Motor z minibike

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Motor z minibike

Příspěvek od Tor158 »

Doporučil bych tuto metodu. :D :D
Přílohy
Bike likér.jpg


default

Re: Motor z minibike

Příspěvek od default »

j-z píše:
HiTeccom píše:
Já bych spíš ten motorek použil pouze jako generátor pro nabíjení baterie pro elektromotor, čili kolo by jelo na elektrický pohon, nebo by se dalo i propojit podle potřeby. Je to spíš koncepce na delší vyjížďky.
To jsem viděl před časem v TopGearu:-). Celková účinnost bude dost mizerná (spalování dvoutaktem, alternátor, nabíjení, točení elektomotorem). Jsem ale zvědav na první testy.
Nedrive je nutne si stanovit vlastni cil, ceho chceme dosahnout. Vetsi dojezd? Na to staci vetsi nadrz. Uspora paliva? Vzdyt uz dnes to jezdi za desetniky.


Uživatelský avatar
HiTeccom
Příspěvky: 52
Registrován: ned 24. srp 2014 15:39:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor z minibike

Příspěvek od HiTeccom »

default píše:
j-z píše:
HiTeccom píše:
Já bych spíš ten motorek použil pouze jako generátor pro nabíjení baterie pro elektromotor, čili kolo by jelo na elektrický pohon, nebo by se dalo i propojit podle potřeby. Je to spíš koncepce na delší vyjížďky.
To jsem viděl před časem v TopGearu:-). Celková účinnost bude dost mizerná (spalování dvoutaktem, alternátor, nabíjení, točení elektomotorem). Jsem ale zvědav na první testy.
Nedrive je nutne si stanovit vlastni cil, ceho chceme dosahnout. Vetsi dojezd? Na to staci vetsi nadrz. Uspora paliva? Vzdyt uz dnes to jezdi za desetniky.
Já bych to viděl pro těch cyklistů, který jezdí na elektro na delší cesty a vláčí ze sebou solární panely k nabíjení. Podle mně by bylo lepší a rychlejší to nabíjet za jízdy přídavným malím benzínovým motorem z minibike , jelikož na přímí pohon nemá dostatek krouťáku a váha by byla srovnatelná se dvěma solárními panely .


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Motor z minibike

Příspěvek od Tor158 »

Chtěl bych vědět konkrétně, jakými zázračnými solarními panely to jde efektivně
nabíjet.Respektive jakým zázračným generátorem bude točit ten motor.Zdá se mi
že to je určitý druh perpetuum mobile aplikovaný do bike prostředí.Tor.


Uživatelský avatar
HiTeccom
Příspěvky: 52
Registrován: ned 24. srp 2014 15:39:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor z minibike

Příspěvek od HiTeccom »

Tor158 píše:Chtěl bych vědět konkrétně, jakými zázračnými solarními panely to jde efektivně
nabíjet.Respektive jakým zázračným generátorem bude točit ten motor.Zdá se mi
že to je určitý druh perpetuum mobile aplikovaný do bike prostředí.Tor.
Když to nabíjí generátor, tak nejde o perpetuem mobile :lol: a nabíjení solárním panelem taky ne ,jelikož se to nabíjí v klidovém stavu.
http://www.ceskonakola.cz/blog/Blogy/Mi ... -kole.aspx
http://www.nakole.cz/clanky/1039-na-sol ... stanu.html
http://teckacz.cz/1252-solarni-dalnik-k ... yden-cesty


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Motor z minibike

Příspěvek od Tor158 »

Dobře.Ale opakuji je to vývoj a normálně pro nás nepoužitelné.
Je dobré si přečíst něco o generátorech a jaké potřebují otáčky
k vzniku napětí. Aby to něco mohlo nabíjet.Takový neseženeš
No a solárka?Už se vidím jak s Těmi dekly jedu na Suchý vrch
a budu to cestou 5x nabíjet.To je tak na 2dny.Takže určitě
zajimavé, ale pouze jaksi virtuální.Tor. ;)


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Motor z minibike

Příspěvek od j-z »

