Pojištění

Stávající zákony a vyhlášky, zkušenosti z aplikace.

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Dom Estos
Příspěvky: 92
Registrován: úte 31. kvě 2016 6:18:51

Pojištění

Příspěvek od Dom Estos »

Ahoj, neřešil někdo pojištění na motokolo ? Jde mi o to abych v případě nehody byl pojištěný . Dom Estos . PS: Nevím kam to zařadit tak se omlouvám.


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Pojištění

Příspěvek od j-z »

Pokud se jedná o kolo s dodatečně instalovaným pomocným motorkem (dle viewtopic.php?f=4&t=204), tak to není třeba pojišťovat (povinné ručení). Jak ale znám pojišťovny, určitě Ti produkt klidně prodají :-), otázkou je plnění v případě, pokud nebude vyhláška splněna.
Doporučuji si nejprve projít pojištění odpovědnosti, které bývá součástí např. pojištění domácnosti. Tam určitě něco takového bude i k provozu běžného kola. Jak se ale postaví pojišťovna ke škodní události způsobené motokolem, to lze jen odhadovat. U pojištění domácnosti bude určitě nemalá spoluúčast, která zpravidla pokryje běžné škody způsobené kolem.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Dom Estos
Příspěvky: 92
Registrován: úte 31. kvě 2016 6:18:51

Re: Pojištění

Příspěvek od Dom Estos »

Tak jsem se byl dnes zeptat na pojištovně a doopravdy je to součást pojištění domácnosti jak jsi psal. Dom Estos


Jirka123
Příspěvky: 23
Registrován: pát 18. bře 2016 10:11:41

Re: Pojištění

Příspěvek od Jirka123 »

Ahoj., ptal jsem se také, aby nebyly žádné tahanice, je to tak, a pojišťovna Allianz dokonce nabízí něco jak povinné ručení na kola, vztahuje se i na kola s pomocným motorkem.Jirka123


Odpovědět