Motor z minibike

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Rýhy ve válci a na pístu

Příspěvek od bo-to »

Ahoj kamarádi sehnal jsem motor z minibajku minikros .....chci ho dát na kolo má s tim někdo zkušenosti ??? jako jakou rozetu atd ???
Přílohy
IMG_20160118_174306.jpg
IMG_20160118_174325.jpg


Luky91
Příspěvky: 23
Registrován: stř 02. pro 2015 12:45:40
Fotky: http://luky91.rajce.idnes.cz/motokolo/

Re: Motor z minibike

Příspěvek od Luky91 »

Ahoj, zkoušel jsem jít touto cestou.... měl jsem ten motor na vyrobeném nosiči nad zadním kolem, rozetu jsem vyřešil tak že jsem koupil ráfek pro kotouč a dal ji místo kotouče, stačilo v ní jen vysoustružit větší středovou díru... je lepší ale použít normální ráfek a do něj nechat přeplést střed pro kotouč, protože když koupíš ráfek i se středem, nemá brzdnou plochu pro V brzdu! rozetu jsem použil taky z minicross i řetěz stačilo jen spojit 2... aby byl delší. nádrž jsem měl vzdau nad motorem... no, řeknu ti to tak, bylo to naprosto k ničemu, hrozně to řvalo a nejelo, spojka zabírá prakticky až když máš plnej plyn... a dostává hrozně zabrat neboť kola jsou moc velký... koupil jsem nastavitelnou spojku na nižšší otáčky, taky za chvíli shořela... je to o ničem... jediný možný řešení by asi bylo dát motor do prostoru pedálů, koupit předlohu řazení pro sunway převést tím náhon motoru z leva do prava a připojit k tomu pedály aby to splnovalo vyhlášku a hlavně aby jsi mohl řadit přehazovačkou... najdi si na e darkách jack shaft kit... to je ta předloha... musíš to prostě udělat jedině tak jak je to s motory na kolo a kitem pro řazení. přímý náhon fungovat nejspíš nebude.. strávil jsem na tom měsíc a nešlo to... jo a taky to neskutečně žralo tím že jsi musel jet furt na plno! rychlost asi 30 a spotřeba tak 6 lítrů... a ten hluk... hrůza... lepší je motor sunway s předlohou pro řezení... to mám ted já a je to fakt luxus... jinak uchycení tohoto motoru jsem tady někde na fotkách viděl... je to tak žre válec je rovnoběžně se spodní trubkou rámu... karburátor musíš předělat aby pak byl v rovině a tuto převodovku můžeš na šroubech otočit jak potřebuješ... tak asi tak...


kuttil
Příspěvky: 53
Registrován: stř 03. zář 2014 21:52:49

Re: Motor z minibike

Příspěvek od kuttil »

Zdravím já taky ted testuju tenhle motor ,ten dotaz ohledně motoru tu dal muj kolega co se mu nedavno zadřel udajně lepší motor ,než sunway ten sky hawk.
Zatím mně to moc nenadhlo ,shodnem se v tom ,že to:řve a spojka zabírá při vyšších otačkách,ale rozetu mám od pana ptáčka na kotouč 47zubu ,takže pruměr je daleko vetší než minibike roteta, po rovině to jede i přes 50 km/h jenom hodně prudší kopce to moc nezvlada ,je to tím že je těžký převod ,mělo by pomoct dat větší rozetu ,na e-dárkách maji 58 zubů tak budem zkoušet ještě tuhle
Tuningová štelovatelná spojka jsou jenom vyhozené peníze
Motor mám v rámu mezi pedálama ,napojene to je přes převodovku na minikros a na vyvodové hřídeli je umístěné kolečko z té běžné sady je tam i klínek a zajižtěne tou orignál segrovkou jak bylo to menší původní kolečko na převodovce i řetěz je ten běžný hrubý co používají sanweye.
Ještě jsem nezjistil spotřebu.
A nad převodovkou též uvažuji, možná by stačilo mít 2.rozety vedle sebe,1.jednu větší na rozjezd a do kopce aspon 60-70 zubů a 1.menší na rovinu 36zubů ,jenom je otázka jestli by se to vešlo,aby nedrhnul řetěz o boční rám kola,myslím něco na způsob jak to je u pedalů a jenom to zhazovat a nahazovat mezi sebou a řetěz zajistit průžínovým napínakem jenom nevím ,jak to udělat technicky,aby to nebylo moc poruchové
Až otestujeme tu větší rozetu,tak poznatky sem napíšů já nebo můj jezdecký kolega BO-TO
Pokud bude zajem můžu dat i nějaké fotky ,jenom držák není trvaly ale jenom dočasný
kuttil


