Kit Petrolbiker 80ccm - nejde nastartovat

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
LuRu
Příspěvky: 7
Registrován: ned 15. říj 2023 20:22:11

Kit Petrolbiker 80ccm - nejde nastartovat

Příspěvek od LuRu »

Zdravim vsechny spriznene duse...
Mel bych rychly dotaz....
Po namontovani vsech komponentu podle videi (bohuzel cesky i anglicky manual toho moc nepopisuje - par obrazku uplne jineho motoru, karburatoru apod.) jsem usedl k prvni jizde, jenze....
Po rozslapani a odaretovani spojky jde zadni kolo vzdy do smyku. Proste se mechanicky necim zablokujr. Bohuzel mi nikdo ve firme, distribuujici tyto motory, nebyl schopnen poradit... Na vsech videich kolo rozjedou a motor chytne jako nic, ale tady...
Byl by jste mi nekdo schopen poradit co s tim?? :roll:
Predem diky za pripadne reakce a preji pekny tyden.
Lukas :)


jjinro
Příspěvky: 42
Registrován: pon 11. led 2021 12:59:06

Re: Kit Petrolbiker 80ccm - nejde nastartovat

Příspěvek od jjinro »

Rozbiehaju s rozopnutou spojkou pocas rozbiehania pustia spojku.


petr2M
Příspěvky: 117
Registrován: stř 26. lis 2014 11:41:40
Fotky: http://petr2m.rajce.idnes.cz/

Re: Kit Petrolbiker 80ccm - nejde nastartovat

Příspěvek od petr2M »

Sundej kryt magneta a zkus protočit motor. Nevím, jaký tam máš šroub, já jsem vyměnil za inbus a tím to jde protočit v pohodě.
Nebo kryt spojky a pohni s malým pastorkem přímo na klice, mám pocit, že tam je drážka na velký šroubovák. A zjistíš, co se nehýbe. Pak řešíš dále.
Možná ještě před tím zkus sundat svíčku a udělej pokus, ještě může být prechlastany motor.


LuRu
Příspěvky: 7
Registrován: ned 15. říj 2023 20:22:11

Re: Kit Petrolbiker 80ccm - nejde nastartovat

Příspěvek od LuRu »

Retez sundany, kryt spojky taky, ale malym pastorkem nepootocim ani o milimetr 😒☹️ na zadnou stranu... Rozebrat spojku??


LuRu
Příspěvky: 7
Registrován: ned 15. říj 2023 20:22:11

Re: Kit Petrolbiker 80ccm - nejde nastartovat

Příspěvek od LuRu »

Tuto zpravu pisu v nekolika casovych sledech...
Takze nakonec slo pootocit i malym ozubenym koleckem jako kdyz se nasazoval retez, pist valil nahoru a dolu, zakrytoval jsem, sel jsem to projet, ale udelalo to zase. Rozjel jsem se, pustil packu spojky, bylo slyset jak si motor na vterinu zabublal, ale pak se to zase seklo a kolo slo do smyku. Z vyfuku kape benzin☹️☹️☹️, civka je citit benzinem...
A jeste jedna vec... Kdyz jsem sundal filtr na karbecu, tak je videt jehla a to hlinikovy soupatko je cca v pulce otvoru pri nezmacknutym plynu. Je to tak spravne? Nebo to ma byt uzavrene?🤷‍♂️ Kazdopadne kdyz jsem tocil tim ozumenym kolcem, tak se mi zdalo, ze snad ani svicka nedava jiskru. Tezko rict no...
No a ozubenym koleckem se uz neda pootocit- stejnej problem, jako na zacatku😠😢


Vysočina
Příspěvky: 17
Registrován: pon 16. říj 2023 16:04:36

Re: Kit Petrolbiker 80ccm - nejde nastartovat

Příspěvek od Vysočina »

Ahoj, prvně vyzkoušej točit motorem při vyšroubované svíčce a sepnuté spojce. Je jedno jestli budeš točit za řetězové kolo nebo přímo za zadní kolo. Pokud se nebude točit motor zkus to samé při vypnuté spojce. Karburátor na tohle asi mít vliv nebude. Válec asi tak těsnit nebude aby jen přechlastáním dokázal zablokovat kolo. Spíš bych hledal problém v primárním převodu. Odkrytovat na straně spojky a tam hledat mechanický problém.


