Chceme se přidat...a poradit...

Kde koupit, na co se zaměřit, jaký typ, ...

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Zsampo
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 05. kvě 2016 13:08:48

Chceme se přidat...a poradit...

Příspěvek od Zsampo »

Zdarec motokolaři, zvažujeme pořízení přídavného motoru 48 ccm. Zajímá nás maximální možné zatížení, aby to byl pomocník a né zátěž navíc? Máte zkušenosti, kolik kg celkové hmotnosti motor zvládne (i do kopce)? Prosím, reagujte... Dík. PS: Je nějaký motokolař v Olomouci nebo okolí, který by ochotně předvedl a podělil se o zkušenosti? Byli bychom určitě rádi... Bavím se o motoru spohonem řetěz, ne přítlačný váleček...


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Chceme se přidat...a poradit...

Příspěvek od j-z »

Mám padesátku, vážím přes 90 kg a i s bagáží se dá ujet 150 km bez opocení ;-). Do kopců sice přišlapávám - je vhodné, aby rychlost neklesla pod cca 15 km/h, jinak motor přestane pomáhat. Vysloveně na Gross Glokner bych to nedoporučoval, ale většina českých kopců se dá s mírným příšlapem vyjet. Pokud ne, pomůže předloha, kde se dá i řadit.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Zsampo
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 05. kvě 2016 13:08:48

Re: Chceme se přidat...a poradit...

Příspěvek od Zsampo »

Dík za postřeh. Samozřejmě s příšlapem počítám. Já mám ještě malinko víc, tak se radši ptám, abych nekoupil něco, co mi moc nepomůže. Každopádně myšlenka motokola je super a už jsme 3, co by chtěli rozšířit řady motokolařů... 8-)


kuttil
Příspěvky: 53
Registrován: stř 03. zář 2014 21:52:49

Re: Chceme se přidat...a poradit...

Příspěvek od kuttil »

Zsampo píše:. PS: Je nějaký motokolař v Olomouci nebo okolí,
Tak záleží jak daleko by to okolí mělo být ,já jsem z Havířova a býl tu za mnou i jeden z Prahy, protože tu má rodinu ,tak se stavil
A tak si myslím ,že Olomouc není moc daleko od Havířova,já mám dost zkušeností a znám kamaráda který na tom motoru nalítal přes 5000 km a nemám problém o tom podebatovat a říct co by Vás zajímalo


kuttil


Abiczek
Příspěvky: 30
Registrován: úte 12. dub 2016 16:33:31

Re: Chceme se přidat...a poradit...

Příspěvek od Abiczek »

Zsampo píše: PS: Je nějaký motokolař v Olomouci nebo okolí, který by ochotně předvedl a podělil se o zkušenosti?
Dva bydlíme kousek od Olomouce a kamarád motokolař, který toho má naježděno asi nejvíc, je přímo z Olmu. Všichni máme 80, takže ohledně 50 ti moc zkušenosí neřekneme...


Zsampo
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 05. kvě 2016 13:08:48

Re: Chceme se přidat...a poradit...

Příspěvek od Zsampo »

No popravde, zvazovali jsme i variantu 80, ale ta uz neni tak uplne "legalni".... presto se mozna ozveme. Dik za reakci...


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Chceme se přidat...a poradit...

Příspěvek od bo-to »

Já jsem měl také 80ccm najeto asi 6000km lehce zvládnul i 150km vzdálenost .......jediná závada byla výměna spojky !!!!! byl to asi dobrý kus.....a to jsem vážil 150 kg olej 1:20 ............ ted testuji GRUBEE SKY HAWK 70ccm ...jsem zvědavý jaký bude .............pokud bych šel do motoru na kolo tak HONDU 50ccm .čtyř takt ...... HAVÍŘOV ....Jezdím společně s KUTTILEM ..................


Jirka123
Příspěvky: 23
Registrován: pát 18. bře 2016 10:11:41

Re: Chceme se přidat...a poradit...

