Bohatá směs

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Rada
Příspěvky: 14
Registrován: pon 29. kvě 2017 21:11:52

Bohatá směs

Příspěvek od Rada »

Zdravím, pořád válčím s karburátorem, standard Fire Horse 48cc,v záběhu cca 100km, pořád mám bohatou směs, jehlu jsem nastavil na poslední zářez (nejnižší poloha),šroub volnoběhu mám dost utažený, na vyšší otáčky,když dám půl otáčky dolů, nebo nahoru, chcípe to, za studena to na sytič jede jen pár sekund, ale bez motor šlape bez problémů, tahá, jen z toho jde nelidský smrad, olej jsem sehnal Bel-Ray, teď míchám 1:18-20. Nevím, co s tím, už přemýšlím, že bych to dokrmoval vzduchem, hadičkou s redukčním ventilem napojenou na přírubu za karburátorem a druhý konec do filtru..


Ocas
Příspěvky: 1
Registrován: pon 04. zář 2017 19:24:16

Re: Bohatá směs

Příspěvek od Ocas »

Zdá se že víš, jak manipulovat s kroužem v zářezích jehličky, mám najeto cca 215 km a nechal jsem to na prostřední drážce (na 3., Mám jich tam pět celkem) byl tam ten kroužek už od začátku, co když ho dam na poslední drážku dolů, a co se stane když zase úplně navrch?


Rada.

Re: Bohatá směs

Příspěvek od Rada. »

Jak jsem psal, když dáte jehlu níž, dává to chudší směs, víše to dává bohatší, musíte to vyzkoušet, jaká poloha je optimální, závisí to na spoustu věcech, jaký vlastnosti má ten karburátor od výroby, nepřesnosti, filtr, atd..


Fanda
Příspěvky: 49
Registrován: pon 27. bře 2017 12:11:32

Re: Bohatá směs

Příspěvek od Fanda »

Prý u některých karburátorů je s jehlou problém a je nutno ji nějak upravit....ale co a jak jsem nezjišťoval...


ser gerger g

Re: Bohatá směs

Příspěvek od ser gerger g »

Fanda píše:to jo


Odpovědět