Pastorek se netočí

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
chemastr
Příspěvky: 7
Registrován: stř 25. bře 2015 15:27:10

Pastorek se netočí

Příspěvek od chemastr »

Zdravím všechny příznivce motokol. Na úvod předesílám, že jsem naprostý nováček, co se týká motorů. Při montáži nového motoru SKY HAWK jsem nasadil řetěz, přičemž se pastorek se spojkou normálně pootočil. Následně jsem instaloval lanko spojky, ale najednou se vše zaseklo a víc se ani nehne! Kryt pastorku je opatřen známkou s číslem motoru a z toho důvodu jsou všechny tři šrouby na hlavici upraveny tak, aby nešly vyšroubovat. Nevím jak dál. Může mi někdo poradit co s tím?


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od j-z »

Nejak se nechytam.
Zkus to popsat na teto fotce.
Obrázek


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
chemastr
Příspěvky: 7
Registrován: stř 25. bře 2015 15:27:10

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od chemastr »

Tři šrouby na krytu s oválnou známkou prodejce záměrně znehodnotil a já nemám možnost kryt sejmout.
Řetěz mám nasazený a motor spojený se zadním kolem. Ať mám zmáčknutou spojku nebo ne, zadní kolo se ani nehne! Netuším čím to může být...


petr2M
Příspěvky: 117
Registrován: stř 26. lis 2014 11:41:40
Fotky: http://petr2m.rajce.idnes.cz/

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od petr2M »

Nemáš tam "sklad" na řetězu. Pokud se to ani nehne ...?
Kolem je dost málo místa, tak cokoli je trochu nad rozměr řetězu tak se kousne o okolní materiál.
Co s tím???
Rozpojit řetěz a podívat se dovnitř z které strany je třeba popotáhnout. Nezkoušel bych hned hrubé násilí. Pokud už jsi ho použil, bude řetěz někde kouslý mezi ozubené kolečko a blok motoru.


chemastr
Příspěvky: 7
Registrován: stř 25. bře 2015 15:27:10

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od chemastr »

Detail krytu:
Přílohy
Sky Hawk.jpg


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od j-z »

To nevypadá na záměr, ale na tupost Číňana při použití akušroubováku + šrouby z bláta.
Var. 1 - reklamovat
Var. 2 - šrouby se pokusit vyndat (lepším šroubovákem, vrtačkou, ...)

Po sundání deklu uvidíš sám, co se vlastně stalo.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od Tor158 »

Může mít i kouslou spojku.Prostě drží i po vystavení.Stačí trochu zabrat
a povolí.Na jednom kousku mi to dělá.Lepí obložení.
Sundat kryt a nervat to.Jinak je od řetězu díra v karteru.Dát potom
imbus šrouby.


chemastr
Příspěvky: 7
Registrován: stř 25. bře 2015 15:27:10

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od chemastr »

Bohužel to záměr je, jak mi bylo řečeno!
Hned běžnou kontrolou při vybalení motoru jsem našel malou dírku do hlavy motoru. To byl důvod, proč jsem telefonoval do firmy "A JE TO" (Dárky.cz). Kromě vysvětlení že nejde o závadu, nýbrž se jedná pouze o povrchový kaz vzniklý při výrobě, nemající vliv na běh motoru, jsem byl upozorněn právě na záměrně stržené šrouby krytu pastorku.
Přílohy
Hlava.jpg
Hlava.jpg (28.79 KiB) Zobrazeno 14617 x


chemastr
Příspěvky: 7
Registrován: stř 25. bře 2015 15:27:10

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od chemastr »

PROBLÉM VYŘEŠEN!!! Šlo o sklad řetězu.
Řetěz nebylo potřeba rozpojit. Stačilo sejmout chránič řetězu a s baterkou prověřit situaci okolo pastorku. Zhruba v polovině ozubeného kolečka šel snadno rozeznat sklad řetězu. Odstranění problému bylo otázkou několika chvil.
Pro "petr2M" a všechny zúčastněné: Díky za radu :-)
Také Děkuji tvůrcům stránek za možnost pokládat otázky, ptát se. Jiří N.


koblizek
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 10. črc 2014 14:16:17

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od koblizek »

Záměr výrobce ? Proč by to dělal ? Když se ti na cestě povolí pastorek jak dotáhneš tu matku pastorku když ty šrouby nepovolíš ? Jak už tu padlo , dotahovalo to hovado které ty šrouby z rýže servalo - kdyby už to měl být záměr použili by šrouby na které nebudeš mít nástavec. Doporučuji ty šrouby vytáhnout a vyměnit za pevnostní imbus a to všechny ke kterým se dostaneš . Koukám fakt kvalita :-)


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od j-z »

Ještě k tomu dodám, že i dodavatel v manuálu popisuje instalaci řetězu: "odmontujte kryt".
Viz obr.

