Motor z křovinořezu dvoutakt

Kde koupit, na co se zaměřit, jaký typ, ...

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
pavelt74
Příspěvky: 58
Registrován: sob 25. dub 2015 0:11:17

Motor z křovinořezu dvoutakt

Příspěvek od pavelt74 »

Ahoj,prosím chci se zeptat,zda někdo nemá zkušenosti s tímto motorem? https://www.hobynaradi.cz/motor-ke-krov ... m-mar-pol/ Chtěl bych ho dát na nosič v kombinaci s převodovkou z minicross a rozetou od p.Ptáčka s volnoběžkou.Jenom nevím jaký počet zubů na rozetě zvolit? Co jsem koukal,tak k převodovce jsou k dispozici kolečka 11,14, a 17 zubů. Chtěl bych kolo používat jako s pomocným motorem,abych mohl do kopce přišlapávat,nechci se nechat jenom vozit,spíše aby to jelo po rovině tak max.do 40km/h.Potřeboval bych převodový poměr zvolit,tak aby třeba v kopci vlivem poklesu otáček nezačala prokluzovat odstředivá spojka. Samozřejmě u mne není problém při rozjezdu kolu přišlápnout,aby spojka netrpěla. Měl jsem možnost vyzkoušet motokolo Sachs holandské výroby a to jelo docela slušně,velice tiché,ale po rovině jelo max.25km/h a motor se musel točit na plný plyn,do prudkého kopce s příšlapem.Nevýhody to mělo také,jednak zadní kolo bylo lité a plášt' slabý foukaný na velký tlak a když se vzala jáma,byla to strašná prda do sedla a dále ceny nd šílené.Proto bych chtěl postavit si něco na horáka třeba s vyztuženým ráfkem a pláštěm a hlavně cenově dostupné díly i když ne zrovna spolehlivé. Děkuji


jirka
Příspěvky: 82
Registrován: úte 22. črc 2014 8:38:06

Re: Motor z křovinořezu dvoutakt

Příspěvek od jirka »

Zdar a ty kolecka sou z minikrosu rozeta od p.Ptacka je na jinej retez ,to musis cely predelat .Krovunaky taky pouzivam tendele sem ještě nemel k proskoumani.


pavelt74
Příspěvky: 58
Registrován: sob 25. dub 2015 0:11:17

Re: Motor z křovinořezu dvoutakt

Příspěvek od pavelt74 »

Ahoj Jirko,tak to je teda v háji.Jaká kolečka sehnat na tu převodovku a hlavně jestli se vůbec prodávají? Převodovka je tato:http://www.dily-minibike.cz/minicross-4 ... uning.html Nebo můžeš dát námět co na to pověsit? Ještě se chci zeptat,zda jestě p.Ptáček rozety vyrábí,stačí mi v podstatě náboj s rozetou a volnoběžkou.


kuttil
Příspěvky: 53
Registrován: stř 03. zář 2014 21:52:49

Re: Motor z křovinořezu dvoutakt

Příspěvek od kuttil »

pavelt74 píše:Ahoj Jirko,tak to je teda v háji.Jaká kolečka sehnat na tu převodovku a hlavně jestli se vůbec prodávají? Převodovka je tato:http://www.dily-minibike.cz/minicross-4 ... uning.html Nebo můžeš dát námět co na to pověsit? Ještě se chci zeptat,zda jestě p.Ptáček rozety vyrábí,stačí mi v podstatě náboj s rozetou a volnoběžkou.
Zdravím pokud by ta převodovka sedla rozměrově ,tak bych měl jeden způsob jak tam napasovat ozubené kolečko na silnější řetěz
foto návod zde: http://himmer.rajce.idnes.cz/prevodovka_na_minibike/
je to jen ukázka že to jde ale nevím jestli se oplatí kupovat ty díly já je měl navíc tak jsem to udělal tak jak to mám na fotkach
to ozubené kolečko je z tohoto motoru:
http://www.e-darky.eu/dvoutaktni-motory ... okolo.html
je to spíše inspirace a důkaz ,že to jde udělat bez soustruhu jenom s úhlovou bruskou :D


pavelt74
Příspěvky: 58
Registrován: sob 25. dub 2015 0:11:17

Re: Motor z křovinořezu dvoutakt

Příspěvek od pavelt74 »

Díky za radu,docela dobré řešení.