Luky91
Příspěvky: 23
Registrován: stř 02. pro 2015 12:45:40
Fotky: http://luky91.rajce.idnes.cz/motokolo/

Re: Motor z minibike

Příspěvek od Luky91 »

Osobne si myslim ze pokud davas dobry olej atd.. tak nez se zadre sunway minibike se zadre 3x .. je to jen muj nazor a zkusenosti...


kuttil
Příspěvky: 53
Registrován: stř 03. zář 2014 21:52:49

Re: Motor z minibike

Příspěvek od kuttil »

Luky91 píše:Osobne si myslim ze pokud davas dobry olej atd.. tak nez se zadre sunway minibike se zadre 3x .. je to jen muj nazor a zkusenosti...
Tak to zádření sky hawku od kamaráda nebylo z důvodu mazání ale spis mechanickou závadou a ještě těsnější po zajeti motoru, konkrétne se vysípalo ložisko pistniho čepu a to nadělalo pěknou paseku, fotky tady na fóru jsou

A mně se ten motor zadřel tolikrát , že po 5. Zadrení jsem to přestal počítat.prvni dvě zádrení bylo možná olejem , třetí byla zapomenuta zavlacka na dně kartéru, počtvrté mi vypadl zámek pistniho kroužku z pístu a na tohle mazání nemá vliv to je kvalitou výroby a ted asi v říjnu minulého roku zavlacka Česka kvalitní taky vypadla a to už mne nakrklo že jsem si řekl že vyzkouším jiný motor. V mojim případe melo na zadreni vliv kvalita výroby a už mne to prostě nebaví a co mne štve nejvíc že jsem měl už přes 1000 km a to za ty tři roky jsem nedosáhl ani jednou vždycky se zadřel za hranicí 500km už jsem byl rád že, jsem to překonal a najednou zase konec tak to jsou důvody proc mam jiný motor.
Ale pokud budou výsledky po všech možnostech neuspokojíve budu se muset vrátit k původnímu motoru i když ten motor strasne vybroval a ted je od vibrací klid
A jestli najdu ještě nějaký jiný pouzitelny motor tak to taky vyzkouším
Tolik k tem motorům sanwey
Kuttil


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Motor z minibike

Příspěvek od j-z »

kuttil píše:... třetí byla zapomenuta zavlacka na dně kartéru, ...
Teď nechápu - Tvojí vinou? To co píšeš, by vysvětlovalo předmět ve spalovacím prostoru (viewtopic.php?f=21&t=49&start=25#p1076). Je vůbec možné, že by tam vydržel řádově 6 tis. km?
kuttil píše:Tolik k tem motorům sanwey
Trochu mě děsíš :( . Jakej objem máš?


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
kuttil
Příspěvky: 53
Registrován: stř 03. zář 2014 21:52:49

Re: Motor z minibike

Příspěvek od kuttil »

j-z píše:
kuttil píše:... třetí byla zapomenuta zavlacka na dně kartéru, ...
Teď nechápu - Tvojí vinou? To co píšeš, by vysvětlovalo předmět ve spalovacím prostoru (viewtopic.php?f=21&t=49&start=25#p1076). Je vůbec možné, že by tam vydržel řádově 6 tis. km?
kuttil píše:Tolik k tem motorům sanwey
Trochu mě děsíš :( . Jakej objem máš?
Ano bylo to moji vinou ona ta zavlacka někde vystřelila jenom jsem nevěděl kde , tak jsem dal jinou motor smontoval a při prvním startu byl konec a pak jsem tu zavlacku nasel zadrenou v motoru a přitom v pístu byly zavláčky obě dvě v pístu

A měl jsem 80ccm


Uživatelský avatar
HiTeccom
Příspěvky: 52
Registrován: ned 24. srp 2014 15:39:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor z minibike