Obrázek


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od Madhu »

Ahoj, je to opravdu "moudrý" záměr Dona Grubeeeeho. Na kryt pastorku řetězu umístil ID motoru a proto drážky na křížový šroubovák prý odvrtává. Zanechá pouze nutu na velký plochý šroubovák. Totální nesmysl, ale já to povoluji docela jednoduše.
Madhu
srouby-na-viku-Sky-Hawk.jpg
srouby-na-viku-Sky-Hawk.jpg (153.6 KiB) Zobrazeno 14605 x


koblizek
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 10. črc 2014 14:16:17

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od koblizek »

Tak to má logiku :-) Kde končí lidský rozum začíná ......... :-) Pro jistotu to mohli rovnou přivařit .


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od Madhu »

Nemá vůbec logiku dávat číslo motoru na kryt který se dá (měl by se dát) normálně vyměnit.
Nedávno sem chtěl vyměnit ženě na žehličce přívodní kabel a byl tam takový paskvil šroubu na krytu že sem si šel ten nástavec raději koupit, abych si nemusel ničit plochý šroubovák broušením jeho středu.
V krámě jsem se ptal toho prodavače proč tam dávají tyhle šrouby a on mi řekl aby se do toho každý amatér který nerozumí elektrice nedostal.
Tak že se ze mě stal odborník na elektriku koupením toho nástavce na šroubovák.
Prostě EU, nebo někdo někde vydá nějaké směrnice a už to jede . . . .


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od Madhu »

K těm bublinám na válci motoru.
Jediný válec na motoru není tlakový odlitek, ale gravitační. Při tomto způsobu se tvoří bubliny vzniklého plynu ve směsi, které jdou "ven" a vytvoří při chladnutí odlitku to, co je vidět na obrázku nahoře. Nevím proč, ale je to zpravidla vedle otvorů svorníků tzn. karburátor, výfuk. Nechci spekulovat proč, nejsem slévač.
Tyto pozůstatky po bublinkách nezasahují do pracovní části motoru a jsou tedy, zní to blbě vím, kosmetické.
Tyto informace mám od mého známého, slévače z Heřmanova Městce.


koblizek
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 10. črc 2014 14:16:17

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od koblizek »

Madhu píše:Nemá vůbec logiku dávat číslo motoru na kryt který se dá (měl by se dát) normálně vyměnit.
Nedávno sem chtěl vyměnit ženě na žehličce přívodní kabel a byl tam takový paskvil šroubu na krytu že sem si šel ten nástavec raději koupit, abych si nemusel ničit plochý šroubovák broušením jeho středu.
V krámě jsem se ptal toho prodavače proč tam dávají tyhle šrouby a on mi řekl aby se do toho každý amatér který nerozumí elektrice nedostal.
Tak že se ze mě stal odborník na elektriku koupením toho nástavce na šroubovák.
Prostě EU, nebo někdo někde vydá nějaké směrnice a už to jede . . . .
Souhlasím se vším , ale na takového výrobce bych se asi vykašlal - nic proti Vašemu obchodu. Když se pokusí ty šrouby povolit a strhne je úplně tak ho nejspíše pošlete k šípku že tam neměl v záruce lézt . Mimochodem dát si na motor štítek výrobce s obsahem a výkonem za který ho bude uhánět první policajt co ho zastaví to je už úplně na hlavu a ještě to potuplují těmi odvrtanými šrouby - nemám slov :-)


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od j-z »

koblizek píše: Souhlasím se vším , ale na takového výrobce bych se asi vykašlal - nic proti Vašemu obchodu. Když se pokusí ty šrouby povolit a strhne je úplně tak ho nejspíše pošlete k šípku že tam neměl v záruce lézt . Mimochodem dát si na motor štítek výrobce s obsahem a výkonem za který ho bude uhánět první policajt co ho zastaví to je už úplně na hlavu a ještě to potuplují těmi odvrtanými šrouby - nemám slov :-)
Bych se zase zastal dovozce. Ten SkyHawk je kvalitativně z možností asi lehce nad průměrem, to, že tam je štítek, je pro jeho sichr - zkrátka Tě informují, že s tím na silnicích nemáš co dělat. Doporučení, že to máš sundat, Ti asi oficiálně dát ani nemůže.
Otázka šroubů je věc jiná. Pokud je k motoru dáván manuál, kde se píše "sundej dekl" a zároveň dekl sundat bez ožvejkání ani nejde, stálo by za úvahu, ty šrouby před odesláním příjemci vyměnit. Zda se to projeví v navýšení ceny, to je otázkou jinou.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
koblizek
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 10. črc 2014 14:16:17

