Napínák řetězu

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Honza
Příspěvky: 116
Registrován: sob 15. říj 2016 20:15:53

Napínák řetězu

Příspěvek od Honza »

Zdar pánové,

objevil jsem zde nějaké nápady, ale rád bych rozvinul diskusi - u obou svých strojů mám standartní napínák řetězu, upevněný přes protiskluzovou gumovou podložku, i tak se to trošku hýbe a povoluje. Ani kladka nedrží po utažení ve své poloze, mám ji tedy až dole a dopínám posunem konzole. Rozhodně to není optimální. Jak to řešíte vy? Asi nakonec skončím u výroby něčeho takového...

Honza
napínák4.JPG


Rada
Příspěvky: 14
Registrován: pon 29. kvě 2017 21:11:52

Re: Napínák řetězu

Příspěvek od Rada »

Zdravím, pořídil jsem si set letošní výroby, tam je konzole na čtyři šrouby, podložky ploché a pérovky, zatím jsem nezaznamenal žádný posuv, ale pravda, že jsem to preventivně dotahoval, dokud si svorka nesedla, kladka drží, mám také standartní napínák, ale podařilo se mi vycentrovat rozetu pomocí zkrouženého plechu kolem náboje při montáži, tak řetěz kladkou netrhá. Zkoušel jsem také vyrobit odpruženou podle originálu, ale hrozně mi to házelo řetězem při ubírání a přidávání plynu, povolovalo to řetěz na rozetě motoru a ten mi vybrousil díru do krytu, tak jsem nechal standard.


Honza
Příspěvky: 116
Registrován: sob 15. říj 2016 20:15:53

Re: Napínák řetězu

Příspěvek od Honza »

všichni jsou asi se standartním v pohodě :-) asi tedy půjdu cestou plocháče chyceného na vidlici jak dole, tak nahoře... na amazonu amíci nabízejí krásný do oblouku za ca 25,- $, ale neposílají do Čech.
napinak.JPG
napinak.JPG (26.77 KiB) Zobrazeno 3697 x
napinak2.JPG
napinak2.JPG (51.27 KiB) Zobrazeno 3693 x


trutnovák
Příspěvky: 5
Registrován: pon 20. úno 2017 10:55:24

Re: Napínák řetězu

Příspěvek od trutnovák »

DSC01779.JPG
Ahoj, mrkněte na tento napínák který jsem tady již popisoval. Najeto na něm 600Km a jsem spokojen. Další foto na galerii pod označením trutnovák


Tomáš-Vestec

Re: Napínák řetězu

Příspěvek od Tomáš-Vestec »

Ahoj našel jsem docela zajímavý napínák, předem se omlouvám za kvalitu snímku. Zdroj je Youtube MIO MOTO, odkaz https://www.youtube.com/watch?v=a7Cnlhy10wg
Přílohy
IMG_20171126_211620.jpg


Tomáš-Vestec

Re: Napínák řetězu

Příspěvek od Tomáš-Vestec »

Tak jsem si upravil kupovaný napínák, tak aby byl s dorazem. Foto a odkaz youtube galerie - Tomáš Vestec
Přílohy
IMG_20171201_073909.jpg


Uživatelský avatar
nulrum
Příspěvky: 109
Registrován: ned 23. říj 2016 0:51:51

Re: Napínák řetězu

Příspěvek od nulrum »

Jo to je pekne vymyslene. Hned do toho jdu taky, mel jsem taky pruzinovy napinak, ale prave proto, ze se mi retez namotaval k pastorku jsem jej sundal a vratil ten puvodni. Tohle uz zni dobre.


Honza
Příspěvky: 116
Registrován: sob 15. říj 2016 20:15:53

Re: Napínák řetězu

Příspěvek od Honza »

dík za tip, tohle vypadá dobře....


Šmoček
Příspěvky: 41
Registrován: pát 02. úno 2018 20:20:57

Re: Napínák řetězu

Příspěvek od Šmoček »

Také jsem se pokusil o napínák s pružinou ale jak má motor velkou kompresi tak tu pružinu vždy tak přemohl že se řetěz natočil na pastorek v motoru a byl konec..Tak jsem to vrátil na pevno:-(((možná skrátit ještě o článek řetěz a možná by to šlo...


Jirkath

Re: Napínák řetězu

Příspěvek od Jirkath »

NO, jasně.
Musíš tam samozřejmě udělat doraz o který se to opře při startování. :)


Tomáš-Vestec

Re: Napínák řetězu

Příspěvek od Tomáš-Vestec »

Také jsem se pokusil o napínák s pružinou ale jak má motor velkou kompresi tak tu pružinu vždy tak přemohl že se řetěz natočil na pastorek v motoru a byl konec..Tak jsem to vrátil na pevno:-(((možná skrátit ještě o článek řetěz a možná by to šlo...

https://www.youtube.com/watch?v=R8vJXtcR9Sk


Odpovědět