Motokolem kolem světa

Kde koupit, na co se zaměřit, jaký typ, ...

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Marek B.

Motokolem kolem světa

Příspěvek od Marek B. »

Dobrý den, ahoj!
Je mě 29 let a uvažuji o cestě po světě na motokole. Dosud jsem jezdil Evropou pouze na motorce. Proto se obracím zde na Vás o rady i názory. Potřebuji vyřešit mnoho otázek. Kontakt na osobu nebo firmu, která se v této problematice výborně orientuje, rozhodnout zda cestu uskutečnit na dvoutaktu nebo čtyřtaktu a proč, jestli existuje nějaký kvalitnější výrobce dvoutaktních motorů než čínský, případné vychytávky na dlouhé cesty. Děkuji všem za věcné připomínky, rady a nápady! :)


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od j-z »

Ahoj,
hned do úvodu máš tedy velké plány :-). V prvním kole bych kontaktoval hlavně někoho, kdo má zkušenosti s dalekými cestami na obyčejným kole (lehokole). Doporučuji přečíst knihu Kolem světa na kole, případně pomůže i google.

Zde vsuvka - není svět jako Svět, ten na Třeboňsku se dá obejít za odpoledne. :D

K motoru - zatím jsem nepoznal strojek, který by měl nakročeno k překonání 10 tis. km. Možná ta Honda 4T vypadá slibně (výhodou bude i celosvětový servis), ale trošku by mě děsila ta údržba (měnit olej co 300 km). U nás se taky prodává jen v systému třecího válečku (http://www.motokola.cz), který ale žere pláště, ke zvážení je snad jen ten Crab, kde ten přívěs má šanci na další využití.

Obrázek

Ty motůrky čínské výroby zpravidla nevydrží 5000 km bez nějaké poruchy, která si vyžádá odbornější zásah. Pokud ale budeš mít dostatek náhradních dílů, vše se dá udělat svépomocí a na rozdíl od 4T je těch součástí k poruše méně. Pokud bys šel do té číny, doporučuji alespoň tis. km testovat, pak motor zgenerálkovat.
Jinak nechci dělat někomu reklamu, ale doporučuji projít i konkurenční weby:
http://www.motoredbikes.com/
http://www.jawamania.info/poradna/.
Toť asi úvodem.

P.S. Taky bych si prošel legislativu hlavně na západ od nás. Aby Tě neodchytili už v NSR :-).


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
wip
Příspěvky: 221
Registrován: ned 25. led 2015 10:01:03

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od wip »

na motor Honda GX35 mám najeto nakejch 9000km a super jen výměna oleje a vyprání vzduchového filtru.Jezdil jsem přes hnací váleček a fakt to žere pláště takže jsem jich spotřeboval za tu dobu 6ks ale já na to jel neustále i z kopce protože jsem to měl uděláno na tvrdo,ono stejně na tom kole Felt Squealer šlapat na delší výlety nelze.Jinak jsem měl i jednorychlostní převodovku která šla do kelu a variátor kde jsem už měnil součástky.Podle mě není nic stoprocentního .Jak říkám motor Honda super ale ty převody jsou katastrofální.Budu se vracet k Jednorychlostní převodovce kterou celou překopu za jiné rozety a větší řetěz protože originálně je tam řetízek jak se dá koupit na ruku no hrůza ale čínani jsou lehcí hoši.


Uživatelský avatar
HiTeccom
Příspěvky: 52
Registrován: ned 24. srp 2014 15:39:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od HiTeccom »

wip píše:na motor Honda GX35 mám najeto nakejch 9000km a super jen výměna oleje a vyprání vzduchového filtru.Jezdil jsem přes hnací váleček a fakt to žere pláště takže jsem jich spotřeboval za tu dobu 6ks ale já na to jel neustále i z kopce protože jsem to měl uděláno na tvrdo,ono stejně na tom kole Felt Squealer šlapat na delší výlety nelze.Jinak jsem měl i jednorychlostní převodovku která šla do kelu a variátor kde jsem už měnil součástky.Podle mě není nic stoprocentního .Jak říkám motor Honda super ale ty převody jsou katastrofální.Budu se vracet k Jednorychlostní převodovce kterou celou překopu za jiné rozety a větší řetěz protože originálně je tam řetízek jak se dá koupit na ruku no hrůza ale čínani jsou lehcí hoši.
Zdar. Ta Honda GX35 nebo spíš GXH50 když se nemýlím, tak by se dala namontovat na stejný podstavec ,jako je to u 4 taktní čínské kopii a při použití předlohy řazení to hnát přes stredové složení. Velkou výhodou tohohle motoru je fakt, že se dá namontovat jakékoliv pozici bez narušení činnosti karburátoru a dodávky oleje pro mazání .
Osobně bych taky šel s motokolem na delší výpravu, takové video jsem ještě nikde neviděl :D.