LuRu
Příspěvky: 7
Registrován: ned 15. říj 2023 20:22:11

Re: Kit Petrolbiker 80ccm - nejde nastartovat

Příspěvek od LuRu »

Ahoj, diky za odpoved. Je to stale stejne jak jsem psal. Mam zmacklou spojkovou packu (tedy spojka je vypnuta?), slapat muzu uplne lehce a v pohode. Jakmile packu pustim a motor by mel chytit, tak se kolo zablokuje☹️ - nejde ani dopredu, ani dozadu. Pri pohybu kolem vpred i vzad je sliset takove klapani, jakoby neco na neco narazelo, ale spojku jsem rozebranou nemel (ze by mi treba zbyla nejaka soucastka)... Takze zkusim rozebrat a seskladat spojku, potazmo mrknout pod kryt na prave strane pod valcem? Je to snad jednoduchej motor, tak to fakt nechapu☹️☹️


Vysočina
Příspěvky: 17
Registrován: pon 16. říj 2023 16:04:36

Re: Kit Petrolbiker 80ccm - nejde nastartovat

Příspěvek od Vysočina »

Ve spojce bych to nehledal. Tyhle motory jsem v ruce sice ještě neměl, ale spojka je přímo na klice, pokud by byl problém v ní bude buď klouzat nebo nebude vypínat. Primární převod je pokud vím ozubeným soukolím. Prohlídni ta ozubená kola, ale ta se při šlapání musí točit i když je spojka vypnutá. Pak z druhé strany motoru magneto jestli tam něco nedrhne. Pak už zbývá jen klikovka, ojnice a píst. To by pak chtělo rozpůlit motor a to je už složitější.


LuRu
Příspěvky: 7
Registrován: ned 15. říj 2023 20:22:11

Re: Kit Petrolbiker 80ccm - nejde nastartovat

Příspěvek od LuRu »

Hmmm. A to si clovek rekne, ze si koupi motor a jan ho namontuje☹️☹️


Vysočina
Příspěvky: 17
Registrován: pon 16. říj 2023 16:04:36

Re: Kit Petrolbiker 80ccm - nejde nastartovat

Příspěvek od Vysočina »

Musím se pro jistotu opravit, i když to tady stejně asi nikdo nečte.
Spojka není přímo na klice, ale až za primárním převodem. Problém se zablokováním po uvolnění spojky bych proto začal hledat prvně v tomto soukolí a postupně bych postupoval "dopředu", případně až k pístu.


jjinro
Příspěvky: 42
Registrován: pon 11. led 2021 12:59:06

Re: Kit Petrolbiker 80ccm - nejde nastartovat

Příspěvek od jjinro »

používaš sitic?


LuRu
Příspěvky: 7
Registrován: ned 15. říj 2023 20:22:11

Re: Kit Petrolbiker 80ccm - nejde nastartovat

Příspěvek od LuRu »

Jj, sytic bych rad pouzil, ale zadni kolo je blokle. Vcera jsem sundal hlavu i valec a na pistu je prasklina a v okoli supinky ( netusim ale jestli uz to takto prislo z vyroby). Po rozhovoru s jednim zapalenym motorarem jsme se dostali k tomu, ze bude nejlepsi motor rozpulit a vse vycistit... Pak se uvidi😭😭😭


LuRu
Příspěvky: 7
Registrován: ned 15. říj 2023 20:22:11

Re: Kit Petrolbiker 80ccm - nejde nastartovat

Příspěvek od LuRu »

Takze zahada vyresena.... Praskly pist i cep v nem - cep a jeho uchyceni se rozpadlo a popadalo do motoru - proto zaseknuta klikovka... Bohuzel minibike shop nema a pry v dohledne dobe nebude mit novou pistni sadu dostupnou... Fakt super👍👍. Novej motor, na ktery se muzu tak akorat divat...
Existuje nějaká alternativa, popř. jiný obchod? Díky za info...


Vysočina
Příspěvky: 17
Registrován: pon 16. říj 2023 16:04:36

Re: Kit Petrolbiker 80ccm - nejde nastartovat

Příspěvek od Vysočina »

jjinro píše: úte 24. říj 2023 6:24:47 používaš sitic?
Jak by prosím mohl sytič souviset s problémy, které zadavatel popisuje? Četl jsi vůbec na co se ptal?


jjinro
Příspěvky: 42
Registrován: pon 11. led 2021 12:59:06

Re: Kit Petrolbiker 80ccm - nejde nastartovat

Příspěvek od jjinro »

ja som myslel ze keď staruješ bez sitiča tak ti motor nenaskoči za zabrzdi teda zablokuje koleso.
Piestne sady sa dajú kupiť aj na aliexpress sám som kupoval valec s piestom. Ale neviem ako je to z clom lebo ja som to kupoval uz davnejsie a vtedy este nebolo to povinne clo. Ale mozno najdes aj z eu skladu.


Odpovědět