Jirka123
Příspěvky: 23
Registrován: pát 18. bře 2016 10:11:41

Re: Motor z křovinořezu dvoutakt

Příspěvek od Jirka123 »

Ahoj pánové.Akorát jsem dodělal druhé motokolo- boční montáž, motor jsem však použil z křovinořezu ZIPPER, je to rakouská značka, ke všemu čtyřtakt-asi licence od hondy-obsah 38 ccm, kW/6000 ot. za minutu. Teprve zajíždím a zkouším, celý křovinořez stojí cca 4600.......to pro ty, co rádi čtyřtakty.Namontováno na skládačce Eska, ze které je pouze rám, ostatní díly nové- původní vyběhané až příliš.


pavelt74
Příspěvky: 58
Registrován: sob 25. dub 2015 0:11:17

Re: Motor z křovinořezu dvoutakt

Příspěvek od pavelt74 »

Ahoj Jirko 123,prosím mohl by si dát nějaké foto z instalace? Našel jsem křovinořez MTD 1043 4-takt za 3900kč.O tom motoru 2-takt co jsem tady psal jsem se dočetl,že je poruchový,taky tomu odpovídá cena.Honda GX 35 by byla asi špička,ale je drahý.


pavelt74
Příspěvky: 58
Registrován: sob 25. dub 2015 0:11:17

Re: Motor z křovinořezu dvoutakt

Příspěvek od pavelt74 »

Tak se omlouvám MTD 1043 není 4-takt,nějak jsem se překoukl.


Jirka123
Příspěvky: 23
Registrován: pát 18. bře 2016 10:11:41

Re: Motor z křovinořezu dvoutakt

Příspěvek od Jirka123 »

Ahoj.Omlouvám se, ale foto nemám- rozsypala se mi druhá převodovka, takže bude třecí váleče, vrhám se na shánění dílů. Jinak ten motor samostatně prodejný není, ale celý křovinořez....za asi 4600, ozznačení-ZIPPER MOS4T, mají zde na jihu obchodní zastoupení, motor je asi licenční honda, má zelený kryt, místo červeného jako u hondy. Parametry jsou stejné.Je to rakouská značka.


pavelt74
Příspěvky: 58
Registrován: sob 25. dub 2015 0:11:17

Re: Motor z křovinořezu dvoutakt

Příspěvek od pavelt74 »

Jakou si tam měl převodovku,abych se toho případně vyvaroval? Já jsem tam chtěl dát tuto s dvouma řetězama:http://www.kxdmoto.cz/minicross-c7/prev ... typ2-i170/ a jde mi ještě o to,zda by tato převodovka šla na motor co máš? Díky
Přílohy
Mini-dirt-bike-mini-crosser-noir-transmission-case-for-2-stroke-47cc-49cc-motor-Free-Shipping d.jpg
Mini-dirt-bike-mini-crosser-noir-transmission-case-for-2-stroke-47cc-49cc-motor-Free-Shipping.jpg


wip
Příspěvky: 221
Registrován: ned 25. led 2015 10:01:03

Re: Motor z křovinořezu dvoutakt

Příspěvek od wip »

kdo ti říkal že tam jsou dva řetězy já ji měl a je tam jen řetízek jak na krk no prostě shit jak svin.Nepřeji nikomu když se mě to posralo šlapat na kole cruiser šlapat z Bíliny do Chomutova


wip
Příspěvky: 221
Registrován: ned 25. led 2015 10:01:03

Re: Motor z křovinořezu dvoutakt

Příspěvek od wip »

jinak kdyby tam byl řetěz třeba 428 tak je to asi ok ale není


jirka
Příspěvky: 82
Registrován: úte 22. črc 2014 8:38:06

Re: Motor z křovinořezu dvoutakt

Příspěvek od jirka »

Zdravim když sem mel rozdelanou minikrosku tak tam byl dvojretez jadine ze bych jich delali vic druhu byla cerna .


pavelt74
Příspěvky: 58
Registrován: sob 25. dub 2015 0:11:17

Re: Motor z křovinořezu dvoutakt

Příspěvek od pavelt74 »

Tak dva řetězy tam nejsou,ale dvojitý řetěz ano.Uvádějí,že je vylepšená-tuning: http://www.dily-minibike.cz/minicross-4 ... uning.html


jirka
Příspěvky: 82
Registrován: úte 22. črc 2014 8:38:06

Re: Motor z křovinořezu dvoutakt

Příspěvek od jirka »

http://www.ctyrkolky-hombrac.cz/montazn ... adni-kolo/

A todle nekupovat je to sit a nechtej reklamovat druha převodovka sou spatny převodovky praskaj.Stim ma skusenost Jirka z ČB


Jirka123
Příspěvky: 23
Registrován: pát 18. bře 2016 10:11:41

Re: Motor z křovinořezu dvoutakt

Příspěvek od Jirka123 »

Mluvil jsem s hombráčem-dodavatel ještě reklamaci nevyřídil-omlouvám se tímto firmě hombráč, díly berou od čtyřkolky atv-Rapotín.....tam mají ten správný, "soudružský" přístup, druhá převodovka byla od čtyřkolky.ATV........přesnosti viz výše......


pavelt74
Příspěvky: 58
Registrován: sob 25. dub 2015 0:11:17

Re: Motor z křovinořezu dvoutakt

Příspěvek od pavelt74 »

Zdravím kluci,prosím chci se zeptat,nechá se u nás koupit set na pohon ozubeným řemenem s umístěným menším ráfkem na drátech kde je řemenice? Hledal jsem to všude,ale marně.


