Moje love motobike

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Moje love motobike

Příspěvek od Kus5 »

Dokud nám EU nenařídí povinné pojištění, SPZ a přilbu na motokola, tak si budu pádit po okreskách s větrem ve vlasech. Elektrokolo mne zklamalo, chcípla lionka za 6500,- a předtím měla omezený dojezd. Motokolo mne nahrazuje mopeda, kde ty všechny výhody volnosti zkur..li.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Moje love motobike

Příspěvek od Kus5 »

Ještě k tomu elkolu. Abych si měsíčně odkládal 200,- na novou lionku (a to je ta nejlevnější), to ať jdou s novejma technologiema někam.


Uživatelský avatar
nulrum
Příspěvky: 109
Registrován: ned 23. říj 2016 0:51:51

Re: Moje love motobike

Příspěvek od nulrum »

Měl jsem e-kolo (sice ještě s klasickými olověnkami), ale jsem téhož názoru. Jen ten výfuk mě poněkud irituje.


RBMK
Příspěvky: 90
Registrován: pon 11. zář 2017 13:49:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje love motobike

Příspěvek od RBMK »

Blbý článek (a sním i ty, co jsou u něj paralelně), to by šlo opravit. máš ten kit? tu lionku? co bys za to chtěl?


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Moje love motobike

Příspěvek od Tor158 »

RBMK píše: pon 09. črc 2018 7:54:24 Blbý článek (a sním i ty, co jsou u něj paralelně), to by šlo opravit. máš ten kit? tu lionku? co bys za to chtěl?
Nevím,nevím RBMK.Ty články jsou většinou sériově a nabíjeny přes balancer.Je tam
celkem složitá elektronika.Jistě to opravují v servisu, ale nevím,nevím, dát si dobrý
článek k horším.To bych neviděl uplně dobře.Tor.


RBMK
Příspěvky: 90
Registrován: pon 11. zář 2017 13:49:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje love motobike

Příspěvek od RBMK »

Jsou tam většinou 4 články paralelně a tohle x-krát seriově pro cílové napětí. každá paralelní úroveň má svůj kanál balanceru. Zdechne jeden článek, zdechnou všechny, co jsou s ním paralelně, jak u notebooku.Ostatní články OK, ale hlídací elektronika tě pošle do hajzlu. Paralelní čtveřice se vymění za články s podobnou (nebo lehce vyšší) kapacitou jako ty OK, nechá se to odbalancovat na plné nabití a cajk.

Proto tu baterku (i ten zbytek případně) chci, umim si to opravit. Normálně by to hodili do červenýho kontejneru, což je velké plýtvání, nechat recyklovat z 95% funkční a 100% opravitelnou baterku, co nová stojí nesmysl nesmyslů.


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Moje love motobike

Příspěvek od Tor158 »

Hm,tomu rozumím.Neměl jsem to ještě otevřené.Tak takhle Ano.
No to je ten spotřební kapitalismus.Blbcům to hodí do kontejneru a
nechají jim to znovu za 10000 Kč zaplatit.Ty si to dovedeš opravit,
protože něco umíš. Takže Ti ostatní mohou být ukradení.No a někteří
to zde nechtějí pochopit.Tor. :)


Odpovědět