Marek B.

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od Marek B. »

Díky za první názory. Cykloprodejny jsem už navštívil, právě sháním nějaké ty cyklisty co cestujou na těžko. A kniha je taky dobrý nápad. Zatím to vypadá na dvoutakt, právě kvůli relativní jednoduchosti a dostupnosti dílů. Letos bych to odzkoušel, eventuálně méně kvalitní díly zkusil nahradit kvalitnějšími. Nad legislativou v zahraničí jsem taky přemýšlel, ale těch zemí je fakt kupa, navíc je nějaká možnost na cestě od oka rozeznat padesátku motor nebo osmdesátku? Když mě nějaký policista nebo celník bude chtít dělat problém, vždycky si něco najde aby dostal úplatek, jinak mám zkušenost, že cestovatelům naopak fandí.


Uživatelský avatar
HiTeccom
Příspěvky: 52
Registrován: ned 24. srp 2014 15:39:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od HiTeccom »

Marek B. píše:Díky za první názory. Cykloprodejny jsem už navštívil, právě sháním nějaké ty cyklisty co cestujou na těžko. A kniha je taky dobrý nápad. Zatím to vypadá na dvoutakt, právě kvůli relativní jednoduchosti a dostupnosti dílů. Letos bych to odzkoušel, eventuálně méně kvalitní díly zkusil nahradit kvalitnějšími. Nad legislativou v zahraničí jsem taky přemýšlel, ale těch zemí je fakt kupa, navíc je nějaká možnost na cestě od oka rozeznat padesátku motor nebo osmdesátku? Když mě nějaký policista nebo celník bude chtít dělat problém, vždycky si něco najde aby dostal úplatek, jinak mám zkušenost, že cestovatelům naopak fandí.
No když si vybral dvoutakt, tak bych já zvolil Sky Hawk Gt5-SR 70/80 ccm jelikož když se dá tomu věřit, tak je to o něco kvalitnější a má širší porty kanálků ve válci a přírubu pro karburátor, který je i lepší se sytičem. To je už jenom na tobě, jestli zvolíš klasický pohon, nebo dokoupíš předlohu řazení. V první případě bych jisto dokoupil lepší řetěz a lehčí zadní rozetu a při předlohe lepší kliky a ISIS středové složeni napr. pro freestile kola ECHO. Výfuk bych zvolil ten s delším kolenem, aby měl motor vetší zátah ze spodu, když budeš ze sebou vláčet alespoň 30Kg výstroje. Ještě bych jisto rozebral válec a případně vyměnil pojistky čepu na kvalitnější.Rozeznat padesátku od osmdesátky se prostě nedá.


wip
Příspěvky: 221
Registrován: ned 25. led 2015 10:01:03

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od wip »

foto tři varianty mého pohonu http://www.motorkari.cz/motorka/?mid=95433


Marek B.

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od Marek B. »

wip píše:foto tři varianty mého pohonu http://www.motorkari.cz/motorka/?mid=95433
Díky za odkaz, dívám se, že to jde udělat i se zachováním zadní kotoučové brzdy.


Marek B.

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od Marek B. »

No když si vybral dvoutakt, tak bych já zvolil Sky Hawk Gt5-SR 70/80 ccm jelikož když se dá tomu věřit, tak je to o něco kvalitnější a má širší porty kanálků ve válci a přírubu pro karburátor, který je i lepší se sytičem. To je už jenom na tobě, jestli zvolíš klasický pohon, nebo dokoupíš předlohu řazení. V první případě bych jisto dokoupil lepší řetěz a lehčí zadní rozetu a při předlohe lepší kliky a ISIS středové složeni napr. pro freestile kola ECHO. Výfuk bych zvolil ten s delším kolenem, aby měl motor vetší zátah ze spodu, když budeš ze sebou vláčet alespoň 30Kg výstroje. Ještě bych jisto rozebral válec a případně vyměnil pojistky čepu na kvalitnější.Rozeznat padesátku od osmdesátky se prostě nedá.
Jeste jsem nic definitivně nevybral, ale zda se me rozumna ta varianta dvoutaktu. Zatim koumam na jaky ram idealne motor namontovat, a zda a jak lze vyresit zadni kotoucove brzdy. dneska uz se ramy s navarkama na špalkove brzdy v zadu nedelaji (aspon trosku kvalitnejsi ramy). Co se tyka konkretniho typu, beru na vedomi, zatim stejne nemam zadnou zkusenost co za znacku je lepsi a v cem, 70/80 ccm asi vyhraje, objem je objem.
Jinak bohuzel zatim nemam paru co znamena klasicky pohon a pohon s predlohou razeni, jaky je prosim mezi tim rozdil? Jinak vazim 64kg takze i s vystroji bych se mel vlezt do 100kg coz by furt na motokolo melo byt udajne v pohode.


