divné zvuky, nebo normální?

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
magic
Příspěvky: 11
Registrován: stř 18. kvě 2016 13:54:25

divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od magic »

Zdar, jsem čerstvý motokolař. Koupil jsem si čínskou klasiku 80ccm, nahodil na kolo.., naředil dle návodu 2T olej + N95 1:20, nalil první necelou nádrž a vyjel, během jízdy MK divně bzučí, záběr spojky není příliš hladký.., a celkově mi přijde chod trochu rozhašený, nicméně v příručce píšou první cca 5l paliva nepřekračovat rychlost 20km/h, tak mám pocit, že motor dost dusím.
Jinak z výfuku po jízdě jde vidět, že lehce odkapává olej, ale to je asi normální.
Jináč jsem na motoru nic nedělal, jen zavedl řetěz, složil karburátor atd.., žádné mazání ani rozebírání spojky, či přepojování cívky, zatím vše origo, včetně svíčky.

Poslechněte si prosím zvuky z jízdy, je tam jízda do kopce (kdy je projev a motor asi nejklidnější), skopce i po rovině.
Díky
https://onedrive.live.com/redir?resid=D ... =folder%2c


magic
Příspěvky: 11
Registrován: stř 18. kvě 2016 13:54:25

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od magic »

teď si to pouštím, kvalita dost děs.., nicméně to "kňučení" je tam lehce slyšet..


Tomik35
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 26. kvě 2016 22:59:54

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od Tomik35 »

Mám také nové motokolo 48 ccm najeto 210 km, s tou spojkou jsem měl stejný problém, ale po pár rozjezdech už zabírá hladce. S toho záznamu jsem neslyšel nic divného, zdá se mi že to stejné jak u mě alespoň když jsem na tom začínal. Prostě jsem namontoval tachometr a našel tu správnou rychlost při které si motor jen vrní.


magic
Příspěvky: 11
Registrován: stř 18. kvě 2016 13:54:25

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od magic »

no na videu je to blbě slyšet, ale když je spojka v záběru (normální jízda) tak jakoby kňučí, píská.., či tak, je to jen zvuk, ale nerad bych, aby byla v nějakém mezistavu, kdy se za chvíli sjede. Jinak se snažím poctivě zajíždět, tzn: cca 200km do 20km/h


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od bo-to »

,,,,,,,,,Ahoj Motokoláři,,,,,,,,,
zajíždět pomalu tak 25km/h.......po 100 km za tepla dotahovat šrouby na hlavě za tepla dotáhnout svíčku a pozorovat jestli se pod hlavou a kolem svíčky neobjevují tmavé mastné skvrny .....dále s citem dotáhnout výfuk u válce a kontrolovat unik oleje ....a po 200km dát trochu vazelíny na ozubená kola.......
Mě to prskání děla svíčka střílelo to kolem těsnění .......špatně obrobena plocha na svíčku ....Po 500km vše utichlo a táhne v klidu...... pokud má někdo SKY HAWK ...doporučuji zkontrolovat zda vám neháže magneto po osoutruření jsem odstranil otřesy a jede super v klidu ve vysokých otáčkach .........snad ty rady někomu pomohou BO-TO ........


magic
Příspěvky: 11
Registrován: stř 18. kvě 2016 13:54:25

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od magic »

zatím mám tak 10km :D nějak nemám kam jezdit :p ale na volnoběh má zvuk super, jak fechtl :D ale jak se pustí spojka.,tak to tak nějak vřiští.., jinak těch 20km/h je fakt fuška udržet, sotva ťukám do plynu, a ono by to tak chtělo jet :D


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od bo-to »

magic píše:zatím mám tak 10km :D nějak nemám kam jezdit :p ale na volnoběh má zvuk super, jak fechtl :D ale jak se pustí spojka.,tak to tak nějak vřiští.., jinak těch 20km/h je fakt fuška udržet, sotva ťukám do plynu, a ono by to tak chtělo jet :D


Místy tomu můžeš trochu polechtat plyn ....pokud máš dobrý olej a 1:16 tz...jedno deci na litr a půl benzínu tak se nic neděje já zajížděl při 25-30 km a to vážim 100kg !!!! ale rozumně ......nechat odpočinout atd.atd....ze začátku to bude vydávat při záběru spojky takový zvláštní zvuk jako by se mu nechtělo ale až si to pěkně sedne tak ti to bude sloužit ale nepřetáčej nikdy motor jinak to udělá hned neplechu ja už mám druhy a ten první mi najel skoro 7000km a měnil sem jen spojku....a jezdil by dál ale věnoval sem ho kamarádovi ....ted zajíždím SKY HAWK a jede krásně............
Přílohy
6.jpg
7.jpg
9.jpg
11.jpg


