Odstraňování elektrických poruch

Elektroporadna

Moderátor: j-z

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Odstraňování elektrických poruch

Příspěvek od Tor158 »

Zde se mužete ptát jak na elektriku. Respektive co Vás trápí,co nejde
a jak na to.


peter

Re: Odstraňování elektrických poruch

Příspěvek od peter »

čaute chcem sa spýtat prečo mi každých cca 100 km odpali sviečku ? mam pocit že len vtedy ked idem rýchlejšie ale to iba sematam kedže motor je v zabehu inak teda kde može byt chyba ? je inak dost čierna aj ked som šteloval bohatost zmesi myslite si že by to začiernenie malo vplyv nato aby ju odpalovalo ?diky


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Odstraňování elektrických poruch

Příspěvek od Tor158 »

peter píše:čaute chcem sa spýtat prečo mi každých cca 100 km odpali sviečku ? mam pocit že len vtedy ked idem rýchlejšie ale to iba sematam kedže motor je v zabehu inak teda kde može byt chyba ? je inak dost čierna aj ked som šteloval bohatost zmesi myslite si že by to začiernenie malo vplyv nato aby ju odpalovalo ?diky
To je normální.Máš bohatou směs pro záběh a hodně oleje.Jak zčerná
tak je na ní zkrat a nepálí.Čistit často a dát N19c.Po záběhu to bude
v normálu.Tor.


petr2M
Příspěvky: 117
Registrován: stř 26. lis 2014 11:41:40
Fotky: http://petr2m.rajce.idnes.cz/

Re: Odstraňování elektrických poruch

Příspěvek od petr2M »

Koukni na tyhle stránky a zkus ještě přesněji diagnostikovat, co tomu je.
http://www.autorevue.cz/kdyz-promluvi-z ... i-svicka_2

Mi taky odcházela svíčka na "černou barvu". Pomohlo zvednout tepelnou hodnotu svíčky - to co ti radí Tor.
Jedná se o to, že na svíčce potřebuješ mít určitou teplotu, která zajistí vypálení všeho svinstva, které se na ní může usazovat. Pokud máš svíčku studenou, zůstane tam karbon s olejem a svíčka jde do háje.


peter

Re: Odstraňování elektrických poruch

Příspěvek od peter »

Tak dakujem vam za rady.
Inak tie povodne z činy odišli skoro hned potom som tam dal tu NCK 4626 čo doporučuju na honbrac cz ta išla tých 100 km ..našiel som doma N 17c a ak ju odpali skusim ešte tu 19tku


Wattus
Příspěvky: 14
Registrován: úte 30. srp 2016 9:11:27

Re: Odstraňování elektrických poruch

Příspěvek od Wattus »

Zdarek, nezkoušl někdo odrušit svíčku? Dala by se popřípadě použít svíčka NR17C nebo třeba odrušená fajfka?


Abiczek
Příspěvky: 30
Registrován: úte 12. dub 2016 16:33:31

Re: Odstraňování elektrických poruch

Příspěvek od Abiczek »

Wattus píše:Zdarek, nezkoušl někdo odrušit svíčku? Dala by se popřípadě použít svíčka NR17C nebo třeba odrušená fajfka?
Ahoj, mám odrušenou fajku i svíčku a bez problémů.


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Odstraňování elektrických poruch

Příspěvek od Tor158 »

Každé odrušení snižuje jiskru o 20%-30%.Je to způsobeno sériovým odporem -
ve fajfce nebo izolátoru svíčky.Takže řadit za sebe odrušenou fajfku a svíčku nemá smysl.
Samotná jiskra nevyzařuje,jenom je zdrojem vysokofrekvečního signálu.Vyzařují zapalovací
kabely.Ty se chovají jako aperiodická(neladěná)antena.Proto se používají svíčky které mají
odpor v izolátoru.Záření se tak nešíří částečně do kabelů a spotřebuje se na odporu.Takže
kdo to použije musí počítat i ze slabší jiskrou.Energie zápalu se spotřebuje částečně na odporu.Tor.


petr73
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 16. srp 2018 8:07:09

Re: Odstraňování elektrických poruch

Příspěvek od petr73 »

je možné že by nové zapalování mohlo být v háji?aplikoval jsem novou sadu,chtěl poprvé nastartovat a nic.magneto dává napětí ale na svíčku už nic


romi
Příspěvky: 67
Registrován: stř 11. črc 2018 18:04:07

Re: Odstraňování elektrických poruch

Příspěvek od romi »

:D
Naposledy upravil 1 dne romi; celkem upraveno 0x.


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Odstraňování elektrických poruch

Příspěvek od Tor158 »

:lol: A proč zrovna kostra!!Nic jiného Tě nenapadne.Tam muže být 100 a jiných věcí.
Klidně to CDI muže být vadné.Takže měřit a prohazovat díly.