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Motor z křovinořezu dvoutakt

Příspěvek od Tor158 »

No to se tedy nedá.Poněkud jseš asi mimo,ale Pepa Suk by Ti to ukázal- jak to jede
na GX35.Tor Ti řekne že naprosto skvěle.Musíš mít ale šikovné ruce a vyrobit sám.
Že j-z.Tor. :)


pavelt74
Příspěvky: 58
Registrován: sob 25. dub 2015 0:11:17

Re: Motor z křovinořezu dvoutakt

Příspěvek od pavelt74 »

V pohodě,rád si nechám poradit i bych chtěl vidět jak to s tou GX35 fičí. Mimo opravdu jsem,protože něco takového dělám poprvé a nasávám zatím informace co a jak udělat a kde co koupit.Nejhorší je ,že člověk neví pokud si tedy nekoupí hotový set,které věci na sebe pasují atd.


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Motor z křovinořezu dvoutakt

Příspěvek od Tor158 »

Já si myslím, že nejlepší by bylo si koupit čínský kit(pokud ho ještě nemáš) a projít
si nějakou zkušeností.Ono totiž postavit něco original není tak jednoduché.Proč??
Protože samozřejmě na sebe nic nepasuje.V podstatě je zde Čína a třecí váleček.
Na ostatní je třeba strojní vybavení.Kdo chce ale teoreticky laborovat-tak
prostoru je zde dost.Pravděpodobně, ale asi nevyjede.Na tu GX-35 zde nechal
někde odkaz J-Z.Tor.


pavelt74
Příspěvky: 58
Registrován: sob 25. dub 2015 0:11:17

Re: Motor z křovinořezu dvoutakt

Příspěvek od pavelt74 »

Jistě by bylo lepší a jednodušší koupit kit dvoutaktu,ale jak říkáš o zkušenostech,tak ty jsem získal z opravy Babetty,kterou jsem úspěsně uvedl ke zdárnému konci a stačilo mi to.Chtěl bych zkusit GX35 s převodovkou z minibiku a rozetou s volnoběžkou.Chci to udělat jednoduše,nic složitého a jenom na to svařím držák.Už jsem viděl sice jenom na fotkách několik provedení a chtělo by si to i vyzkoušet,jak to jede.Uvítám všechny informace a zkušenosti v tomto složení. Díky


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Motor z křovinořezu dvoutakt

Příspěvek od Tor158 »

Babeta neni motokolo.Obecně motorkáři mají tendenci z toho udělat
kočkopsa a inklinují k té motorce.Osobně si myslím že se s tím nikdo
nebude zabývat.Bude to složité a poruchové.Tak uvidíme jak se Ti to
podaří.Tor.


Lenivýchlapec

Re: Motor z křovinořezu dvoutakt

Příspěvek od Lenivýchlapec »

Ahoj, našel bych někde nějaký návod jak přidělat třecí váleček (asi peg z bmx) k motoru z motorové pily? :cry:


jirka
Příspěvky: 82
Registrován: úte 22. črc 2014 8:38:06

Re: Motor z křovinořezu dvoutakt

Příspěvek od jirka »

Zdar kolo z babety sem mel a byla to pohoda jinak me natom stvalo ze to nemelo odstředivou spojku.Poruchovost jako každý motor vždy se něco najde.


wipeout3

Re: Motor z křovinořezu dvoutakt

Příspěvek od wipeout3 »

je motor a motor já mám Honda 35GX a má najeto už přes 10000km a absolutně žádnej problém


Dom Estos
Příspěvky: 92
Registrován: úte 31. kvě 2016 6:18:51

Re: Motor z křovinořezu dvoutakt

Příspěvek od Dom Estos »

Ahoj, pokud někdo používa motor z křivinořezu a minibike díly (spojkový zvon, minibike rozeta a řetěz) a byl by mi prosím schopen poslat pár fotek do zpráv ? Jde mi pouze o připevnění k rámu (motor) . Potřebuji inspiraci. Děkuji předem. Dom Estos


Odpovědět