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od j-z »

Marek B. píše:
Jeste jsem nic definitivně nevybral, ale zda se me rozumna ta varianta dvoutaktu. Zatim koumam na jaky ram idealne motor namontovat, a zda a jak lze vyresit zadni kotoucove brzdy. dneska uz se ramy s navarkama na špalkove brzdy v zadu nedelaji (aspon trosku kvalitnejsi ramy).
Kotoučovým brzdám nerozumím, chápu sice jejich brzdnou sílu, ale na kolo okolo světa bych je nebral. Ty špalíky se dají koupit a servisovat všude. Návarky na špalíky jsou stále k vidění sice na levnějších kolech, ale jsou. Nebál bych vzít nějaké starší ocelové lepší kolo z bazaru a komponenty vyměnit.
Marek B. píše: Co se tyka konkretniho typu, beru na vedomi, zatim stejne nemam zadnou zkusenost co za znacku je lepsi a v cem, 70/80 ccm asi vyhraje, objem je objem.
Rozhodni se sám. Osobně bych do osmdesátky/šestašedesátky nešel, neboť mi přijde konstrukčně poddimenzovaná. Opticky objem odliší asi jen člověk, který ty motory zná (např. ta osmdesátka má obvykle znatelně jinou (větší) hlavu).
Marek B. píše: Jinak bohuzel zatim nemam paru co znamena klasicky pohon a pohon s predlohou razeni, jaky je prosim mezi tim rozdil? Jinak vazim 64kg takze i s vystroji bych se mel vlezt do 100kg coz by furt na motokolo melo byt udajne v pohode.
Obrázek
Předlohu bych nebral. Sice dostaneš více převodů, ale 1-2kW tím slabým cyklořetězem dlouho převádět nebudeš. Zde ale nechám hlavní názor na někom, kdo má zkušenost.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
HiTeccom
Příspěvky: 52
Registrován: ned 24. srp 2014 15:39:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od HiTeccom »

Marek B. píše:
No když si vybral dvoutakt, tak bych já zvolil Sky Hawk Gt5-SR 70/80 ccm jelikož když se dá tomu věřit, tak je to o něco kvalitnější a má širší porty kanálků ve válci a přírubu pro karburátor, který je i lepší se sytičem. To je už jenom na tobě, jestli zvolíš klasický pohon, nebo dokoupíš předlohu řazení. V první případě bych jisto dokoupil lepší řetěz a lehčí zadní rozetu a při předlohe lepší kliky a ISIS středové složeni napr. pro freestile kola ECHO. Výfuk bych zvolil ten s delším kolenem, aby měl motor vetší zátah ze spodu, když budeš ze sebou vláčet alespoň 30Kg výstroje. Ještě bych jisto rozebral válec a případně vyměnil pojistky čepu na kvalitnější.Rozeznat padesátku od osmdesátky se prostě nedá.
Jeste jsem nic definitivně nevybral, ale zda se me rozumna ta varianta dvoutaktu. Zatim koumam na jaky ram idealne motor namontovat, a zda a jak lze vyresit zadni kotoucove brzdy. dneska uz se ramy s navarkama na špalkove brzdy v zadu nedelaji (aspon trosku kvalitnejsi ramy). Co se tyka konkretniho typu, beru na vedomi, zatim stejne nemam zadnou zkusenost co za znacku je lepsi a v cem, 70/80 ccm asi vyhraje, objem je objem.
Jinak bohuzel zatim nemam paru co znamena klasicky pohon a pohon s predlohou razeni, jaky je prosim mezi tim rozdil? Jinak vazim 64kg takze i s vystroji bych se mel vlezt do 100kg coz by furt na motokolo melo byt udajne v pohode.
J-Z ti to parádně rozebral. Kotouče nech bokem dají se koupit normálně rámy třeba MaxBike je dělá v pohodě i na kotouče i na špalíky, nebo kup použité krosové kolo na Aukru za 5 litrov. Já osobně bych ještě doplnil, že výměna nábojů na dražší se zapouzdřenými ložisky je v tomhle případě nutností, já používám Novatech. Když si vybereš variantu s předlohou řazení , tak tam ti to přidá ještě 2kg navíc a taky kritické místo poruchy bude u středového složení a volnoběžky.