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od j-z »

bo-to píše:...po 100 km za tepla dotahovat šrouby na hlavě za tepla dotáhnout svíčku...
Dotahovat za tepla vůbec nedoporučuji, svorníky po vychladnutí rádi praskají.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od bo-to »

j-z píše:
bo-to píše:...po 100 km za tepla dotahovat šrouby na hlavě za tepla dotáhnout svíčku...
Dotahovat za tepla vůbec nedoporučuji, svorníky po vychladnutí rádi praskají.
Nemyslím dorvat na BYKA !!!! Ale lehce jen trochu samzřejmě když to nejde tak to nervu !!!!!!!!!!!!


magic
Příspěvky: 11
Registrován: stř 18. kvě 2016 13:54:25

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od magic »

super. tak třeba si spojka musí jen sednout :) zkusím dneska zajet třeba 20km, a uvidíme :) jinak ředím 20:1 (tak jak psali že se na 80ccm má ředit), ještě musím doladit uchycení výfuku. To že se do výfuku dostane trocha oleje (černá hustá tekutina) je asi ok ne?


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od j-z »

magic píše:super. tak třeba si spojka musí jen sednout :) zkusím dneska zajet třeba 20km, a uvidíme :) jinak ředím 20:1 (tak jak psali že se na 80ccm má ředit), ještě musím doladit uchycení výfuku. To že se do výfuku dostane trocha oleje (černá hustá tekutina) je asi ok ne?
Olej prestane odkapavat az ve chvili, kdy se zacne po zabehu mazat v rozumnejsim pomeru, tj. cca 1:30.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
magic
Příspěvky: 11
Registrován: stř 18. kvě 2016 13:54:25

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od magic »

super :) díky borci :), už bych měl rád zajeto, a trochu tomu naložil :) jsem zvědavej jestli pak utáhnu za kolem vozíček s cca 30kg :D


Abiczek
Příspěvky: 30
Registrován: úte 12. dub 2016 16:33:31

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od Abiczek »

magic píše:super. tak třeba si spojka musí jen sednout :) zkusím dneska zajet třeba 20km, a uvidíme :) jinak ředím 20:1 (tak jak psali že se na 80ccm má ředit), ještě musím doladit uchycení výfuku. To že se do výfuku dostane trocha oleje (černá hustá tekutina) je asi ok ne?
No přeci jen je to čína a co kus, to originál.
Stejné (ne však tak časté) "kvičení" od spojky mi to začalo dělat až někdy kolem 400km.
Jestli budeš mít podobné chování motoru jako já, ještě či časem přibudou nové zvuky (hlavně při větších rychlostech) :)


magic
Příspěvky: 11
Registrován: stř 18. kvě 2016 13:54:25

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od magic »

Tak jsem včera jel cca 20km.., no teda, zatnuté zuby celou dobu, to je jízda, pech je, že když našponuji řetěz aby necinkal o sebe a okolní rám, tak mi padá do středu kola (což je značně nepříjemné), když jej povolím, tak zase cinká o sebe a vše kolem.
Jinak nevím čím to je, ale pokud jen přicmrdávám plynem, či ho jen lehce držím, tak je chod motoru takový cukavý nepravidelný a jakoby se přidušuje (bavíme se o držení rychlosti cca 23-25km/h), jedině když jedu do kopce a trochu tomu dám (abych udržel cca 23km/h) tak když je motor v "záběru" tak zní dobře a jede klidně.
Čím to? připájet cívku? vyměnit svíčku (tu bych stejně rád vyměnil, máte tipy za jakou aby vydržela třeba 1000km?)
Díky, PS: jsem v záběhu, najeto cca 50km


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od j-z »

magic píše:Tak jsem včera jel cca 20km.., no teda, zatnuté zuby celou dobu, to je jízda, pech je, že když našponuji řetěz aby necinkal o sebe a okolní rám, tak mi padá do středu kola (což je značně nepříjemné), když jej povolím, tak zase cinká o sebe a vše kolem.
Ano, je to laborace. V každém případě zkontroluj rovinnost - napínák dát do osy řetězu, případně ho doohnout.
Pokud Ti řetěz leze do niplí, je tam něco špatně (máš tam gumu?). Zkus dát fotky.
magic píše: Jinak nevím čím to je, ale pokud jen přicmrdávám plynem, či ho jen lehce držím, tak je chod motoru takový cukavý nepravidelný a jakoby se přidušuje (bavíme se o držení rychlosti cca 23-25km/h), jedině když jedu do kopce a trochu tomu dám (abych udržel cca 23km/h) tak když je motor v "záběru" tak zní dobře a jede klidně.
Prvních pár desítek km se motor projevuje různými neduhy/pazvuky. Mělo by si to sednout. Doporučuji odstraňovat jen blbosti typu přisávání vzduchu pod hlavou, vejfuk apod.
magic píše: Čím to? připájet cívku? vyměnit svíčku (tu bych stejně rád vyměnil, máte tipy za jakou aby vydržela třeba 1000km?)
Díky, PS: jsem v záběhu, najeto cca 50km
Záleží na tom, jakou tu cívku máš. Ty novější kousky to mají udělané lépe a podle mě není třeba preventivně nic řešit. Kvalitní svíčka při správném nastavení karburátoru a směsi vydrží i díle, než vlastní motor:-). Osobně kupuji Brisk N15c, případně ekvivalent B6HS od NGK.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
magic
Příspěvky: 11
Registrován: stř 18. kvě 2016 13:54:25