Příspěvek od HiTeccom »

kuttil píše:
j-z píše:
kuttil píše:... třetí byla zapomenuta zavlacka na dně kartéru, ...
Teď nechápu - Tvojí vinou? To co píšeš, by vysvětlovalo předmět ve spalovacím prostoru (viewtopic.php?f=21&t=49&start=25#p1076). Je vůbec možné, že by tam vydržel řádově 6 tis. km?
kuttil píše:Tolik k tem motorům sanwey
Trochu mě děsíš :( . Jakej objem máš?
Ano bylo to moji vinou ona ta zavlacka někde vystřelila jenom jsem nevěděl kde , tak jsem dal jinou motor smontoval a při prvním startu byl konec a pak jsem tu zavlacku nasel zadrenou v motoru a přitom v pístu byly zavláčky obě dvě v pístu

A měl jsem 80ccm
50ccm by měla méně vibrovat, nebo když tak se dám doma vyvážit klika, když je to tak nekvalitní.


Návštěvník

Re: Motor z minibike

Příspěvek od Návštěvník »

50ccm by měla méně vibrovat, nebo když tak se dám doma vyvážit klika, když je to tak nekvalitní.
zajimalo by mně jakým stylem se to dá v domacích podmínkách vycentrovat

Já jsem zkoušel a psal jsem i o tom že jsem nechal v Přiboře vycentrovat kliku ,ale ztroskotalo to na spravnem vložení ložisek na kliku a potom do kárteru a nakonec to stejně vybrovalo
prý se maji ložska zmrazit a klika nahřát jenomže v domácich podmínkách se mi to nepovedlo,
tak se ptam jak to vycentrovat a možná to bude zajímat i ostatní

kuttil


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Motor z minibike

Příspěvek od Tor158 »

Motor z minibike strašně žere a nedává ke spotřebě výkon. Je to
jenom hračka oproti Klasickým bike motorům.Jezdím dost dlouho
ale nikdy jsem nic nezadřel.Tak tomu nerozumim.Jak kdo s tím asi
zachází tak tím schází.Prostě motor netýrám.Jinak něco rupne.


kuttil
Příspěvky: 53
Registrován: stř 03. zář 2014 21:52:49

Re: Motor z minibike

Příspěvek od kuttil »

Tak že bych blbe s tim zacházel o tom nevím a co si mám pod tim jako představit

A hlavně by mne zajímalo jak mužů vědět nebo předpokládat ze mi vypadne zavlácka z pístu nebo že se po 500km rozpadne ložisko pistního čepu u úplného nového motoru a nadělá paseku to se stalo mojemu kámošovi už jsem to tu psal vyse nebo jak mám ovlivnit vypadnuti zámku z pístu co je na zajištění kroužku
Přece zrovna tyhle věci ovlivňuje kvalita výroby a ne zacházení
Nebo mas nějake jine rozumne vysvětlení? Tak to by mne velmi zajímalo a ne že to je zacházením
Tam je vliv v malém procentu zbytek je kvalita výroby


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Motor z minibike

Příspěvek od j-z »

Pravdou je, ze ty motory jsou zkratka cinske a za tu cenu se neda ocekavat nejaka extra kvalitka. Pritom by stacilo tak malo a motor by vydrzel aspon tech 10 tis.km. Casto to jsou detaily.
P.S. Kolik km jste ujeli od prvniho startu do prvni poruchy, ktera vyzadala nutnost opravy? Vyklepane srouby a pod. nepocitejte.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Luky91
Příspěvky: 23
Registrován: stř 02. pro 2015 12:45:40
Fotky: http://luky91.rajce.idnes.cz/motokolo/

Re: Motor z minibike

Příspěvek od Luky91 »

Ja uz mam najeto tak 3000... zklamalo me jen gufero na klice ze strany spojky.. to je nic... jinak idealni by bylo poohlednout se po ctyrtaktu nejlepe vsak s manualni spojkou. Ta odstredivka je dost slabe misto. Idealni by byl motor jako pouzil pan vanek. Viz youtube.com ARCIDILO


Uživatelský avatar
HiTeccom
Příspěvky: 52
Registrován: ned 24. srp 2014 15:39:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor z minibike

