Řazení na motokolo 2014

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
T57a1
Příspěvky: 12
Registrován: úte 29. črc 2014 21:42:56

Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od T57a1 »

Ahoj zdravím,šel jsem do řazení na motokolo a 14dnů s tím bojuji.Sehnal jsem na e-dárky kit řazení nové 2014 a nastal boj čtyřhran v klice u volnoběžky křivě vyroben,po přitáhnutí hází cca 1-1,5mm,řetěz neustále padal.Musel jsem vyrobit napínák s ložisky který jakžtakž udrží řetěz ve směru náběhu přední tác.Fotografie manuálu jsou nekvalitní a neodpovídají jak zapojit převody.Na obrázku je náhon z motoru na vnitřní tác,zkoušel jsem několik variant ale vadí tomu rozvidlení k zadnímu kolu.Mám nejdelší zapouzdřené středové složení 127mm.Máte někdo zkušenosti z řazením na motokole.Oceňuji při jízdě nižší otáčky motoru ale nevím při kvalitě materiálu jak dlouho řazení vydrží.


T57a1
Příspěvky: 12
Registrován: úte 29. črc 2014 21:42:56

Re: Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od T57a1 »

Ahoj.dnes při cestě do práce cca 35km se mě po 30km rozsypala volnoběžka.Najdřív se to projevovalo škubáním.Myslel jsem že přeskakuje přehazovačka.Záhy se ozvalo škubnutí při jízdě do kopce a volnoběžka se rozpadla a vysypala se.Vylámané praporky kuličky poztrácené.Dnes jsem usilovně přemýšlel zkusím použít volnoběžku co se používá na 4t má průměr 50mm 11z a vnitřní otvor 10mm,zkusím upravit předlohový hřídel z 15mmna 10mm a vrátím zpět středové složení a kliky z původního kola.Tím bude volnoběžka součástí předlohy a při problému bude fungovat alespoň klasický pohon.Přes zimu bych zkusil vymyslet nějakou vychytávku použitelnou na mou 80.


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od j-z »

Máš fotky?


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
T57a1
Příspěvky: 12
Registrován: úte 29. črc 2014 21:42:56

Re: Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od T57a1 »

Tento týden makám přesčasy,zítra příjdu dřív,snad se mě to podaří nafotit a hlavně dát sem.měl jsem posledně problém s fotkama v oddělení foto.


Martin
Příspěvky: 70
Registrován: stř 09. črc 2014 17:00:33

Re: Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od Martin »

pro T57a1 já mám svoji předlohu motokola a volnoběžku čínu zatím drží ale chystám se až odejde dám lepší jiank spokojenost foto je tady na foru když budeš chtít lepší foto moji předlohy můžu ti to poslat


Luky91
Příspěvky: 23
Registrován: stř 02. pro 2015 12:45:40
Fotky: http://luky91.rajce.idnes.cz/motokolo/

Re: Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od Luky91 »

drazí přátelé, takže i já jsem vylosoval předlohu se špatně vyrobenou pravou klikou, ozubený talíře házely snad půl cm... vyřešil jsem to tak že jsem koupil kliky na trialové kolo.... ZÁVIT JE STEJNÝ! 1,37palce... problém vyřešen... sehnal jsem je za 1300 nové, což byla cena dobrá.... zároveň mají i lepší odklon takže kdo má sériový výfuk a má to na těsno, tohle je taky řešení.....


Gery
Příspěvky: 1
Registrován: pát 12. úno 2016 19:36:49

Re: Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od Gery »

Luky91 píše:drazí přátelé, takže i já jsem vylosoval předlohu se špatně vyrobenou pravou klikou, ozubený talíře házely snad půl cm... vyřešil jsem to tak že jsem koupil kliky na trialové kolo.... ZÁVIT JE STEJNÝ! 1,37palce... problém vyřešen... sehnal jsem je za 1300 nové, což byla cena dobrá.... zároveň mají i lepší odklon takže kdo má sériový výfuk a má to na těsno, tohle je taky řešení.....
Líp bych to taky nevyřešil :)


stvacek
Příspěvky: 18
Registrován: úte 08. lis 2016 20:38:48

Re: Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od stvacek »

ahoj koupil jsem kit razeni ale jak jste resili stredovy talir a retez ? protoze klasicky retez na 8 kolečko je celkem uzký a nevejde na zuby toho středoveho talíře. kdybych dal sirsi retez , nevejde mi zas na osmikolečko.. poradí někdo krom soustružení ? (neznám soustružníka- jsem jen vyuceny obrabec ale soustruh se mi tahat do 4 patra panelaku nechce :-)) jinak přikládám fotky zatím nedodělané moji střely
Přílohy
retez.jpg
retez2.jpg
predloh.jpg


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od j-z »

stvacek píše:ahoj koupil jsem kit razeni ale jak jste resili stredovy talir a retez ? protoze klasicky retez na 8 kolečko je celkem uzký a nevejde na zuby toho středoveho talíře. kdybych dal sirsi retez , nevejde mi zas na osmikolečko.. poradí někdo krom soustružení ? (neznám soustružníka- jsem jen vyuceny obrabec ale soustruh se mi tahat do 4 patra panelaku nechce :-)) jinak přikládám fotky zatím nedodělané moji střely
Koukám, že stále rozvíjíš tenhle koncept ohřívače kulí :-). Před zahájením instalace bych se vážně zamyslel, zda neexistuje na aukru,... vhodnější rám.
S tím řetězem by mohl pomoci Madhu, zkus mu napsat SZ.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
MiŠ

Re: Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od MiŠ »