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od koblizek »

j-z píše:
koblizek píše: Souhlasím se vším , ale na takového výrobce bych se asi vykašlal - nic proti Vašemu obchodu. Když se pokusí ty šrouby povolit a strhne je úplně tak ho nejspíše pošlete k šípku že tam neměl v záruce lézt . Mimochodem dát si na motor štítek výrobce s obsahem a výkonem za který ho bude uhánět první policajt co ho zastaví to je už úplně na hlavu a ještě to potuplují těmi odvrtanými šrouby - nemám slov :-)
Bych se zase zastal dovozce. Ten SkyHawk je kvalitativně z možností asi lehce nad průměrem, to, že tam je štítek, je pro jeho sichr - zkrátka Tě informují, že s tím na silnicích nemáš co dělat. Doporučení, že to máš sundat, Ti asi oficiálně dát ani nemůže.
Otázka šroubů je věc jiná. Pokud je k motoru dáván manuál, kde se píše "sundej dekl" a zároveň dekl sundat bez ožvejkání ani nejde, stálo by za úvahu, ty šrouby před odesláním příjemci vyměnit. Zda se to projeví v navýšení ceny, to je otázkou jinou.
Možná to není zřejmé z toho co jsem napsal takže ještě jednou : Nekritizuji dovozce (obchod) ale výrobce !
Je jasné že kdo něco ví o legislativě jako první odstraní ten štítek a kdo neví má smůlu . O těch šroubech slyším poprvé a jestliže je ožvýkají vrtákem tak že to nepůjde povolit ani tím plochým šroubovákem tak to je "napřezdržku" . Nevím proč by to měl za výrobce řešit obchod ? To mají rozdělávat každé balení ? Nějak si to neumím představit.


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od Madhu »

Dekl sundat jde, to je první velice důležitý bod, ta fotka je z mojí pracovny v paneláku sakra chlapi. Vyfotila to moje žena a jsou to fakt moje ruce. Výrobce je sice "čínskej američan", ale dělá nejlepší motory co jsem zatím měl v ruce z těch o kterých je tenhle web. Teď dovezeme 48ccm Sky Hawk. Již jsem měl tu čest a modlím se co přijde v kontejneru (věřím že to co jsem testoval). Jinak já jsem osobně zastánce hlavně 48ccm, to ostatní neberu moc vážně. Ty motory jsou dělaný původně jako 48ccm a ty zvětšený hrnce jsou tak na čínskou polívku. 48ccm jde krásně za plynem, málo žere a když k tomu dám třeba 46-48 zubovou rozetu je to paráda. 60ccm je uplnej kočkopes a 80ccm zaplatíš ty kW benzínem. Jinak mezi výrobcem a prodejcem musí být důvěra, ale daleko lepší, řekl bych funkčnější a operativnější je to s naším výrobcem Machina. Sky Hawk je prostě Made by Don from USA in China :)


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od Tor158 »

:( Něco Ti, Kobliho řeknu.Nic se neposere samo.Všechno podělaj sami lidi.Před lety
ten problém nebyl.Je víc Motokolařů a taky víc blbců.Ti to celé komunitě podělaj.
Počkej až nějaký spadne .A dá si nato ještě štítek.Tak je s námi Ámen.
Ty šrouby jsou normálně stržený při montáži.Patří tam všude imbusy.Takže
bastl na Skyhawku.Štítek nikoho neinformuje.Leda Policii.Každej má Legislativu
znát.Takže se musíme chovat asi takhle-/-Nemusí pršet-stačí když kape/.Kdo to
nepochopí,je nebezpečnej pro všechny.Tor.


koblizek
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 10. črc 2014 14:16:17

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od koblizek »

