžitě ohřátou a čistou svíčku pro další zápal.Myslím že Vám to je jasné.!!


No takže používání N15 nemá žádnou logiku.Z4C je na tom ještě hůř.Je pro naše EU normované
palivo( BA95) příliš studená.Holt Číňani mají jiné palivo :mrgreen: .
Teplota motoru jako taková na to nemá zcela vliv.Je to sekundární záležitost stejně jako konstrukce
motoru.Takže vidíte ,že je to zcela jednoduché a netřeba v tom hledat žádnou vědu.

Takže Hoši- Primárně- PALIVO!! :lol: :lol:

Tor


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíčka

Příspěvek od Madhu »

Ty jsi střelec :)
Já nemůžu nikomu přece říct "pane jděte si zopakovat základní školu". Někdy odpovídám i lidem co na mě mluví pozadu.
Ten tvůj rozbor je super srozumitelný, jenže za nějakou dobu se na to samé, trochu jinak, bude ptát někdo znova.
Madhu


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Svíčka

Příspěvek od Tor158 »

Tak já chápu, že to z hlediska obchodního musíš prezentovat jak pro blbce.
No a jestli to zapadne.Hm.To by si měl Admin v tom udělat pořádek a témata
nějak sloučit a administrovat.Tady si někdo založí téma a ptá se na věci které
jsou uč dávno publikovány.Prostě Bordel.Tor. 8-)


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Svíčka

Příspěvek od j-z »

Tor158 píše: úte 20. bře 2018 21:09:54 Tak já chápu, že to z hlediska obchodního musíš prezentovat jak pro blbce.
No a jestli to zapadne.Hm.To by si měl Admin v tom udělat pořádek a témata
nějak sloučit a administrovat.Tady si někdo založí téma a ptá se na věci které
jsou uč dávno publikovány.Prostě Bordel.Tor. 8-)
Na to si má najít čas moderátor, admin není chobotnice. ;)


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Svíčka

Příspěvek od Tor158 »

No to asi jistě.Jenom jestli se to Té chobotnici zrovna nehodí. ;)


Šmoček
Příspěvky: 41
Registrován: pát 02. úno 2018 20:20:57

Re: Svíčka

Příspěvek od Šmoček »

Tak já jsem s 15ctkou spokojen..Motor jede super a svíčka je čistá není teda cihlová je jaksi mezi něco světle černou až hnědou... :)


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Svíčka

Příspěvek od Tor158 »

Nic jsi nepochopil!Dříve nebo později to zadřeš.Jako ostatní.
Madhu měl pravdu,vše zapadne a nikdo nic nepochopí!Tor


Šmoček
Příspěvky: 41
Registrován: pát 02. úno 2018 20:20:57

Re: Svíčka

Příspěvek od Šmoček »

Já to zadřít ale nechci :shock: :o


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Svíčka

Příspěvek od Tor158 »

Tak si to znovu všechno přečti a vyvoď z toho opatření!Tor. :shock:


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíčka

Příspěvek od bo-to »

Šmoček píše: čtv 22. bře 2018 21:30:00 Já to zadřít ale nechci :shock: :o
Já nevím jezdím na 15 už 4 roky vypálená je nádherně a žádný problém ......prdnul jsem tam 17 a výkon šel dolů ............tak nevím ....samé kecy kolem toho každý chytrý ........jen se těmi kecy bavím ...........


Šmoček
Příspěvky: 41
Registrován: pát 02. úno 2018 20:20:57

Re: Svíčka

Příspěvek od Šmoček »

Konečně někdo rozumný ;) No když tak zavzpomínám tak jsem nikdy nic nezadřel ať to byl fichtl a různé lepeňáky co jsem měl vše bylo v pohodě.


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Svíčka

Příspěvek od Tor158 »

Je to uplně zbytečné.Vůbec ničemu nerozumíte.Hlavně nenadávejte na prodejce
že Vám prodal nekvalitní motor.Nemá cenu se s Vámi vůbec zabývat.Konečně
BO-TO.Ty jsi to taky zadřel!!Tak si popovídejte ve své rovině.Tor. :lol:


Odpovědět