Příspěvek od HiTeccom »

Host píše:
50ccm by měla méně vibrovat, nebo když tak se dám doma vyvážit klika, když je to tak nekvalitní.
zajimalo by mně jakým stylem se to dá v domacích podmínkách vycentrovat

Já jsem zkoušel a psal jsem i o tom že jsem nechal v Přiboře vycentrovat kliku ,ale ztroskotalo to na spravnem vložení ložisek na kliku a potom do kárteru a nakonec to stejně vybrovalo
prý se maji ložska zmrazit a klika nahřát jenomže v domácich podmínkách se mi to nepovedlo,
tak se ptam jak to vycentrovat a možná to bude zajímat i ostatní

kuttil
http://www.jawa-50.cz/clanek/tuning-nav ... kovky.html


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Motor z minibike

Příspěvek od Tor158 »

kuttil píše:Tak že bych blbe s tim zacházel o tom nevím a co si mám pod tim jako představit

A hlavně by mne zajímalo jak mužů vědět nebo předpokládat ze mi vypadne zavlácka z pístu nebo že se po 500km rozpadne ložisko pistního čepu u úplného nového motoru a nadělá paseku to se stalo mojemu kámošovi už jsem to tu psal vyse nebo jak mám ovlivnit vypadnuti zámku z pístu co je na zajištění kroužku
Přece zrovna tyhle věci ovlivňuje kvalita výroby a ne zacházení
Nebo mas nějake jine rozumne vysvětlení? Tak to by mne velmi zajímalo a ne že to je zacházením
Tam je vliv v malém procentu zbytek je kvalita výroby
No a jak jsi to zabíhal?Určitě jak Ti napsali v návodu.Poměr oleje atd.Ve válci mi nikdy nic neruplo.
Tak nevim.Rozsypalo se leccos,ale tam ne.Motory mají 8000km.Je ale pravda ,že si na tuto závadu
lidi ztěžují.Tor.


jirka
Příspěvky: 82
Registrován: úte 22. črc 2014 8:38:06

Re: Motor z minibike

Příspěvek od jirka »

Zdravim ,mam motor z minibike a je v pohode po upravach spojky a karburace .Co sem mel motory všechny od zacatku
upravenej motor vyfuk sekacka
upravenej motor vyfuk sekacka
CIMG0756.JPG (112.14 KiB) Zobrazeno 13935 x
mazu 1:50
karbec dellorto
karbec dellorto
CIMG0757.JPG (122.93 KiB) Zobrazeno 13935 x
Přílohy
uprava spojky
uprava spojky
CIMG0758.JPG (124.18 KiB) Zobrazeno 13935 x
a takle dopadla spojka před upravou praskla cela nebo pruziny
a takle dopadla spojka před upravou praskla cela nebo pruziny
CIMG0734.JPG (156.95 KiB) Zobrazeno 13935 x
natom jezdim
natom jezdim
CIMG0631.JPG (190.56 KiB) Zobrazeno 13935 x
natomle sem delal rucni startovani byl tam motor z babbety
natomle sem delal rucni startovani byl tam motor z babbety
CIMG0636.JPG (152.84 KiB) Zobrazeno 13935 x


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor z minibike

Příspěvek od bo-to »

jak vyřešít převod a spojku


jirka
Příspěvky: 82
Registrován: úte 22. črc 2014 8:38:06

Re: Motor z minibike

Příspěvek od jirka »

Jeto z toho to motoru
Jeto z toho to motoru
014.JPG (164.2 KiB) Zobrazeno 13929 x
Spojku muzes doladit pruzinama aby dřív sla do zabjeru jinak spojek je vic druhu dvojpaknove nebo tri zelezny a hlinikove.Pak zmenu pkolecka abys moch pouzit rzne prumery rozet.Ten motor jak je na fotce je upravovanej.Kartery minibike plna klika valec litina ze skutra poloni .
Pasovalo by tam toto klasickej retez z variatoru
Pasovalo by tam toto klasickej retez z variatoru
016.JPG (129 KiB) Zobrazeno 13931 x


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor z minibike

Příspěvek od bo-to »

No zkusím to !!! pak napíšu jak sem dopadl ......všem moc dík hledám vše kolem aby to šlapalo .....