Tor158 píše::( Něco Ti, Kobliho řeknu.Nic se neposere samo.Všechno podělaj sami lidi.Před lety
ten problém nebyl.Je víc Motokolařů a taky víc blbců.Ti to celé komunitě podělaj.
Počkej až nějaký spadne .A dá si nato ještě štítek.Tak je s námi Ámen.
Ty šrouby jsou normálně stržený při montáži.Patří tam všude imbusy.Takže
bastl na Skyhawku.Štítek nikoho neinformuje.Leda Policii.Každej má Legislativu
znát.Takže se musíme chovat asi takhle-/-Nemusí pršet-stačí když kape/.Kdo to
nepochopí,je nebezpečnej pro všechny.Tor.
No to jsi celý ty. Já o koze ty o voze :-) 1 ten štítek si tam nikdo nedá , ten už tam je . 2 Kdo je blbec neměl by lézt na kolo a už vůbec ne s motorem . 3 I na kole bez motoru jsme každý účastníkem silničniho provozu se všemi důsledky o motoru nebo obsahu se ani nebavme . 4 když nakrásně uvěřím tomu že ty odvrtané šrouby jsou kvůli tomu přiblblému štítku proč bych je jako idiot odvrtával a přidával si práci navíc , když tam můžu dát šrouby na které normální spotřebitel nebude mít vybavení (o logice takového kroku se ani nebavme) ? Nechápu , fakt nechápu když si někdo koupí ten motor a o motorech moc neví a je v pasti jen proto že nepovolí tři šrouby ? A co ti co o nějakých forech nic neví nebo nejsou manuálně zruční aby si s tím poradili ? Ten jeho obrázek není moc jasný ale vsadím se že se to pokoušel povolit a vypadá to pěkně ožvýkané ne jak od Madhu o kterém nepochybuji že si umí poradit co pak ?


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od j-z »

Madhu píše:... Teď dovezeme 48ccm Sky Hawk. Již jsem měl tu čest a modlím se co přijde v kontejneru (věřím že to co jsem testoval)...
Začínám mít zájem :-)


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od Tor158 »

koblizek píše:
Tor158 píše::( Něco Ti, Kobliho řeknu.Nic se neposere samo.Všechno podělaj sami lidi.Před lety
ten problém nebyl.Je víc Motokolařů a taky víc blbců.Ti to celé komunitě podělaj.
Počkej až nějaký spadne .A dá si nato ještě štítek.Tak je s námi Ámen.
Ty šrouby jsou normálně stržený při montáži.Patří tam všude imbusy.Takže
bastl na Skyhawku.Štítek nikoho neinformuje.Leda Policii.Každej má Legislativu
znát.Takže se musíme chovat asi takhle-/-Nemusí pršet-stačí když kape/.Kdo to
nepochopí,je nebezpečnej pro všechny.Tor.
No to jsi celý ty. Já o koze ty o voze :-) 1 ten štítek si tam nikdo nedá , ten už tam je . 2 Kdo je blbec neměl by lézt na kolo a už vůbec ne s motorem . 3 I na kole bez motoru jsme každý účastníkem silničniho provozu se všemi důsledky o motoru nebo obsahu se ani nebavme . 4 když nakrásně uvěřím tomu že ty odvrtané šrouby jsou kvůli tomu přiblblému štítku proč bych je jako idiot odvrtával a přidával si práci navíc , když tam můžu dát šrouby na které normální spotřebitel nebude mít vybavení (o logice takového kroku se ani nebavme) ? Nechápu , fakt nechápu když si někdo koupí ten motor a o motorech moc neví a je v pasti jen proto že nepovolí tři šrouby ? A co ti co o nějakých forech nic neví nebo nejsou manuálně zruční aby si s tím poradili ? Ten jeho obrázek není moc jasný ale vsadím se že se to pokoušel povolit a vypadá to pěkně ožvýkané ne jak od Madhu o kterém nepochybuji že si umí poradit co pak ?
No tak jasně.Řeknu to jinak.1-Blbec si ho tam nechá.2-blbec nic nepochopí a myslí si že má pravdu.
3 Přítomností na silnici jsi vždy účastníkem.4-Je to stržené a mohl to udělat i majitel.5- Stavebnice
je modelařina, takže si musí každý poradit, dle svých schopností(To někteří lidi nechápou)6-Mají kliku
že je tady je fórum.7-Všechny motory i stavebnice jsou dobré.Každý typ ,ale chce svoje.8-Jede každá
kubatura bezvadně.Chce ale každá svoje.9- Je to velmi inviduální.10-neztěžovat si dovozci na blbosti.
11-Co by každý chtěl za ty prachy.12-Buďme rádi že to někdo doveze.!!!Tor. :) ;)