Marek B.

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od Marek B. »

Vubec si nejsem jisty co je predloha razeni a kde se nachazi :-D co se tyka kvalitnich naboju, tak samozrejme se budu snazit co nejvice kompotentu nahradit necim trvanlivejsim, kvalitnim. Asi by me hodne pomohlo kdybych nejake to motokolo videl nekde poprve v zivote v realu, takze se na Vas obracim s prosbou, byl by nekdo ochotny motokolo ukazat? Mam auto a pohybuji se casto trasa Praha, Brno, Ostrava a obcas i jinde v CR, byl bych moc vdecny. Dekuji za info!


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od j-z »

Marek B. píše:Vubec si nejsem jisty co je predloha razeni a kde se nachazi :-D co se tyka kvalitnich naboju, tak samozrejme se budu snazit co nejvice kompotentu nahradit necim trvanlivejsim, kvalitnim. Asi by me hodne pomohlo kdybych nejake to motokolo videl nekde poprve v zivote v realu, takze se na Vas obracim s prosbou, byl by nekdo ochotny motokolo ukazat? Mam auto a pohybuji se casto trasa Praha, Brno, Ostrava a obcas i jinde v CR, byl bych moc vdecny. Dekuji za info!
Jo, to je určitě dobrý nápad. Jestli dobře chápu, tak jsi z MSKr, tam odtud je např.bo-to. Pokud zavítáš do Prahy, klidně se zastav.
P.S. Doporučuji se tady zaregistrovat, má to dílčí výhody.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Marek B.
Příspěvky: 3
Registrován: úte 15. bře 2016 21:12:36

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od Marek B. »

Takže registrace provedena, jinak v Praze pracuji a na Havířovsku mám zase rodinu. Takže obě místa střídám několikrát do měsíce. Takže stačí napsat kdy a kde, pokud nebudu mít směnu, tak se mo rád zastavím. Děkuji!!!


kuttil
Příspěvky: 53
Registrován: stř 03. zář 2014 21:52:49

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od kuttil »

Marek B. píše:Vubec si nejsem jisty co je predloha razeni a kde se nachazi :-D co se tyka kvalitnich naboju, tak samozrejme se budu snazit co nejvice kompotentu nahradit necim trvanlivejsim, kvalitnim. Asi by me hodne pomohlo kdybych nejake to motokolo videl nekde poprve v zivote v realu, takze se na Vas obracim s prosbou, byl by nekdo ochotny motokolo ukazat? Mam auto a pohybuji se casto trasa Praha, Brno, Ostrava a obcas i jinde v CR, byl bych moc vdecny. Dekuji za info!
zdrávím já jsem přimo z havířova a mám ted 2 kola není problém kolo ukázat i v Havířově a je tu i můj kamarád bo-to ,ale ten má kolo mimo provoz
ták stačí napsat a není problém rád poznám dálší motokoláře


Marek B.
Příspěvky: 3
Registrován: úte 15. bře 2016 21:12:36

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od Marek B. »

Ahoj, super, v Havířově budu sobota a neděle na velikonoce a pak opakovaně v první polovině dubna, takže mužem se přes zpravy domluvit, vymenit kontakt a potkat se, at o tech motokolech vim co mozna nejvice :-)


kuttil
Příspěvky: 53
Registrován: stř 03. zář 2014 21:52:49

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od kuttil »

tak to bych řekl, že jsi na spravném míste mám ten motor cca 3 roky a vím na co si dát pozor a co je třeba udělat při nějaké poruše nápř .rozpůlít to dokážu cca do hodiny a složení a usazení do rámu asi 2 hod.


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od bo-to »

Ahoj tady BO-TO tak si tady čtu o svém jménu pokud to půjde tak se s Vámi sejdu také sice mam zlomenou nohu ale vycházky mám ..............