Uživatelský avatar
HiTeccom
Příspěvky: 52
Registrován: ned 24. srp 2014 15:39:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor z minibike

Příspěvek od HiTeccom »

Luky91 píše:Ahoj, zkoušel jsem jít touto cestou.... měl jsem ten motor na vyrobeném nosiči nad zadním kolem, rozetu jsem vyřešil tak že jsem koupil ráfek pro kotouč a dal ji místo kotouče, stačilo v ní jen vysoustružit větší středovou díru... je lepší ale použít normální ráfek a do něj nechat přeplést střed pro kotouč, protože když koupíš ráfek i se středem, nemá brzdnou plochu pro V brzdu! rozetu jsem použil taky z minicross i řetěz stačilo jen spojit 2... aby byl delší. nádrž jsem měl vzdau nad motorem... no, řeknu ti to tak, bylo to naprosto k ničemu, hrozně to řvalo a nejelo, spojka zabírá prakticky až když máš plnej plyn... a dostává hrozně zabrat neboť kola jsou moc velký... koupil jsem nastavitelnou spojku na nižšší otáčky, taky za chvíli shořela... je to o ničem... jediný možný řešení by asi bylo dát motor do prostoru pedálů, koupit předlohu řazení pro sunway převést tím náhon motoru z leva do prava a připojit k tomu pedály aby to splnovalo vyhlášku a hlavně aby jsi mohl řadit přehazovačkou... najdi si na e darkách jack shaft kit... to je ta předloha... musíš to prostě udělat jedině tak jak je to s motory na kolo a kitem pro řazení. přímý náhon fungovat nejspíš nebude.. strávil jsem na tom měsíc a nešlo to... jo a taky to neskutečně žralo tím že jsi musel jet furt na plno! rychlost asi 30 a spotřeba tak 6 lítrů... a ten hluk... hrůza... lepší je motor sunway s předlohou pro řezení... to mám ted já a je to fakt luxus... jinak uchycení tohoto motoru jsem tady někde na fotkách viděl... je to tak žre válec je rovnoběžně se spodní trubkou rámu... karburátor musíš předělat aby pak byl v rovině a tuto převodovku můžeš na šroubech otočit jak potřebuješ... tak asi tak...
Já bych spíš ten motorek použil pouze jako generátor pro nabíjení baterie pro elektromotor, čili kolo by jelo na elektrický pohon, nebo by se dalo i propojit podle potřeby. Je to spíš koncepce na delší vyjížďky.


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Motor z minibike

Příspěvek od j-z »

HiTeccom píše:
Já bych spíš ten motorek použil pouze jako generátor pro nabíjení baterie pro elektromotor, čili kolo by jelo na elektrický pohon, nebo by se dalo i propojit podle potřeby. Je to spíš koncepce na delší vyjížďky.
To jsem viděl před časem v TopGearu:-). Celková účinnost bude dost mizerná (spalování dvoutaktem, alternátor, nabíjení, točení elektomotorem). Jsem ale zvědav na první testy.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Motor z minibike

Příspěvek od Tor158 »

To bych označil za uplnou fantasmagorii.Počítejte účinost takového
kompletu a váhu.To je jako ten elektrický startér.Nikdy jsme se
ho tady nedočkali.Proč?Protože je to naprostý nesmysl.Tor.


Uživatelský avatar
HiTeccom
Příspěvky: 52
Registrován: ned 24. srp 2014 15:39:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor z minibike

Příspěvek od HiTeccom »

Tor158 píše:To bych označil za uplnou fantasmagorii.Počítejte účinost takového
kompletu a váhu.To je jako ten elektrický startér.Nikdy jsme se
ho tady nedočkali.Proč?Protože je to naprostý nesmysl.Tor.
Není to nesmysl. Jeden borec to již udělal, ale nenašel jsem ho na youtube :). Lidé většinou nevědí co chtějí, dokud to neuvidí.
https://www.youtube.com/watch?v=ESxDJYdVu-g


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Motor z minibike

Příspěvek od Tor158 »

