Horské kolo do kterého se vejde motor Fire Horse 80ccm

Kde koupit, na co se zaměřit, jaký typ, ...

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Mareček

Horské kolo do kterého se vejde motor Fire Horse 80ccm

Příspěvek od Mareček »

Dobrý den , mohl by mi někdo doporučit levné horské kolo , se kterým má zkušenost že se motor 80ccm vejde do rámu ?
Děkuji .


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Horské kolo do kterého se vejde motor Fire Horse 80ccm

Příspěvek od j-z »

Rámů je asi milion, doporučuji využít tento obrázek:
http://www.e-darky.eu/user/products/add ... m_true.jpg
Obrázek


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Mareček

Re: Horské kolo do kterého se vejde motor Fire Horse 80ccm

Příspěvek od Mareček »

Děkuji , vím o tom , už jsem jedno motokolo měl , tak vím že to není tak jednoduché , například byl problém s tím , že mi řetěz dřel o vidlici a motor jsem musel mít lehce vykloněný , abych ho do svého kola napasoval(nezbylo místo na svíčku) . Proto bych rád konkrétní kolo u kterého je odzkoušené , že si tam motor sedne opravdu pěkně .


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Horské kolo do kterého se vejde motor Fire Horse 80ccm

Příspěvek od Madhu »

Myslím že do kol s rámem 19" až 20" to není problém (dnes velikost L). Tu svíčku lze vyřešit hlavou se šikmým závitem, nemusí být nahoru jako na mém obrázku co sem dal j-z. Vyklonění motoru dost dobře nechápu, od patky jsou tam dobrý 3cm místa a zadní stavba má kolem dost prostoru. Jedině že by byla nějak prohnutá vzpěra k sedlovce směrem ke kolu. Motor jsem dostal i do 17" kola.


RBMK
Příspěvky: 90
Registrován: pon 11. zář 2017 13:49:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Horské kolo do kterého se vejde motor Fire Horse 80ccm

Příspěvek od RBMK »

Pro motory s přímou svíčkou (maj větší žebra hlavy, než šikmá hlava) nebo pokud chcete zachovat šikmou svíčku na straně sání, tak doporučuju pořídit úhlovou gumovou fajfku, případně nízkou svíčku jako do motorové pily, se stejnou tepelnou hodnotou. U brisku jednoduché, mají přehledné značení a kde jezdím brisky, nemám problém.


Odpovědět