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od magic »

díky moc za odpovědi, že by někde profukovalo se netváří, ale při jízdě asi těžko poznat, svíčku mám tu origo shitku, takže tam chci dát cokoliv lepšího


magic
Příspěvky: 11
Registrován: stř 18. kvě 2016 13:54:25

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od magic »

Ale nikdy jsem na jiném motokole nejel, ani neviděl a neslyšel, takže kdyby byl někdo se zaběhlým z Brna, tak bych dojel na kouknutí, porovnání.
Díky


Karol sa
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 28. črc 2016 12:35:13

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od Karol sa »

zdravím,kartónový papier prilepené potreté z motorovým silikónom.
Přílohy
spojka.jpg
spojka.jpg (185.32 KiB) Zobrazeno 10894 x


Uživatelský avatar
nulrum
Příspěvky: 109
Registrován: ned 23. říj 2016 0:51:51

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od nulrum »

Ten nalepenej papír je jako na tlumení zvuků spojky??


priper
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 27. říj 2016 0:22:24

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od priper »

Mam najeto 700km a když jedu na volnoběh a když vypnu motor tak vycházi od směru spojiky takové divné pískání.Nevíte důvot toho pískotu co by se mělo namazat.Spojku nemohu zaživýho boha stahnout.Díííík


Jakub-cz
Příspěvky: 11
Registrován: pát 24. bře 2017 19:05:00

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od Jakub-cz »

Dělalo mi to taky dosponuj spojku


Uživatelský avatar
nulrum
Příspěvky: 109
Registrován: ned 23. říj 2016 0:51:51

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od nulrum »

Mel jsem nejaky cas tak jsem zkusil podle toho obrazku od "Karol sa" vylepit vnitrek krytu spojky kusem kartonoveho papiru (lepeno mamutem) a svete div se hluk se snizil. Netvrdim, ze zmizel, ale je to lepsi a za minimalni cenu.
(Myslen hluk od spojky.)
Abych byl objektivni tak nutno dodat, ze jsem mel cele spojkove teleso sundane a vypral jsem jej v toulenu kvuli odmasteni. Bohuzel jsem neprisel na to jak demontovat pojistny krouzek abych se dostal ke kulickam. Opravdu jemne jsem tam pridal "na zkousku" trosicku oleje (na ty kulicky). A za to jsem byl po cca 30 km nalezite potrestan prokluzem spojky. Nastesti to slo na ceste jeste dotahnout. I tak budu vecer absolvovat celou odmastovaci proceduru znovu. :evil:


priper
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 27. říj 2016 0:22:24

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od priper »

Jakub-cz píše: úte 25. dub 2017 20:52:28 Dělalo mi to taky dosponuj spojku
Prosimtě jak jsi odstranil ten pískot.Jak myslíš tim došponovat spojku.Lanko mam dotáhlé.


Jakub-cz
Příspěvky: 11
Registrován: pát 24. bře 2017 19:05:00

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od Jakub-cz »

Ještě to dotahni na volnobeh zvedání zadní kolo zmackni spojku a nesmí se tocit


p323
Příspěvky: 36
Registrován: sob 23. čer 2018 7:29:09

Kvičení spojky

Příspěvek od p323 »

Chci se zeptat? Mám na tom nalítáno asi 500km. Spojku mám dotaženou. Vnitřní ložisko namazané vazelínou a stejně po pár desítkách km od namazání spojka zase začne kvičet. Je nějaká šance že si to ještě sedne nebo to je normální stav? Lepit papír do deklu na odhlučnění mi nepříjde moc dobrý nápad.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od Kus5 »

Ten rambajz dělaj ozubený kola, hluk trochu zatlumí vazelína. Koukám, že nemáš u tuning karbecu zapojený sytič lankem na řidítka. Je to super při startech.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od Kus5 »

Proč nemáš zapojenen sytič u tuning karbecu. Poslechni si video v sekci Zkušenosti ze zahraničí a uslyšíš ten rachot.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od Kus5 »

Podívej se na video v sekci Zajímavosti ze zahraničí. Uslyšíš na videu ten rambajz, kterej dělaj ozubený kola a přenáší ten hluk nepodložená nádrž. Proč nemáš zapojený skvělý sytič u karbecu?