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od bo-to »

Marek B. píše:Ahoj, super, v Havířově budu sobota a neděle na velikonoce a pak opakovaně v první polovině dubna, takže mužem se přes zpravy domluvit, vymenit kontakt a potkat se, at o tech motokolech vim co mozna nejvice :-)

......Ahoj tak dejte vědět ja přijdu taky pokecat ...............


Marek B.
Příspěvky: 3
Registrován: úte 15. bře 2016 21:12:36

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od Marek B. »

Super, vice hlav vice vi, auto mam tak te kdyztak vyzvednu, bude to v prvni polovine dubna, od kdy do kdy mas vychazky?


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od bo-to »

Marek B. píše:Super, vice hlav vice vi, auto mam tak te kdyztak vyzvednu, bude to v prvni polovine dubna, od kdy do kdy mas vychazky?

Ahoj tady BO-TO !!
Vycházky mám od.9.00 do 16.00 hod
e-mail ...BO-TO@SEZNAM.CZ
MOBIL .....774286303 .........
Přílohy
IMAG0004.jpg
IMAG0007.jpg


Petr K

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od Petr K »

Ahoj Marku, poslední půl rok mám v hlavně podobnou myšlenku. Jestli chceš, kontaktuj mě mailem klapka.p@gmail.com Můžeme si předat nápady a řešení.


Don.Morcak
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 04. srp 2016 2:19:54

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od Don.Morcak »

Nechcete náhodou jako tréning vyrazit někam na kratší cestu ? Třeba na dva měsíce do Peru ?
Ale je to jen pár tisíc km. Žádná dálka.


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od Tor158 »

Já bych Tě odvezl do Čimic nebo Bohnic- na tréning.Je tam dobře.Plná penze a přívětivý personál.Tor. :D


Don.Morcak
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 04. srp 2016 2:19:54

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od Don.Morcak »

Tore, víš co by mě zajímalo a možná i ostatní. kde jsi na motokole byl ? Ukaž nějaké fotky, protože zatím jsi nic neukázal, dotazy ostatních ignoruješ a pořád jen obtěžuješ.
Takže koukej ukázat nějaké foto jak jedeš někde na stroji. Jinak budeš považován za obyčejného hospodského tlučhubu, který si pouze tahá triko a kde nic tam nic.

A tvoje vychytralé tajmené přízpěvky know-how v v elektroporadně jsou k smíchu. Ale řekl bych, že pár lidí, co tomu nerozumí ti možná na lep sedne.

Vemte si jakýkoliv stejnosměrný motůrek z nějakého domácího spotřebiče a máte dynamo na kolo. :lol: :lol: :lol:
Nevím co je to číslo u svíčky, ale vím že jsou svíčky teplé a studené. Hele Tore, jsi teplý nebo studený ? :lol: :lol: :lol: Jaké máš číslo ?


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od bo-to »

Don.Morcak píše:Tore, víš co by mě zajímalo a možná i ostatní. kde jsi na motokole byl ? Ukaž nějaké fotky, protože zatím jsi nic neukázal, dotazy ostatních ignoruješ a pořád jen obtěžuješ.
Takže koukej ukázat nějaké foto jak jedeš někde na stroji. Jinak budeš považován za obyčejného hospodského tlučhubu, který si pouze tahá triko a kde nic tam nic.

A tvoje vychytralé tajmené přízpěvky know-how v v elektroporadně jsou k smíchu. Ale řekl bych, že pár lidí, co tomu nerozumí ti možná na lep sedne.

Vemte si jakýkoliv stejnosměrný motůrek z nějakého domácího spotřebiče a máte dynamo na kolo. :lol: :lol: :lol:
Nevím co je to číslo u svíčky, ale vím že jsou svíčky teplé a studené. Hele Tore, jsi teplý nebo studený ? :lol: :lol: :lol: Jaké máš číslo ?


No asi nápodobně taky bych chtěl něco vidět ................


Don.Morcak
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 04. srp 2016 2:19:54

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od Don.Morcak »

Tor nám ukáže nějaké pěkné číslo.
Jen jestli nekecal a to co tvrdil je pravda. Já bych spíše věřil tomu, že ty obrázky svého stroje stahuje někde v zahraničí, kde to nikdo z nás nezná a pak se tím chlubí.
Podle mě žádně moto kolo nemá a jen mlží.


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od bo-to »

pokud vím ty ses taky moc neukázal ..............hi hi hi .......samé kecy a skutek utek !!!!!!!!


