Kdo je motokolař a kdo není

Důvod založení, připomínky k webu.

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Tor

Kdo je motokolař a kdo není

Příspěvek od Tor »

Kdo je Motokolař a Kdo není .


Motokolař je člověk, pro kterého je cesta cílem. Zajímají ho technické podmínky , vybavení svého motokola,stavba a jízda svého stroje. Prostě sebevzdělání a rozvoj svých schopností.Samotná jízda je pak pomyslná třešnička na dortu. Takový člověk je zpravidla schopen rozumět (alespoň na základní úrovni) proč a jak. Zajímá ho experimentování, výzvou je překonávání překážek a je jedno, jestli jde o jízdu, nebo konstrukci stroje. Pokud takový člověk často jezdi , je to na základě již získaných zkušeností. Čím hlouběji rozumí všem aspektům svého hobby, či sportu, tím ho to víc baví,a ke svému alespoň z části vyrobenému stroji má pozitivni vztah. Učí se také trpělivosti, bez které nelze dosáhnout výraznějsích úspěchů.Zároveň se učí od starších kolegů
a faktických závěrů z tohoto fóra.Dovede po nabití zkušeností
rozlišit dobré a špatné řešení a na základě svého sebevzdělání
dotáhne svůj stroj k nasposté spolehlivosti a dokonalosti.!

Motokolař není ten, pro kterého je Motokolo pouze prostředek k jízdě k cíli-takřka zadarmo. Nezajímá ho, jak motokolo funguje, nepotřebuje vědět proč a jak. Jeho zajímá jenom koupit si hotový stroj od A do Z a pak ho provozovat. Když něco nevi, tak si nevyhledá řešeni a následně ho prostuduje .Proč? Protože ho sebevzděláni nezajímá. Nechá si poradit hotové řešeni od jiných, případně si ho hotové koupí. Dnes se dá koupit všechno, hlubši vědomosti k provozování svého stroje opravdu nepotřebuje. Svoje
nedostatky nahrazuje Webovými odkazy a frikulínskou FB debatou. Absolutně nerespektuje , jakákoliv technická a faktická funkční řešení z praxe.Jeho debata má příznaky virtuální a neproveditelné
vize.Většinou, jak se objeví, tak taky zmizí v propadlišti motokalařských dějin.

Signifikantni na tom je,že takový člověk se často pojevuje velmi
arogantně a nadřazeně, zvlášt když mu někdo starší a zkušenější chce s něčim poradit.Proč?. Protože Prázdny hrnec nejvic duni.!!


Tor158


p323
Příspěvky: 36
Registrován: sob 23. čer 2018 7:29:09

Re: Kdo je motokolař a kdo není

Příspěvek od p323 »

To je všechno hezké co tady napsal Tor, ale taky nesmíme zapomínat, že to jsou jen čínské dvoutaktní motorky kolem kterých se vesmír netočí.Motokolo by mělo především majiteli přinášet radost z jízdy.😉


Honza
Příspěvky: 116
Registrován: sob 15. říj 2016 20:15:53

Re: Kdo je motokolař a kdo není

Příspěvek od Honza »

TVL... tak asi jsem motokolař, ale takhle hlubokomyslné úvahy by neměly být prezentovány veřejně, protože je to nebezpečný. Pokud totiž někdo sežral Šalamounovo hovno, a trpí představou, že se kolem něj točí svět, těžko hledá plný pochopení i v partě jinak normálních kluků, který se chtěj prostě bavit a tohle fórum jim k tomu pomáhá. Ach jo... :-)!


RBMK
Příspěvky: 90
Registrován: pon 11. zář 2017 13:49:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo je motokolař a kdo není

Příspěvek od RBMK »

1) Bezfyzičkový cyklista je ten, co namontoval motor, aby vůbec někam dojel. Takle jsem začal já, a přešel jsem rovnou na bod 3)
2) Motokolař je ten, co má motor na kole a dokáže ho udržet dlouhodobě v chodu a jezdí hlavně na motor delší trasy. Zajímá ho jízda, technika moc ne.
3) Já se hlásím jako cyklomotorista. Hrabu se v motorech i rád jezdím, většinou, když mám novou úpravu. Občas na tom jezdím do práce. nebo na takové vzdálenosti, kam se auto nevyplatí.


PS: Signifikantní -> Důležité. Z jedné strany jedna, druhá o slovník spisovné češtiny a seznam českých slov.


p323
Příspěvky: 36
Registrován: sob 23. čer 2018 7:29:09

Re: Kdo je motokolař a kdo není

Příspěvek od p323 »

Já jsem bejvalej mopedista. Zrenovolal jsem Stadiona S22 , https://youtu.be/-VgzSq5BBO0 , ale po čase jsem ho prodal a pořídil si 125 motorku. Motokolem jsem se k těmhle kubatůram vrátil zpátky😀


Odpovědět