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od Tor158 »

To SVOJE znamená 1-Svíčka,2-Gufera,3-směs/trysky,4-externí nastavitelné CDI.
Potom jede vše.Je jedno jestli Skyhawk nebo motor bez štítku.Tor. :D :D


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od Madhu »

Jen pro zajímavost, motor od našeho konkurenta vůbec netáhl byl jsem u kamaráda který montuje naše motory na kola a tenhle koupil protože to neřešil (cena je podobná). Naše zjištění (po několikahodinovém bádání a zkoušení) mě přivedlo k podnětu udělat tento obrázek. Člověk nikdy neví co koupí.
http://www.e-darky.eu/user/products/add ... m_true.jpg


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od Madhu »

Kamarád elektrikář mi řekl "čím víc plechů tím víc Adidas" (jako že blbost). Když sis ale přiblížil ty rotory k ocelovému rámu kola tak ten "víc Adidas" se přilepil o poznání dřív a pevněji. Ta síla magnetu (rotoru) byla nezaměnitelná i když jsme zavírali oči a poslepu zkoušeli zjistit který je ten "Adidas" . Nikdy ses nespletl :)


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od Madhu »

No a to pootočení drážky na rotoru to je jasný . . .


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od Tor158 »

Čím víc plechů tim jsou menší ztráty v magnetickém obvodu.Musí být od
sebe izolovány jinak vznikají vířivé proudy.Ti narušují homogenitu pole
a sílu mag.indukce.Takže výkonější typ magneta.Drážka je upravena
z důvodu nemožnosti elektrického seřízení CDI.Takže 0 od 0 pošla.
Předstih je strčen dozadu protože MAG dává vyšší napětí ke vztahu
k otáčkám.Nelze ale regulovat takže hýbat s předstihem nelze.Tor. :) ;)


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od Madhu »

Dík


davidjavorik
Příspěvky: 6
Registrován: pon 30. kvě 2016 20:54:58

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od davidjavorik »

Dobrý den,mám sestavené motokolo, ale pastorek se netočí i při vymáčknutí spojky na maximu. Řetěz je volný. Děkuji za radu. D.J.


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od j-z »

Jako ze se motor neodpoji? Klade spojka pri zmacknuti odpor? Neni spojka jen slepena? Neni kousnuty retez o karter (slozenim)? Jak se ti podarilo retez vubec nasadit bez spojky?


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od Tor158 »

j-z píše:Jako ze se motor neodpoji? Klade spojka pri zmacknuti odpor? Neni spojka jen slepena? Neni kousnuty retez o karter (slozenim)? Jak se ti podarilo retez vubec nasadit bez spojky?
Tady je problém ten, že autor neví co je pastorek,co spojka a co hnací řetězové kolečko.
Tak Babo raď.Tor. :shock:


davidjavorik
Příspěvky: 6
Registrován: pon 30. kvě 2016 20:54:58

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od davidjavorik »

Dobrý den,prosím o vysvětlení. Primární kolečko, které pohání řetěz v návodu označují jako pastorek.Spojka klade odpor,ale i při max.zmáčnutí rukojeti spojky nedojde k odpojení pohonu motoru.Řetěz není seklý a nasazený je podle návodu, kde pootočím primárním kolečkem alias pastorkem klíčem.Omlouvám se, jsem začátečník a odborné výrazy teprve vstřebávám.Děkuji za rady.DJ


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od j-z »

Takhle na dalku bych jen hadal.
Pokud mas spravne dotazene lanko, tak bych jeste kouknul na kompletnost kitu: ramenko spojky na motoru - tycka - kulicka (u retez. kolecka) - viz obrazek
viewtopic.php?f=7&t=30
. Jednou jsem tam kulicku nedal a taky to moc neslo.
Nebo podobne blbosti.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
davidjavorik
Příspěvky: 6
Registrován: pon 30. kvě 2016 20:54:58

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od davidjavorik »

Všechno tam je,jenom nevím jestli jde nastavit ten zdvih.Tj.délka zatlačení kulička plus tyčinka, nebo se musí použít delší tyčinka.Dík za animaci.DJ
Naposledy upravil 1 dne davidjavorik; celkem upraveno 0x.


davidjavorik
Příspěvky: 6
Registrován: pon 30. kvě 2016 20:54:58

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od davidjavorik »

Mimochodem, když jsem tyčinku stlačil svorkou, tak se pohon motoru odpojil.