Tor158 píše:Dobře.Ale opakuji je to vývoj a normálně pro nás nepoužitelné.
Je dobré si přečíst něco o generátorech a jaké potřebují otáčky
k vzniku napětí. Aby to něco mohlo nabíjet.Takový neseženeš
No a solárka?Už se vidím jak s Těmi dekly jedu na Suchý vrch
a budu to cestou 5x nabíjet.To je tak na 2dny.Takže určitě
zajimavé, ale pouze jaksi virtuální.Tor. ;)
Přečti si ty odkazy - funguje to, ale pak to není kolo pro denní použití. I s Trabantem se dá objet svět, ale zvládne to jen pár dobrodruhů. Nepovažuji to za cestu slepou, ale za cestu náročnou, která mi toho moc nepřinese. A to jsem zastáncem rčení, že smyslem cesty je vlastní cesta.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Motor z minibike

Příspěvek od Tor158 »

j-z píše:
Tor158 píše:Dobře.Ale opakuji je to vývoj a normálně pro nás nepoužitelné.
Je dobré si přečíst něco o generátorech a jaké potřebují otáčky
k vzniku napětí. Aby to něco mohlo nabíjet.Takový neseženeš
No a solárka?Už se vidím jak s Těmi dekly jedu na Suchý vrch
a budu to cestou 5x nabíjet.To je tak na 2dny.Takže určitě
zajimavé, ale pouze jaksi virtuální.Tor. ;)
Přečti si ty odkazy - funguje to, ale pak to není kolo pro denní použití. I s Trabantem se dá objet svět, ale zvládne to jen pár dobrodruhů. Nepovažuji to za cestu slepou, ale za cestu náročnou, která mi toho moc nepřinese. A to jsem zastáncem rčení, že smyslem cesty je vlastní cesta.
Něco Ti řeknu.Asi sleduješ televizi.Ta s Tebou manipuluje.Ty si myslíš že by to objeli
bez doprovodných vozidel, které Ti neukážou. :D Nebo bez perfektního ekonomického
zabezpečení :lol: Je to perfektní mediální manipulace.Za film se platí dobře.Vybírají se i herci.
Takže kolem světa ze 3 doprovodnými vozidly které nebudou vidět.Popř.vybraný herec a
napínavý příběh.Sestříhat a dát nažrat lidem za prachy.Snad Tě nenaseru.Nejsem totiž diplomat.Tor. ;)


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor z minibike

Příspěvek od bo-to »

nic proti ale trochu jste mne nepochopily .....já měl na mysli že mi poradíte zda se dá nějakým způsobem použít motor z minibajku na horské kolo !!!!! a jakým způsobem to upravit k jízdě .......... jiné alternativy nepotřebuji vědět DĚKUJI


Honza 170
Příspěvky: 8
Registrován: ned 11. pro 2016 2:50:11

Re: Motor z minibike

Příspěvek od Honza 170 »

Ahoj ) u techto motoru je problem ze jsou nevyvazene klikove hridele, smejdsky loziska na klice a tim motor po ujeti cca 3 tisic nekdy ani ne zacne bejt hlucnej a vibrovat. Mam motor 48, a 80, vyplati se nechat kliku vyvazit a koupit kloudny loziska na kliku a i na hridel spojky. Myslim si ze jak tetka maj novinku vyvazenou klik hridel tak ze to nebude nejak vyvazeny na 100% . bude to o neco lepsi asi ale nevim no. Na 48 mam najeto 15 tis km a po trech tis jsem menil loziska na klice za poradny a zatim drzej, maj za sebou 12 tis km a zatim dobry. U 80 ky mam najeto prez 3 tis km a zacina hucet tak ji rozdelam a necham kliku vyvazit a osadim kloudnyma loziskama a bude vystarano. To dam ratsi 300 za poradny loziska do motoru a 500 za vyvazeni kliky ktera bude opravdu dobre vyvazena nez 1000 kc za jejich pryyyyyy vycazenou kliku s snejdskyma loziskama.


Odpovědět