Příspěvek od Jirka123 »

Ahoj příznivci. Tak jsem si také postavil kolo s pomocným motorem-tak, aby to bylo legislativně čisté. Rám jsem použil předválečný- avšak ráfky byly mizerné a ke všemu každý jiný a to i rozměrově, blatníky-byly, ale popraskané a ohnuté- takže nové, ocelové, přední vidlice nová-původní vymlácená a.....prasklá. Světlo je Bosch, zadní Philips-bylo černé, avšak je mosazné, takže jsem vyleštil, dynamo je CS patent-asi poválečný, klyky jsou nové-původní nelze kvůli motoru namontovat. Zajíždím, uhání to s mými 118 kg slušně, na plno jsem nezkoušel, na to je čas.
P.S.: je tu někdo podobně "postižený" z okolí Českých Budějovic?
Jirka123


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Chceme se přidat...a poradit...

Příspěvek od bo-to »

Jirka123 píše:Ahoj příznivci. Tak jsem si také postavil kolo s pomocným motorem-tak, aby to bylo legislativně čisté. Rám jsem použil předválečný- avšak ráfky byly mizerné a ke všemu každý jiný a to i rozměrově, blatníky-byly, ale popraskané a ohnuté- takže nové, ocelové, přední vidlice nová-původní vymlácená a.....prasklá. Světlo je Bosch, zadní Philips-bylo černé, avšak je mosazné, takže jsem vyleštil, dynamo je CS patent-asi poválečný, klyky jsou nové-původní nelze kvůli motoru namontovat. Zajíždím, uhání to s mými 118 kg slušně, na plno jsem nezkoušel, na to je čas.
P.S.: je tu někdo podobně "postižený" z okolí Českých Budějovic?
Jirka123

pošli foto ...............


Jirka123
Příspěvky: 23
Registrován: pát 18. bře 2016 10:11:41

Re: Chceme se přidat...a poradit...

Příspěvek od Jirka123 »

Rád bych foto poslal....ale najdete je na facebooku-motokolaři


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Chceme se přidat...a poradit...

Příspěvek od j-z »

Jirka123 píše:Rád bych foto poslal....ale najdete je na facebooku-motokolaři
Dej fotku sem.;-)


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Jirka123
Příspěvky: 23
Registrován: pát 18. bře 2016 10:11:41

Re: Chceme se přidat...a poradit...

Příspěvek od Jirka123 »

Tak posílám svůj "výtvor", co vy na to, motokolaři?


Jirka123
Příspěvky: 23
Registrován: pát 18. bře 2016 10:11:41

motorizované kolo

Příspěvek od Jirka123 »

....tak foto sem-nepošlu, he to velý formát, takže najdete na facebooku v sekci motokolaři


jirka
Příspěvky: 82
Registrován: úte 22. črc 2014 8:38:06

Re: Chceme se přidat...a poradit...

Příspěvek od jirka »

Zdravim tak sem zacal ze stavbou co sem nasel doma nez to pujde vse dosrotu .Zatím je to v zacatku snad to zvladnu dodělat .Ještě nemam doresenej motor co tam dat jestli valecek nebo retez .
zatím naskladany ram
zatím naskladany ram
005.JPG (190.59 KiB) Zobrazeno 7852 x
priprava na valecek
priprava na valecek
006.JPG (193.07 KiB) Zobrazeno 7852 x


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Chceme se přidat...a poradit...

Příspěvek od bo-to »

jirka píše:Zdravim tak sem zacal ze stavbou co sem nasel doma nez to pujde vse dosrotu .Zatím je to v zacatku snad to zvladnu dodělat .Ještě nemam doresenej motor co tam dat jestli valecek nebo retez .005.JPG006.JPG
Tak to je paráda to se mi líbí a moc .......chci taky co by to stálo ?????? Tak tady bych dal hondu 50ccm s variatorem .........to by bylo letadlo ..............................


jirka
Příspěvky: 82
Registrován: úte 22. črc 2014 8:38:06

Re: Chceme se přidat...a poradit...

