Nejde do otáček

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
suvicka
Příspěvky: 1
Registrován: ned 15. úno 2015 20:48:14

Nejde do otáček

Příspěvek od suvicka »

Chtel bych se zeptat koupil jsem 60 2 takt a nechce jit poradne do otacek pri pridani plynu kolisaj otacky


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Rady a řešení technických problému

Příspěvek od j-z »

suvicka píše:Chtel bych se zeptat koupil jsem 60 2 takt a nechce jit poradne do otacek pri pridani plynu kolisaj otacky
Vlastností dvoutaktu je fakt, že stejný důsledek může mít různé příčiny :). Nový motor potřebuje určitě čas, než si sedne, určitě moc nevytáčet. Určitě bych prošel dotažení šroubů, těsnění - zda to někde nepřisává vzduch. Kontrola a vyčištění karburátoru také udělá své (o víkendu jsem ho rozebral a bylo tam pár kousků těsnící hmoty - klingeritu). Taky doporučuji využít lepší svíčky, případně alespoň zkontrolovat mezeru u jiskřiště (já tam měl z výroby 2mm!).
Případně více definuj problém (startování, chování za studena, za tepla, ...)


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Rady a řešení technických problému

Příspěvek od Tor158 »

1)Nejde do otáček/špatně nastavená směs,studený motor./
2) Otáčky kolísají/falešný vzduch,vadné CDI/.


Návštěvník

Re: Nejde do otáček

Příspěvek od Návštěvník »

ahoj znova ;)
Mam kit 70ccm
Tak som ho zacal zabehavat, najprv zle startoval, teda strasne dlho, stale ho dusilo,
az kym som na karburatore bohatost zmesi neutiahol uplne, myslim uplne na doraz.
tympadom volnobeh neexistuje, ale startuje na prvu supu.
Uz mam najazdene cca 250 km, vykon stupol da sa povedat brutalne, tak som som povolil na karburatore
o 1/4 otacky bohatost zmesi a znova sa zacal dusit pri pridani plynu, tak som to utiahol znova.
zarazku na ihle mam uplne na konci.
Z toho mi vychadza, ze dostava malo vzduchu, karburator tam je ten s tym cervenym (rudym) krytom.
Ako tam dostat viac vzduchu ? nejaky napad ?
Napadlo ma navrtat ten plastovy kryt filtra, alebo iny kaburator ?


Roman
Příspěvky: 26
Registrován: pát 02. led 2015 19:03:01

Re: Nejde do otáček

Příspěvek od Roman »

Zabudol som sa prihlasit :)


Roman
Příspěvky: 26
Registrován: pát 02. led 2015 19:03:01

Re: Nejde do otáček

Příspěvek od Roman »

A este to vyzera ze pod hlavou netesni na 100 %, prve rebro pod hlavou je mastné od oleja,
mam vymenit tesnenie pod hlavou ?


Roman
Příspěvky: 26
Registrován: pát 02. led 2015 19:03:01

Re: Nejde do otáček

Příspěvek od Roman »

A este jeden poznatok, sytic je nahovno - teda nepouzitelny, dnes rano tu bolo tak 2 stupne celzia,
motor chytil na prvu supu, po 20 metroch s jemne pridanym plynom zacal akcelerovat.
Ak pohnem packou sytica, okamzite zadusim motor.


ano

Re: Nejde do otáček

Příspěvek od ano »

Roman píše:A este to vyzera ze pod hlavou netesni na 100 %, prve rebro pod hlavou je mastné od oleja,
mam vymenit tesnenie pod hlavou ?
Opatrne dotahnout nekdy pomuze. Svorniky ale radi praskaj, lepsi je je vcasne vymenit za pevnostni.
Lepe tesni klingerit.


ano

Re: Nejde do otáček

Příspěvek od ano »

Roman píše:A este jeden poznatok, sytic je nahovno - teda nepouzitelny, dnes rano tu bolo tak 2 stupne celzia,
motor chytil na prvu supu, po 20 metroch s jemne pridanym plynom zacal akcelerovat.
Ak pohnem packou sytica, okamzite zadusim motor.
Pri nizkych teplotach je celkem normalni, ze se jezdi na bohatsi smes. Lonskou zimu jsem jezdil s napul privrenou klapkou vlastne furt.


