Netěsnící víčko vzduchového filtru od výroby

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Rada
Příspěvky: 14
Registrován: pon 29. kvě 2017 21:11:52

Netěsnící víčko vzduchového filtru od výroby

Příspěvek od Rada »

Zdravím, zajíždím Fire Horse 48ccm, obyč set, měl jsem příliš bohatou směs, snížil jsem jehlu,seřídil volnoběh a šlapalo to výborně. Ale teď mi začal motor chcípat na volnoběhu, žádné zpomalení, či kolísání otáček, zhasne najednou, cca po 7-8 vteřinách, jinak startuje a táhne při jízdě bez problému, tak jsem se podíval na filtr, jestli tam není příliš mnoho oleje, který tam občas naprská (byl tam) a zjistil jsem, že ten standardní filtr nemá jak těsnit u příruby, je tam jen víčko, filtr a nepasující plastová mřížka, kolem které jsou na obou stranách mezery, po obvodu dva zuby, které jsou velké a jen to zhoršují a za filtrem v hrdle karburátoru prach :x , tak nevím, jestli tam číňan něco nezapomněl přidat ? Asi bych to vyřešil, nějakým mezikusem, kroužkem, aby byl filtr dál, mimo dosah oleje a těsnil. A když už jsem naťukl ten problém s volnoběhem, zřejmě zase bohatá směs, nastartuji se sytičem, po chvilce to chcípne, pokud ho ihned nestáhnu, nastartuji bez a po chvíli zase chcípne a tak i zahřátý, ale přidáním plynu, drží a jede. Děkuji za reakci.


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Netěsnící víčko vzduchového filtru od výroby

Příspěvek od j-z »

Co se týče vzduchového filtru, tak ten se skládá ze 3 částí, viz http://www.e-darky.eu/dvoutaktni-motory ... okola.html.
Zbytek bych viděl ve štelování karbce.
Přílohy
568a732e6e7f1.width_1000_height_750_exact_true_wm_true.jpg
568a732e6e7f1.width_1000_height_750_exact_true_wm_true.jpg (39.9 KiB) Zobrazeno 2030 x


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Rada
Příspěvky: 14
Registrován: pon 29. kvě 2017 21:11:52

Re: Netěsnící víčko vzduchového filtru od výroby

Příspěvek od Rada »

Ten karburátor se mi zatím podařilo nějak doštelovat. Přikládám foto filtru, je tam vidět jasný rozdíl na mřížce, chybí tam ten lem, co má zapadnout do příruby karburátoru,je to úplně jiný výlisek,než na fotce od prodejce, není to otočené, z obou stran je ten okraj stejný, výřez v mřížce vlevo nahoře, kde je matka džící páčku sytiče. A těmi mezerami mezi mřížkou a víčkem jsou nasávány nečistoty
Přílohy
DSC03926.JPG


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Netěsnící víčko vzduchového filtru od výroby

Příspěvek od j-z »

Zajímavé, hodné reklamace. Kde's to kupoval? Na e-d se dají koupit i ty části, i ta mřížka.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Rada
Příspěvky: 14
Registrován: pon 29. kvě 2017 21:11:52

Re: Netěsnící víčko vzduchového filtru od výroby

Příspěvek od Rada »

Na e-dárkách, je to ta nová série F.H. 48ccm Machina, vyřešila to elektro páska přes okraj víčka a zahnout přes mřížku, teď už těsní parádně, jinak to celkově špatný není, když to porovnám, motor sešroubovaný imbusy, lepší než ty křížáky u jiných, 4 šrouby na napínáku, bývají dva, pásky k přidělání výfuku k rámu jsou úplně k ničemu, jsou krátké a je to jen papír plech, matky 6ky jsou bída, hrozně měkký a po pár dotaženích a manipulacích s motorem jdou závity do háje, všechny jsem vyměnil ze svých zásob za obyčejné české, které mají i ten závit přesnější a nepovolují se..rovnou jsem dal všude kontra a mám klid.


Odpovědět