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od j-z »

Napada me, ze mas tu packu na tisicihranu spatne nasazenou z vyroby, taky jsem to u Sunwaye mel. Zkus to rozebrat, o par zoubku natocit a pak slozit.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od Tor158 »

Nebo má příliš utaženou přítlačnou matku na spojce.Nebo nesedí spojka.Tyčka je prostě krátká.


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od bo-to »

,,,,,,jsem za jedno s TOR158 ..........Přesně jak popisuje SVÍČKA - LOŽISKA GUFERA .SMĚS A TRYSKA - a já bych dodal ve válci zabrousit hrany všech kanálků ......... už mam druhý motor první byl 80ccm a najeto asi 6500km bez problému !!!!!! jen výměna spojky ted renovace Skyhawk 70ccm chytá na jedno šlapnutí na stojanu ....za týden najeto 500 km....a to mám 100kg !!! plus nářadí sebou ...... já si nemohu pomoc ale je to jen o stylu jízdy a o obsluze stroje ..........uvědomte si laskavě že se to musí šetrně zajíždět a ne to hned honit a přetáčet motor .......


davidjavorik
Příspěvky: 6
Registrován: pon 30. kvě 2016 20:54:58

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od davidjavorik »

To mám tam dát delší tyčinku.DJ


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od j-z »

Tyčkou bych to nedoháněl, chyba bude nejspíš jinde. Pro vyloučení tohoto postupu tyčku a kuličku změř, podívám se večer nebo zítra, jak dlouhá je normálně.
Jak píše Tor, možná je jen spojka moc utažená.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
davidjavorik
Příspěvky: 6
Registrován: pon 30. kvě 2016 20:54:58

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od davidjavorik »

Díky.DJ


koblizek
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 10. črc 2014 14:16:17

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od koblizek »

davidjavorik píše:Díky.DJ
Člověk by nevěřil jaký problém může být tak triviální věc jako je seřízení spojky . Z toho obrázku co ti tu dal J-Z je patrné princip spojky. . Pokud tam máš tu krátkou tyčinku a kuličku - zjistíš jednoduše , sundáš dekl , nakloniš bajk a když ti vypadne tyčinka a kulička jsi v polovině problému. Pokud tam vše je sundáš pravý dekl odšroubuješ pojistný šroub a zkusíš povolit matku talíře spojky - od oka uvidíš jestli se ti oddálí od lamel při zmáčknutí spokové páčky
nebo ne. Pokud ne udělej to co ti radil hned na začátku J-Z Pootoč ramínko ovládání spojky pak to celé doladíš aby ti to vypínalo ale i v záběru neklouzalo .Pokud ti tam chybí kulička z výroby nebo jsi ji ztratil koupíš v obchodě s ložisky nebo si vyrobíš delší tyčinku . Ta tvá spojka evidentně funguje když píšeš že když ji zmáčkneš svorkou tak rozepne takže už to by ti mělo napovědět kde je problém. TOR promine za "odborné" výrazy .


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od j-z »

j-z píše:Tyčkou bych to nedoháněl, chyba bude nejspíš jinde. Pro vyloučení tohoto postupu tyčku a kuličku změř, podívám se večer nebo zítra, jak dlouhá je normálně.
Jak píše Tor, možná je jen spojka moc utažená.
Tyčka - váleček: délka 27, průměr 8
Kulička: průměr 7,8 mm


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Návštěvník

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od Návštěvník »

Tyčinka změřena 26 mm.dj


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od j-z »

Host píše:Tyčinka změřena 26 mm.dj
Milimetr nehraje roli, si myslim.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Pastorek se netočí

Příspěvek od Tor158 »

Já nevim co řešíte a měříte.Tyčka +kulička+trn musí při montáži deklu s čepem
tlačit na vystavovací rovinu čepu.Potom nasadím na druhou stranu matku a přitáhnu
2 -3 závity.Tyčka povyleze doprava, matka přitlačuje talíř-Na vystavovací rovině
čepu máte vůli pro sjíždění obložení.Pokud ji přitáhnete víc tak to nebude mít
rezervu na vystavení.Budete muset prodloužit trn.Je to Jasný!!? :shock:


Lukynlukas
Příspěvky: 3
Registrován: úte 12. črc 2016 20:08:33

Re: Pastorek

Příspěvek od Lukynlukas »

Ahoj chtěl bych se poptat pastorek mi dělá divně zvuky takové cvakani nevíte čím to je ? zda li ho už vyměnit ..


Odpovědět