To, ale neni už normální kolo.Polomotorka,vývoj,nepoužitelné pro
normální lidi.Samozřejmě je to zajimavé.Jinak ale k ničemu.....
Takových blbostí je plný internet.Počítejte účinost.Na Měsíc doletíte
chlapci jenom s kapalným palivem.Tor. :D


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Motor z minibike

Příspěvek od j-z »

Náhled toho, o čem je řeč.
Už to opravdu kolo nepřipomíná, to bych u nás u PČR neukecal.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Motor z minibike

Příspěvek od Tor158 »

Doporučil bych tuto metodu. :D :D
Přílohy
Bike likér.jpg


default

Re: Motor z minibike

Příspěvek od default »

j-z píše:
HiTeccom píše:
Já bych spíš ten motorek použil pouze jako generátor pro nabíjení baterie pro elektromotor, čili kolo by jelo na elektrický pohon, nebo by se dalo i propojit podle potřeby. Je to spíš koncepce na delší vyjížďky.
To jsem viděl před časem v TopGearu:-). Celková účinnost bude dost mizerná (spalování dvoutaktem, alternátor, nabíjení, točení elektomotorem). Jsem ale zvědav na první testy.
Nedrive je nutne si stanovit vlastni cil, ceho chceme dosahnout. Vetsi dojezd? Na to staci vetsi nadrz. Uspora paliva? Vzdyt uz dnes to jezdi za desetniky.


Uživatelský avatar
HiTeccom
Příspěvky: 52
Registrován: ned 24. srp 2014 15:39:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor z minibike

Příspěvek od HiTeccom »

default píše:
j-z píše:
HiTeccom píše:
Já bych spíš ten motorek použil pouze jako generátor pro nabíjení baterie pro elektromotor, čili kolo by jelo na elektrický pohon, nebo by se dalo i propojit podle potřeby. Je to spíš koncepce na delší vyjížďky.
To jsem viděl před časem v TopGearu:-). Celková účinnost bude dost mizerná (spalování dvoutaktem, alternátor, nabíjení, točení elektomotorem). Jsem ale zvědav na první testy.
Nedrive je nutne si stanovit vlastni cil, ceho chceme dosahnout. Vetsi dojezd? Na to staci vetsi nadrz. Uspora paliva? Vzdyt uz dnes to jezdi za desetniky.
Já bych to viděl pro těch cyklistů, který jezdí na elektro na delší cesty a vláčí ze sebou solární panely k nabíjení. Podle mně by bylo lepší a rychlejší to nabíjet za jízdy přídavným malím benzínovým motorem z minibike , jelikož na přímí pohon nemá dostatek krouťáku a váha by byla srovnatelná se dvěma solárními panely .


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Motor z minibike

Příspěvek od Tor158 »

Chtěl bych vědět konkrétně, jakými zázračnými solarními panely to jde efektivně
nabíjet.Respektive jakým zázračným generátorem bude točit ten motor.Zdá se mi
že to je určitý druh perpetuum mobile aplikovaný do bike prostředí.Tor.


Uživatelský avatar
HiTeccom
Příspěvky: 52
Registrován: ned 24. srp 2014 15:39:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor z minibike

Příspěvek od HiTeccom »

Tor158 píše:Chtěl bych vědět konkrétně, jakými zázračnými solarními panely to jde efektivně
nabíjet.Respektive jakým zázračným generátorem bude točit ten motor.Zdá se mi
že to je určitý druh perpetuum mobile aplikovaný do bike prostředí.Tor.
Když to nabíjí generátor, tak nejde o perpetuem mobile :lol: a nabíjení solárním panelem taky ne ,jelikož se to nabíjí v klidovém stavu.
http://www.ceskonakola.cz/blog/Blogy/Mi ... -kole.aspx
http://www.nakole.cz/clanky/1039-na-sol ... stanu.html
http://teckacz.cz/1252-solarni-dalnik-k ... yden-cesty


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Motor z minibike

Příspěvek od Tor158 »

Dobře.Ale opakuji je to vývoj a normálně pro nás nepoužitelné.
Je dobré si přečíst něco o generátorech a jaké potřebují otáčky
k vzniku napětí. Aby to něco mohlo nabíjet.Takový neseženeš
No a solárka?Už se vidím jak s Těmi dekly jedu na Suchý vrch
a budu to cestou 5x nabíjet.To je tak na 2dny.Takže určitě
zajimavé, ale pouze jaksi virtuální.Tor. ;)