Příspěvek od jirka »

Ahoj
cenu se dozvíš az to bude dodelany ale budeto latce reknes ze sem blazen.Sou to kramy který sem koupil pak sem to odlozil a ted to pomalu zdelavam.Vzdycky sem si rikal ze se to muze nekdy hodit,hold sklep není nafukovaci.


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Chceme se přidat...a poradit...

Příspěvek od j-z »

jirka píše:Ahoj
cenu se dozvíš az to bude dodelany ale budeto latce reknes ze sem blazen.Sou to kramy který sem koupil pak sem to odlozil a ted to pomalu zdelavam.Vzdycky sem si rikal ze se to muze nekdy hodit,hold sklep není nafukovaci.
Kolik to vlastně váží?
Určitě bude robustni rám a moto vidlice výhodou, mohl bych o těch našich kočičích kostkách vyprávět. :ugeek:


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
jirka
Příspěvky: 82
Registrován: úte 22. črc 2014 8:38:06

Re: Chceme se přidat...a poradit...

Příspěvek od jirka »

Ram samostatnej ma 6.5 kg ja uz něco podobnyho mam jezdim natom do práce i sem se jel kouknout natom na sraz v Krucenburku.To ted ze se me nashromáždilo dost kramu tak abych to nejak z uzitkoval tak stavim něco podobnyho nato nebudu pospíchat to bude takova hracka .
004.JPG
004.JPG (194.46 KiB) Zobrazeno 7816 x


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Chceme se přidat...a poradit...

Příspěvek od bo-to »

jirka píše:Ram samostatnej ma 6.5 kg ja uz něco podobnyho mam jezdim natom do práce i sem se jel kouknout natom na sraz v Krucenburku.To ted ze se me nashromáždilo dost kramu tak abych to nejak z uzitkoval tak stavim něco podobnyho nato nebudu pospíchat to bude takova hracka .004.JPG


Taky pěkná hračka ale ten motor ten mi tam nesedi ....chtělo by to do rámu .........ale pěkný to je !!!!!


martinnovacek
Příspěvky: 4
Registrován: pon 25. črc 2016 20:20:42

Re: Chceme se přidat...a poradit...

Příspěvek od martinnovacek »

j-z píše:Mám padesátku, vážím přes 90 kg a i s bagáží se dá ujet 150 km bez opocení ;-). Do kopců sice přišlapávám - je vhodné, aby rychlost neklesla pod cca 15 km/h, jinak motor přestane pomáhat. Vysloveně na Gross Glokner bych to nedoporučoval, ale většina českých kopců se dá s mírným příšlapem vyjet. Pokud ne, pomůže předloha, kde se dá i řadit.
Zdravím komunitu. . .
Koupil jsem Sunway 60 ccm.
Ještě jsem nezavrčel, montuji. /v sobotu přivezla PPL /
Zaujala mě Vaše zmínka o předloze, kde se dá řadit /viděl jsem na videu / a to mě nadchlo !
Máte prosím nějaké informace ?
Děkuji a jsem s pozdravem Martin.


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Chceme se přidat...a poradit...

Příspěvek od j-z »

Určitě to i u nás někdo prodává, nejčastěji pod pojmem "jackshaft" nebo "předloha".
Pár informací zde:
http://www.e-darky.eu/predloha-razeni-- ... evodu.html


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
petr2M
Příspěvky: 117
Registrován: stř 26. lis 2014 11:41:40
Fotky: http://petr2m.rajce.idnes.cz/

Re: Chceme se přidat...a poradit...

Příspěvek od petr2M »

Předlohu mám, vlastnoručně zhotovenou.
Tady na foru jsou moje příspěvky a někde bude i odkaz na fotky na rajčeti.
Zdar.
P


Odpovědět