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od j-z »

Don.Morcak píše:Tor nám ukáže nějaké pěkné číslo.
Jen jestli nekecal a to co tvrdil je pravda. Já bych spíše věřil tomu, že ty obrázky svého stroje stahuje někde v zahraničí, kde to nikdo z nás nezná a pak se tím chlubí.
Podle mě žádně moto kolo nemá a jen mlží.
Už jsi na cestě? Nějaký odkaz na cestovní deník?


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od Tor158 »

Žádná odezva.Tak už asi sedí s okovy v Tureckém vězení nebo mu dal někdo pořádně
na hubu v nějakém tom jeho Kolchoze.To by byl ale stejně úspěch.Spíš si myslím
že sedí doma u PC a přemýšlí jak se přihlásit pod jiným Nickem.Nebo je už přehlášenej-
popřípadě otravuje jiný WEB.No a jak je to s mým stahováním z WEBU!!!Samozřejmě
že to stahuji!!!!NO ALE SÁM OD SEBE!!! :lol: :lol:


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od bo-to »

.....Taky plánují výlet na motokole příští rok ,,,ALE KOLEM SVĚTA ROZHODNĚ NE !!!,,, na to jsou jiné stroje, ale po naší krásné Moravě určitě a už šlechtím a zdokonaluji nový motor aby něco vydržel ...tak doufám že se mi povede projet co nejvíc nádherných míst !!!! tak odchytávám jakékoliv vychytávky ..... už mám na skywavu nalítáno dost a nic mne nepřekvapí....snad se přidá i nějaký kamarád 100km není za den žádná vzdálenost to se dá uprckat v pohodě .....tak držte palce ať ten můj MEDÁK VYDRŽÍ !!!!! bo-to .......průběžně budu informovat o cestě zdary i nezdary !!!!


Polfox
Příspěvky: 3
Registrován: stř 14. bře 2018 21:20:26

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od Polfox »

Zdravím,
Tohle téma mě zajímá. Už nějaký čas uvažuji podobným směrem. Jen mě vysloveně neláká hned cesta kolem světa. Postupně, po částech možná ano, ale v kuse?
Zajímavá by byla třeba Jižní Amerika, nebo Asie.
Ale naprosto reálně, představoval bych si například vyjet z ČR až na konec Slovenska. Většinou jsou mě akce plánované rychle a přesto že většinou končí dobře, toto bych rád hluboce promyslel a naplánoval.
Motor budu teprve kupovat a tak nebudu dělat chytrého. Prostě mě ubíjí sedět a stárnout a neužít si trochu toho dobrodružství, dokud člověk může. 😊
Motor z Číny snad nebude tak špatný. Jen si pořád nejsem jistý kubaturou. Jediné co mě brzdí od výběru vyšších CCM je obava že to nějak odhalí kontrola. Nemám povinnost s sebou vozit nějaký doklad o síle motoru??? Nebo co značka, štítek přímo na motoru? Prosím o info vás zkušené jak to je. Má profese je téměř na opačné straně spektra od motorů :) takže mé nejdůležitější praktické znalosti tématu znějí - "jede", "nejde" a "aha došel benzín" :) díky a pěkný den.


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od j-z »

Pokud nemáš přes 100 kg, měl by bohatě stačit motor pomocný, tj. ta padesátka. Jelikož se podle naší legislativy jedna o kolo, není vyžadován žádný doklad. Doporučuji pročíst
viewforum.php?f=4


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Polfox
Příspěvky: 3
Registrován: stř 14. bře 2018 21:20:26

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od Polfox »

Mám 98kg takže asi váha na hraně...


Polfox
Příspěvky: 3
Registrován: stř 14. bře 2018 21:20:26

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od Polfox »

j-z píše: čtv 15. bře 2018 6:44:56 Pokud nemáš přes 100 kg, měl by bohatě stačit motor pomocný, tj. ta padesátka. Jelikož se podle naší legislativy jedna o kolo, není vyžadován žádný doklad. Doporučuji pročíst
viewforum.php?f=4
Díky za odkaz, prostudováno. 😊


Wolfgar
Příspěvky: 62
Registrován: úte 23. led 2018 21:19:08

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od Wolfgar »

Ja mam na leto zhruba stejne plany a tyhle delsi cesty jsou hlavni duvod proc to stavime aby to bylo co nejspolehlivejsi a nemusel jsem resit, ze se to vysypalo pet set kilaku od domova takze motor jsem bral Hondu GX 35, prevodovka od Sturmey-Archeru a tak dale, proste kvalitni dily a moc na tom nesetrit. Treba i duse jsem ted vyleval slizem proti defektu.


Odpovědět