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od Kus5 »

Podívej se na video v sekci Zajímavosti ze zahraničí. Uslyšíš na videu ten rambajz, kterej dělaj ozubený kola a přenáší ten hluk nepodložená nádrž. Proč nemáš zapojený skvělý sytič u karbecu?


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od Kus5 »

Podívej se na video v sekci Zajímavosti ze zahraničí. Uslyšíš na videu ten rambajz, kterej dělaj ozubený kola a přenáší ten hluk nepodložená nádrž. Proč nemáš zapojený skvělý sytič u karbecu?


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od Kus5 »

Podívej se na video v sekci Zajímavosti ze zahraničí. Uslyšíš na videu ten rambajz, kterej dělaj ozubený kola a přenáší ten hluk nepodložená nádrž. Proč nemáš zapojený skvělý sytič u karbecu?


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od Kus5 »

Podívej se na video v sekci Zajímavosti ze zahraničí. Uslyšíš na videu ten rambajz, kterej dělaj ozubený kola a přenáší ten hluk nepodložená nádrž. Proč nemáš zapojený skvělý sytič u karbecu?


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od Kus5 »

Podívej se na video v sekci Zajímavosti ze zahraničí. Uslyšíš na videu ten rambajz, kterej dělaj ozubený kola a přenáší ten hluk nepodložená nádrž. Proč nemáš zapojený skvělý sytič u karbecu?


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od Kus5 »

Podívej se na video v sekci Zajímavosti ze zahraničí. Uslyšíš na videu ten rambajz, kterej dělaj ozubený kola a přenáší ten hluk nepodložená nádrž. Proč nemáš zapojený skvělý sytič u karbecu?


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od Kus5 »

Podívej se na video v sekci Zajímavosti ze zahraničí. Uslyšíš na videu ten rambajz, kterej dělaj ozubený kola a přenáší ten hluk nepodložená nádrž. Proč nemáš zapojený skvělý sytič u karbecu?


Honza
Příspěvky: 116
Registrován: sob 15. říj 2016 20:15:53

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od Honza »

TVL tady se někdo zbláznil...


p323
Příspěvky: 36
Registrován: sob 23. čer 2018 7:29:09

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od p323 »

Díky za vyčerpávající odpověď:) S tím karbcem si mě s někým pleteš.Ještě ho nemám ani koupenej:) Motor už mám na gumách a vypodložil jsem ještě nádrž a už to tolika nerezonuje.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od Kus5 »

Sorry, do doby, než jsem zjistil, že už to má 2. stránku a mně se to na té 1. nezobrazoval, tak bylo repete.
Já mám teda podobnej karbec a ten černej čudl vedle vývodu plynu je vývod sytiče.


Martin02
Příspěvky: 1
Registrován: pon 29. dub 2019 21:41:10

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od Martin02 »

Zdravím ve spolek, před čtrnácti dny sem se stal motokolařem. Prosím o radu jak se zbavit toho kvílejícího zvuku spojky. Pokud spojku zmáčknu tak je vše v pořádku ale jakmile jí pustím tak se ozívá pískání, skřípání a kvíleni. (bez vlivu na to zda motorem přidávám, brzdím a nebo jen udržuji rychlost). Řešení vylepit kartonovej papír podle mého neřeší příčinu ale jen následek.


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od j-z »

Martin02 píše: pon 29. dub 2019 22:12:07 Zdravím ve spolek, před čtrnácti dny sem se stal motokolařem. Prosím o radu jak se zbavit toho kvílejícího zvuku spojky. Pokud spojku zmáčknu tak je vše v pořádku ale jakmile jí pustím tak se ozívá pískání, skřípání a kvíleni. (bez vlivu na to zda motorem přidávám, brzdím a nebo jen udržuji rychlost). Řešení vylepit kartonovej papír podle mého neřeší příčinu ale jen následek.
Rozebrat a zjistit příčinu.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
host

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od host »

Mám taký problém, že pri konštantnej jazde si všímam, že kolo akoby mierne škube. může to byt preklzom spojky? prípadne nejakým vyosením taniera? motor podla zvuku ide v rovnakej zvukovej hladine (nekolísa). alebo niečo iné?.


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: divné zvuky, nebo normální?

Příspěvek od j-z »

Zkontroluj si rozetu / napínák, podobné příznaky má právě přešponovaný řetěz.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Odpovědět