Jaký motor 80ccm ?

Kde koupit, na co se zaměřit, jaký typ, ...

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
sirr

Jaký motor 80ccm ?

Příspěvek od sirr »

Ahoj ...
Jmenuju se Mirek a narazil jsem na váš web , tak jsem něco přečet .., ale přezto bych rád radu...
Mám starší obyčejné horské kolo s ocelovým rámem a rád bych namontoval 2T 80ccm motor
Na e-darky.eu jsem našel buď :
1) FIRE HORSE - 3 334,- Kč
prej se mění svíčka (brisk),šrouby rozety,pal. filtr zahodit, redukce k uchycení, napínák s pružinou
nebo
2) Sky Hawk - 4 790,- Kč
- prodavač mi po telefónu tvrdil, že tenhle motor má lepší zapalování ,každý byl odzkoušený, je však výkonnější (větší tlaky) a je za potřeba před montáží vyměnit pístní ložisko (to co tam je, se prý rozletí) + přidat ještě jedno těsnění pod hlavu + věci co u FH
- taky říkal, že s tímhle motorem budou do budoucna končit ...
Tak jsem chtěl poprosit o názor zkušenějších ... díky moc M.
Jaké motory 80ccm používáte a jsou relativně bezproblémové?


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Jaký motor 80ccm ?

Příspěvek od j-z »

Tyto naznačené úpravy snad nejsou nutné, hodně motokolařů jezdí jen a pouze s kitem.
U toho SH jsem s podivem, to ti říkal zdejší Madhu?


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Tomáš-Vestec

Re: Jaký motor 80ccm ?

Příspěvek od Tomáš-Vestec »

Sky Hawk jsem si také chtěl koupit, ale dostal jsem stejnou odpověď. Číňani mají čím dál větší požadavky na objednávky, informace je od Mahdu, třeba k tomu ještě dodá nějakou informaci. Koupi jsem nakonec normální 80ccm a udělal výměnu jak mi mahdu poradil. A to svíčku,filtr paliva, tlačný váleček ve spojce, původní řetěz jsem ještě ponechal, ale asi taky dlouho nevydrží. Dále jsem koupil vidlicový stojan, dobrá rada až prý budu někde něco opravovat, třeba zadní kolo, tak ten jednoduchý je na nic. Dále napímák s pružinou, je dobrý musí se ale trošku upravit, jinak se namotává řetěz na pastorek a hrozí poškození bloku motoru.


sirr

Re: Jaký motor 80ccm ?

Příspěvek od sirr »

Nevím s kým jsem mluvil, ale byl to sympaták a střícný člověk....
Nechtěl jsem vznášet nějakou paniku...., spíš jako zelenáč se pozeptat jak to funguje či nefunfuje..., patrně jsou motůrky made in čína, a ceny jsou tak nízké, že se asi může pokazit cokoli..., třeba to ani není potřeba měnit - jen pán ze zkušenosti poradil asi pro sychr...a tady se dozvím, že třeba není třeba


Uživatelský avatar
nulrum
Příspěvky: 109
Registrován: ned 23. říj 2016 0:51:51

Re: Jaký motor 80ccm ?

Příspěvek od nulrum »

Tak taky na to koukám se spadlou spodní čelistí. SkyHawk mám něco přes rok a bez jediné připomínky jsem spokojen. Žádné úpravy jsem nedělal (zmiňované ložisko atd), vlastně ano, pod hlavu válce jsem přidal ono zmiňované těsnění navíc (bylo v sadě). Uznal jsem to jako dobrý nápad, aby v záběhu nebyly zbytečně vysoké tlaky ve válci. Časem půjde pryč a nechám tam jen jedno.
Osobně si myslím, že je to jako s každým výrobkem. Na 1000 prodaných kusů se najdou třeba 4-5 které se prostě vysypou a ohlas těch dotčených majitelů je tak velký, že je to hned znát. Spousta spokojených uživatelů je prostě spokojených a nepotřebují o tom dávat vědět celému světu. Jinak můžu potvrdit, že je výkon SH citelně větší. S porovnáním třeba s 60. A ano svíčku jsem vyměnil (zlepšil se chod motoru), ale s tou původní to jelo také bez problémů.
Také budu čekat co na to Madhu, že jako budou s motory SH končit. :o Byla by to škoda, ale nevíme o dalších okolnostech které je k tomu třeba nutí.
Zdar a hodně kilometrů bez nehod a závad. :geek:


Ondra
Příspěvky: 2
Registrován: stř 28. bře 2018 16:15:18

Re: Jaký motor 80ccm ?