Rozpojíme dráty od Magneta k CDI.Připojíme na něj voltmetr se střídavým rozsahem 300V.
Prošlápneme bez svíčky a na voltmetru musí být víc než 100v stř.
Přepneme na ohmetr a měříme jednotlivě oba dráty proti rámu.Černý bude ukazovat proti rámu
něco kolem nuly(tady je zem) a modrý asi 350 ohmů.(vrchol cívky).Prošlápneme a změříme modrý
proti rámu(Víc než100V stř)
Zapojíme dle manuálu.Když nejde jiskra je vadné CDI.Zapojíme-li dráty obráceně- nic se neděje.!
Jenom obrátíte zápal o 180 stupňů. Jiskra, ale musí jít.Jednoduchý postup.!Samozřejmě muže být
i probitá fajfka nebo svíčka.Zkusíme jenom na kabel.To je ,ale už dost nepravděpodobné.
Tor. ;)


Flauros
Příspěvky: 1
Registrován: pát 17. črc 2020 19:32:26

Re: Odstraňování elektrických poruch

Příspěvek od Flauros »

Ahoj,nefunguje mi chcipak.Postavil jsem nový motokolo,ale chcipat musím,že vytáhnu Fajkus.Nevite někdo co stím.Dik


Michal321

Re: Odstraňování elektrických poruch

Příspěvek od Michal321 »

Chcípák je jenom spínač, kterým se zkratuje magneto. Závada může být přímo v něm, v nalomených drátech nebo špatně nalisovaném konektoru. Proměř to multimetrem -> zmáčknuto=sepnuto.
Motor chcípej sytičem = uchlastat. Je to šetrné k cívce magneta. Chcípák ber jako stopku pro nutné případy.

Ať ti to jezdí !!!


Vencelides
Příspěvky: 12
Registrován: pát 28. srp 2020 18:54:50

Re: Odstraňování elektrických poruch

Příspěvek od Vencelides »

Jak poznám bez přeměření,když mi nejde elektřina jestli je to CDI nebo cívka prosím ?


Trojvýfuk

Re: Odstraňování elektrických poruch

Příspěvek od Trojvýfuk »

Vencelides píše: pát 28. srp 2020 19:38:48 Jak poznám bez přeměření,když mi nejde elektřina jestli je to CDI nebo cívka prosím ?
Nijak.!!


Vencelides
Příspěvky: 12
Registrován: pát 28. srp 2020 18:54:50

Re: Odstraňování elektrických poruch

Příspěvek od Vencelides »

Ale jo jde to,teď mě napadlo cívka sama dává volty sice slabší ale dává.Hodím na dráty malou žárovku z baterky a hned budu vedet jestli mám koupit CDI nebo cívku z magnetem.Nechápu stejně jak mohlo CDI odejít !!


Trojvýfuk

Re: Odstraňování elektrických poruch

Příspěvek od Trojvýfuk »

Vencelides píše: pát 28. srp 2020 20:55:49 Ale jo jde to,teď mě napadlo cívka sama dává volty sice slabší ale dává.Hodím na dráty malou žárovku z baterky a hned budu vedet jestli mám koupit CDI nebo cívku z magnetem.Nechápu stejně jak mohlo CDI odejít !!
Tak dejte.Uvidíte že nic nezjistíte.Nevíte totiž co je vysokoimpedanční nebo
nízkoimpedační magneto.Pán Vám poradí nebo borci na FB.


Vencelides
Příspěvky: 12
Registrován: pát 28. srp 2020 18:54:50

Re: Odstraňování elektrických poruch

Příspěvek od Vencelides »

Dělám si srandu,zítra mi funkční CDI pujčí kamarád pokud to nepokope je to cívka,která vypadá na oko v pořádku,voda tam nebyla i když magneto je od všeobecné vlhkosti místy trochu narezlé,což předpokládám nevadí.


Trojvýfuk

Re: Odstraňování elektrických poruch

Příspěvek od Trojvýfuk »

Vencelides píše: pát 28. srp 2020 21:32:34 Dělám si srandu,zítra mi funkční CDI pujčí kamarád pokud to nepokope je to cívka,která vypadá na oko v pořádku,voda tam nebyla i když magneto je od všeobecné vlhkosti místy trochu narezlé,což předpokládám nevadí.
No, to je už sotisfikovanější úvaha.


Vencelides
Příspěvky: 12
Registrován: pát 28. srp 2020 18:54:50

Re: Odstraňování elektrických poruch

Příspěvek od Vencelides »

No byla to cívka na magnetu,asi slabý kus.Reklamace neprošla nebo jsem ustřihl koncovku bílého drátku hned po koupi.Ale takové věci neřeším.


Odpovědět