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Motor z minibike

Příspěvek od j-z »

Tor158 píše:Dobře.Ale opakuji je to vývoj a normálně pro nás nepoužitelné.
Je dobré si přečíst něco o generátorech a jaké potřebují otáčky
k vzniku napětí. Aby to něco mohlo nabíjet.Takový neseženeš
No a solárka?Už se vidím jak s Těmi dekly jedu na Suchý vrch
a budu to cestou 5x nabíjet.To je tak na 2dny.Takže určitě
zajimavé, ale pouze jaksi virtuální.Tor. ;)
Přečti si ty odkazy - funguje to, ale pak to není kolo pro denní použití. I s Trabantem se dá objet svět, ale zvládne to jen pár dobrodruhů. Nepovažuji to za cestu slepou, ale za cestu náročnou, která mi toho moc nepřinese. A to jsem zastáncem rčení, že smyslem cesty je vlastní cesta.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Motor z minibike

Příspěvek od Tor158 »

j-z píše:
Tor158 píše:Dobře.Ale opakuji je to vývoj a normálně pro nás nepoužitelné.
Je dobré si přečíst něco o generátorech a jaké potřebují otáčky
k vzniku napětí. Aby to něco mohlo nabíjet.Takový neseženeš
No a solárka?Už se vidím jak s Těmi dekly jedu na Suchý vrch
a budu to cestou 5x nabíjet.To je tak na 2dny.Takže určitě
zajimavé, ale pouze jaksi virtuální.Tor. ;)
Přečti si ty odkazy - funguje to, ale pak to není kolo pro denní použití. I s Trabantem se dá objet svět, ale zvládne to jen pár dobrodruhů. Nepovažuji to za cestu slepou, ale za cestu náročnou, která mi toho moc nepřinese. A to jsem zastáncem rčení, že smyslem cesty je vlastní cesta.
Něco Ti řeknu.Asi sleduješ televizi.Ta s Tebou manipuluje.Ty si myslíš že by to objeli
bez doprovodných vozidel, které Ti neukážou. :D Nebo bez perfektního ekonomického
zabezpečení :lol: Je to perfektní mediální manipulace.Za film se platí dobře.Vybírají se i herci.
Takže kolem světa ze 3 doprovodnými vozidly které nebudou vidět.Popř.vybraný herec a
napínavý příběh.Sestříhat a dát nažrat lidem za prachy.Snad Tě nenaseru.Nejsem totiž diplomat.Tor. ;)


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor z minibike

Příspěvek od bo-to »

nic proti ale trochu jste mne nepochopily .....já měl na mysli že mi poradíte zda se dá nějakým způsobem použít motor z minibajku na horské kolo !!!!! a jakým způsobem to upravit k jízdě .......... jiné alternativy nepotřebuji vědět DĚKUJI


Honza 170
Příspěvky: 8
Registrován: ned 11. pro 2016 2:50:11

Re: Motor z minibike

Příspěvek od Honza 170 »

Ahoj ) u techto motoru je problem ze jsou nevyvazene klikove hridele, smejdsky loziska na klice a tim motor po ujeti cca 3 tisic nekdy ani ne zacne bejt hlucnej a vibrovat. Mam motor 48, a 80, vyplati se nechat kliku vyvazit a koupit kloudny loziska na kliku a i na hridel spojky. Myslim si ze jak tetka maj novinku vyvazenou klik hridel tak ze to nebude nejak vyvazeny na 100% . bude to o neco lepsi asi ale nevim no. Na 48 mam najeto 15 tis km a po trech tis jsem menil loziska na klice za poradny a zatim drzej, maj za sebou 12 tis km a zatim dobry. U 80 ky mam najeto prez 3 tis km a zacina hucet tak ji rozdelam a necham kliku vyvazit a osadim kloudnyma loziskama a bude vystarano. To dam ratsi 300 za poradny loziska do motoru a 500 za vyvazeni kliky ktera bude opravdu dobre vyvazena nez 1000 kc za jejich pryyyyyy vycazenou kliku s snejdskyma loziskama.


Odpovědět