Příspěvek od Ondra »

Zdravím pánové. Jsem tu nový, přečetl jsem vaše příspěvky a musím říct, že je to tu tak akorát pro mě. Předem píšu že mám za sebou motorky od Simsona po ZX-10R, tak natvrdlej snad nebudu. Pořídil jsem motor 80ccm (komplet kit) na wish za 790,- Kč (nekupte to za ty prachy :D , dneska ho maj už za 2tis) a chci ho dát dceři 7let do motokáry. Nečekám od toho zázraky, ale na sezónu na naučení by to mohlo stačit. Pak bych dal 4takt 150-200ccm. Jak rozeznat značku pokud není nic na první pohled znát? Může to být i no name, teda žádný Fire Horse, Sky Hawk...? Bude lepší k motoru dát chlazení? V rámu kola se motor chladí pravděpodobně lépe než za sedačkou motokáry. Díky za reakce.


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motor 80ccm ?

Příspěvek od Madhu »

To jsou mi informace :)
Ondro motokára pro sedmiletou dceru s chlazením za sedačkou, dobrý . . . možná se k tomu vyjádří někdo jiný.

Ty uvedené informace a rady od "Madhua" jsou evidentně jaksi propletené s radami někoho jiného.

Zapalovací svíčky které jsou dodávány přímo k sadám jsou na jiné palivo než máme v ČR běžně u benzinek. Svíčky jsou tedy jistě po prvním vrčení volit vhodnější BRISK. Pro dvoudobé motory řada 15, 17, 19.

Šrouby na motoru Fire Horse, tedy kde to šlo jsou nyní imbusové pevnostní. Uchycení rozety je lepší ne webu www.e-darky.eu uvedené pod značkou Radex (pryžové podložky, nerezové podložky a celá řada nerezových rozet s různým počtem zubů), šrouby na uchycení bych vždy volil raději značky Ferona Holešovice.

Někdy se setkávám že výrobce z vlastní iniciativy vloží do sady palivové filtry s papírovou vložkou. I k nim mám na webu alternativu a to palivový filtr s "odkalovačem" (plastové jemné sítko). U palivových filtrů s papírovou vložkou totiž dochází časem k problému malomocenství, kdy se částečky papírové vložky odlupují a končí v plovákové komoře karburatoru. Tam se hromadí a zanášejí hlavní trysku.

Redukce k uchycení motoru do rámu je snad každému jasné na co se používá.

Napínák s pružinou? Pokud možno žádný napínák, nebo pevný, popřípadě s pružinou upravený.

Sky Hawk má jinak provedené magnetozapalování. Vše je ve vodotěsném obalu integrované, pohromadě umístěno v motoru. Z motoru vede již jen vysokonapěťový kabel k botce (fajfce) zapalovací svíčky. Z toho lze odvodit jisté výhody . . .

Motor Sky Hawk není každý odzkoušený!!! Tomu bylo dříve a výrobce tak činí pouze na přání zákazníka, který si to také zaplatí. První várka motorů Sky Hawk, kterou společnost vlastnící e-darky zakoupila, byla celá odzkoušená. Tedy motor již běžel ve "zkušebním režimu". Zbytečné a zbytečně vyhozené peníze . . .

Motor Sky Hawk má opravdu o něco větší kompresi a tím vyšší výkon.

Nutnost před montáží vyměnit pístní ložisko (to co tam je, se prý rozletí).
Tak to je masakr :)
To je snad nějaká informace od konkurence, nebo závěrečná zpráva nějakého crash testu?
Zkouška motoru s palivem bez oleje, pod vodou, nebo záměrné přetáčení nového nezajetého motoru. Nulrum-e to není o nepovedených kusech, to je informační blábol.
Doporučuji si tedy přečíst celou reakci majitele a opravdového uživatele motoru Sky Hawk, nulrum viz výše.

Jak s motory Sky Hawk do budoucna? Sky Hawk je nyní "lepší" než Fire Horse o daleko méně než o kolik je dražší.
Magnetozapalování je již to jediné podstatné, co spatřuji jako jeho velké plus.
Ve všem podstatném jsme tedy Fire Horse dotáhli ke kvalitě Sky Hawka a dokonce v něčem je i lepší. Svorníky pro uchycení motoru M8 budou nyní i u 48ccm a to vpředu i vzadu. Na karteru/bloku motoru jsou použity pevnostní imbus šrouby. Válec motoru bude jiný. Uvidíme jak se situace vyvine dále, ale okolnosti nám nedávají důvod do budoucnosti motory Sky Hawk nakupovat.
Madhu


Ondra
Příspěvky: 2
Registrován: stř 28. bře 2018 16:15:18

Re: Jaký motor 80ccm ?

Příspěvek od Ondra »

Já ten motor vyfotím. Imbusy tam nejsou. Za ty peníze co to stálo... Jasně že motor je v motorkáře vedle sedačky, ale počítám pak s výměnou za 4takt 160ccm a ten by byl vedle sedačky na knop,tak tento dám rovnou dozadu. [image]
Screenshot_20180329-170928.png
[/image]


Odpovědět