Nejde nastartovat 80ccm

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
NebuduSlapat
Příspěvky: 2
Registrován: pon 08. kvě 2017 16:36:38

Nejde nastartovat 80ccm

Příspěvek od NebuduSlapat »

[image][/image]Prostě nejde nastartovat. Motor točí má dost velkou kompresi ,,,svíčka nová Ngk, originál svíčka taky dává jiskru odtr měrky 0,4 .benzín taky dává svíčka mokrá.Šroubek na karbci jsem Prostě nevím.Nejde nakopnout už je to moje 3 přestavba kola na motokolo ale pokaždé jsem použil motor z křovinořezu, ten prostě šel jednoduše nahodit trhnutím za provaz.Už druhý den nevím.. Díky za každou radu.


Fanda
Příspěvky: 49
Registrován: pon 27. bře 2017 12:11:32

Re: Nejde nastartovat 80ccm

Příspěvek od Fanda »

Skus svíčku brisk. Ta origo ze sady je nic moc, jiskru sice hází ale nechytá.....


Pavel
Příspěvky: 20
Registrován: sob 19. črc 2014 10:40:33

Re: Nejde nastartovat 80ccm

Příspěvek od Pavel »

Jednou se mi stalo,že bylo nasazené zapalování (magnety)obráceně.Jiskra je pak mimo úvrať.Otočil jsem a chytlo to na metru.


Petr42
Příspěvky: 4
Registrován: pon 26. črc 2021 20:40:48

Re: Nejde nastartovat 80ccm

Příspěvek od Petr42 »

Zdravím mám stejný problém akorát u obsahu 48ccm. Kolo po zimě nejde nastartovat, svíčka Brisk. Benzín tam jde jiskra je taky. Když se snažím rozšlapat tak občas škubne a to je celý. Děkuji za rady.


Motobiker
Příspěvky: 6
Registrován: ned 07. úno 2021 15:11:46

Re: Nejde nastartovat 80ccm

Příspěvek od Motobiker »

Pokud ti během zimy někdo nerošteloval karbec, tak motor musí chytnout. Jestli jsi nechal v nádrži benzín, mohla se tam nakondenzovat voda, pak stačí jen nepatrná kapička vody a ucpe trysku. Zkus vyndat svíčku a do válce stříkni cca 5ml benzínu, vrať svíčku a motor musí chytnout. Pokud poběží jen pár vteřin, problém bude v karburátoru. Když nechytne vůbec, zkontrolovat zapalování, očistit svíčku, konektory atd.


Odpovědět