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Nejde do otáček

Příspěvek od j-z »

Potýkal jsem se s podobným problémem, řešil jsem to na Jawamanii.
dotaz_JM.gif


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Nejde do otáček

Příspěvek od Tor158 »

Měnil jsi magnet??.Když to nejede.Předstih.Neni to v karburátoru.Tor.


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Nejde do otáček

Příspěvek od j-z »

Problém byl u mě v palivové cestě - přicpaný kohoutek na karburátoru.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
adam
Příspěvky: 24
Registrován: pon 20. črc 2015 21:22:18

Re: Nejde do otáček

Příspěvek od adam »

Potrebujem poradit.... ked sa mi skyhawk teraz v zabehu zahreje ide v pohode
do otacok I vykon je v pohode.....potom mi zacne v motore nieco klepat
a strati motor vykon az sa udusi. Ked trochu vychladne zase do
zahriatia vsetko v pohode a problem sa opakuje!!!
Co to moze byt za problem?


adam
Příspěvky: 24
Registrován: pon 20. črc 2015 21:22:18

Re: Nejde do otáček

Příspěvek od adam »

Dnes som motor vymontoval a rozobral....chybu som nasiel ....banalita ale necakana!!!! Matice na hlave valca boli uuuuplne uvolnene a bolo viditelne odkial unika tlak....a aj to klepalo pri zahriati a stratilo vykon....som myslel ze to bude nieco horsie !!! No neviem ako tie skyhawky testuju....ale hlavu valca by som rukou odtocil...zial pri zmontovavani som zlomil na valci kruzok....zase dalsie vydavky....ale dufam ze to uz bude v pohode !!!!!


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde do otáček

Příspěvek od bo-to »

Adame z toho si nic nedělej .....ja si ho koupil taky a po 500km mi to dělalo to samé !!! vše sem utáhl a chvíli jelo !! najednou prásk a rozsypalo se pístní ložisko a to mě vlítlo pod píst a bylo vymalováno skyhawk už nechci vrazil jsem tam motor z minibaiku cros a jezdí jako dábel motor stojí 2200kč a náhradní díly o polovinu levněji !!!!!!!!!!!! ...............už neřešim žádné problémy a ušetřím spoustu korunek !!!!!!!


ladis
Příspěvky: 1
Registrován: stř 22. čer 2016 7:13:21

Re: Nejde do otáček

Příspěvek od ladis »

Ahojky všem motokolařům .
Jsem úplný zelenáč, a nevím si rady se svím motokolem. Mám ho 4 mněsíce a najeto cca 750km.
Je to motor--Sunway 80cc 2t. Doteď to jelo dobře, a najednou to nejde do otáček.
Chlapi ani z kopce !!!!
Servis mně dost na...l ! Koupil jsem ho, ale mněsíc a pů sem nejezdil ( byla zima )
Potom jsem najel 50km, a hurá do servisu kde jsem si notokolo koupil ( povinná garanční prohlídka )
Odmítly mně. Mněl jsem prý přijít po mněsíci co motokolo vlastňím. Najeté km. je nezajímaj.
Nikdy jsem nevlastnil nic co má motor!!
Nakoupil jsem veškeré těsněni, pístní kroužky a s kamarádem který vlastní babetu a pár retro motorek ,
a vše si opravuje sám (myslím si že tomu asi rozumí ) jsme vše vymněnily ale problém se nezmněnil !!!!!
Mám pocit že motokolo není dobrá volba !
Prosím poraďte.
Přeji všem motokolařům pěkný den.


koblizek
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 10. črc 2014 14:16:17

Re: Nejde do otáček

Příspěvek od koblizek »

No to je hezké že jste vyměnili pístní kroužky a těsnění (nejspíše zbytečně) pokud nebyly prasklé , tam problém evidentně nebyl. Pokud ti to nefouká pod hlavou což předpokládám že nikoliv když jste měnili kroužky tak bych především zkusil shodit vzduchový filtr (byvá zasraný od oleje - vyčistit čistým benzínem) a vyzkoušet . Pokud se nic nezmění zkontrolovat výfuk jestli není zakarbonovaný - pokud je vypálit a vyčistit. Zkontrolovat gufera na klice jestli nepropouštějí směs mimo klikovou skřín. Vyčistit karburátor a vyčistit trysky pak se ozvi pokud bude problém nadále přetrvávat.


Odpovědět