Motokolo dělá motokolaře aneb něco k tomuto webu


Námět na vznik tohoto webu nevznikl náhodně. Počet motokolařů všeho druhu každoročně narůstá paralelně s počtem lenochů, kterým se už zkrátka nechce šlapat. Většinu z nás však tvoří skupina domácích kutilů, které již nebaví koukat jen na bednu.:-)

S expanzí motokolařů a jejich kol samozřejmě vzniká i potřeba podělit se o zkušenosti, nebo naopak hledat odpovědi na otázky ohledně motokol. V průběhu posledních let se soustředily tyto snahy vesměs na stránkách prodejců těchto strojů, kde vznikla řada diskuzních fór. To ale s sebou přineslo jistou „neobjektivitu“, neboť samozřejmě bylo v zájmu prodejce produkt prodat. Nebylo neobvyklé, že diskuze byla usměrňována ze strany provozovatele webu tak, aby jeho pověst nebyla pošpiněna.

Pravděpodobně nejpropracovanější web vznikl na adrese motorkolo.cz v gesci e-darky.eu. Bohužel cca po roce provozu bylo toto diskuzní fórum náhle odstřiženo od života a spousta informací zmizela z virtuálního světa internetu. V červenci roku 2014 proto svépomocí vznikly zcela náhodně paralelně 2 nekomerční weby, které měly tento výpadek nahradit (motokolari.nazory.cz a motokolo.ic.cz). Po cca půlroce od sloučení se přešlo na oficiální doménu www.motokolari.cz, kde snad bude web již natrvalo.

Tento web se snaží být nápomocný všem, kteří se zajímají o problematiku motokol. Primárně je určen pro aktivní motokolaře, nebo pro nové zájemce o motokola. Hlavní náplní je samozřejmě vytvoření a aktualizace diskuzního fóra, kde mají motokolaři šanci hledat odpovědi na jejich otázky ohledně motokol, ty zkušenější naopak mohou dobrou radou nějaký ten problém vyřešit.

Stránky motokolaři.cz se původně zrodily zejména pro uživatele „kol vybavených pomocným motorkem“, kteří užívají zpravidla motorek z čínské provenience vsazený do rámu panského kola. Je to dáno tím, že těchto motokolařů je typově asi nejvíce (zejména díky příznivým cenám sad) a zároveň mají s tímhle motorem asi i nejvíce potíží :-). Určitě se ale nebráníme příspěvkům a názorům motokolařům jiným. Elektrokolaři se sice asi sdružují jinde, ale banda je to podobná, tzn. vítáme i je. Budeme proto rádi, pokud se Vám tenhle web zalíbí. Případné připomínky jakéhokoliv druhu prosím uplatňujte přímo ve fóru, k těm smysluplným bude jistě přihlédnuto.

Nejen pro naši komunitu byla vytvořena trička (nejen) s motivem motokol. Na adrese www.t-shock.eu/cs/shop/j-z je možné si vybrat z několika variant. Další budou v případě zájmu průběžně doplňovány. Nákupem přispějete cca 10% z ceny trika na funkci tohoto webu.

Na závěr ještě takové upozornění – tento web běží na platformě phpBB. Česká lokalizace je zpracována i v tykací formě, která mi pro naší komunitu přišla ideální, tak snad to nikoho neurazí.

Zvláštní dík za dlouhodobou inspiraci patří serveru JAWAMANIA.info.