Zbousil jsem zuby na talíři flexou na tl.2mm a průměru asi 5mm pod zuby tak aby řetěz na 7kolo nikde
nezadrhával.Je to trochu pracnější ale OK.


stvacek
Příspěvky: 18
Registrován: úte 08. lis 2016 20:38:48

Re: Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od stvacek »

j-z píše:
stvacek píše:ahoj koupil jsem kit razeni ale jak jste resili stredovy talir a retez ? protoze klasicky retez na 8 kolečko je celkem uzký a nevejde na zuby toho středoveho talíře. kdybych dal sirsi retez , nevejde mi zas na osmikolečko.. poradí někdo krom soustružení ? (neznám soustružníka- jsem jen vyuceny obrabec ale soustruh se mi tahat do 4 patra panelaku nechce :-)) jinak přikládám fotky zatím nedodělané moji střely
Koukám, že stále rozvíjíš tenhle koncept ohřívače kulí :-). Před zahájením instalace bych se vážně zamyslel, zda neexistuje na aukru,... vhodnější rám.
S tím řetězem by mohl pomoci Madhu, zkus mu napsat SZ.
no už se to rysuje ale ti činani to jsou neskutečné hovada.. vubec nic nesedí.. vsechno vyosené.. nemít flexu tak sem v dupě..


Gazelle free
Příspěvky: 51
Registrován: úte 31. led 2017 21:29:38

Re: Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od Gazelle free »

mate nekdo zkusenost predlohou razeni,chci jsi ji koupit nebo vyrobit
.....mam zadni naboj xenus 7. trekovi ram jsem koupil z hollanske kolo A zadni brzda je valeckova nebo li bubnova...proto potrebuji poradit s predlohou razeni budu rad za nazory a foto tipy....na netu jsem nic moc nenasel ,videl jsem na you tube amer.videi a fungovalo cca slusne, tak budu rad za kazdou radu muj email pf2005.st@seznam.cz pochazim z ostravy. ps: volal jsem do brna i do prahy prodejce moto kol a moc nebyli radi rikali ze je to kazovi sety....


Martin
Příspěvky: 70
Registrován: stř 09. črc 2014 17:00:33

Re: Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od Martin »

já jsem řazení na kole řešil tak to s předlohou
Přílohy
09062014217.jpg
09062014219.jpg
13012014015.jpg
13012014017.jpg
13012014021.jpg
13012014021.jpg
27102013567.jpg
27102013568.jpg


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od j-z »

Martin píše: sob 04. úno 2017 23:20:22 já jsem řazení na kole řešil tak to s předlohou
Vypadá to velmi pěkně.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Gazelle free
Příspěvky: 51
Registrován: úte 31. led 2017 21:29:38

Re: Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od Gazelle free »

pekna prace ......potrebuji poradit s predlohou razeni zda mam koupit a nebo mi poradite prosim....jak na to....dekuji


Předloha

Re: Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od Předloha »

Já jsem kupoval předlohu komplet po zjištění že to není nic moc jsem přistoupil na vlastní výrobu stím že skusím použít komponetnty které už se vyrábějí a bude tak rychlejší prace sožení atd.použil jsem kuličkové ložiska jednostrane výroba skf stím že jsem do nich udělal drážku pro segrofku a to proto že víjdou levněji než z drážkou,hřídel a spojovací neboli vypinací zařízení je použité s moto Babeta,ozubené hnací kolečko předlohy je taky moto Babeta ale upravené na šířku řetězu,další ozubené kola zakoupené jako polotovary a dodělané na míru soustruhem,šasi předlohy je kombinace kov a dural ktery tvoří bočnice posuvné jak vodorovně tak svisle a to pro to abych moh napínat oba řetězi najednou a nepoužil tak žádný další napínak řetězu,volnoběžka použita trial kolo,kliky použité ze sady,řetězi vyroba asi naše,střed klik jsem dal čtyřhran nejdelší co šel ale taky jsem musel posunout na středu mymi osu abych dostal troj tác origoš+hnané kolo,přesmyk troj táce jsem nechal také proběhla jeho úprava aby měl delší chod a nezavazel řetězu od předlohy,motor jsem umísťoval tak aby ruční startování nevadilo klice a to startování jsem stějně nemontoval,úprava kolena sání tak aby karburátor byl rovně tedy hladina jinak pak při jízdě z kopce do kopce pak blbne směs - chod motoru,špice kol vyplet silnější material ,brzdy každopádně kotoučové,zadní kolečko 7 ,řetěz kola nechal origoš ale kvalitní jinak se pak hodně natahuje toť asi tak vše dotazi klidně pište


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od j-z »

Fotky by nebyly? ;-)


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
předloha

Re: Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od předloha »

Fotky jsou tady na foru :)


mach164
Příspěvky: 7
Registrován: úte 28. úno 2017 18:02:16

Re: Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od mach164 »

Máte nekdo razeni na motokole vyreseno zadním nábojem s vnitřním řazením ?našel sem např tenhle náboj s vnitřním řazením http://www.outdoor-cyklo-sport.cz/katal ... rmeny-4981


zazvur
Příspěvky: 27
Registrován: sob 03. zář 2016 11:27:40

Re: Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od zazvur »

Mám a nedoporučuji. Není stavěna na zvýšený moment a po asi 10hod. při zvýšeném zatížení do kopce začíná škubat. I když řazení je návykové. Teď zkouším sturmey archer zesílená pro elektrokola. https://www.cyklovybava.cz/naboj-sturme ... zdu:17202/
Až budou zkušenosti, dám vědět.


Uživatelský avatar
nulrum
Příspěvky: 109
Registrován: ned 23. říj 2016 0:51:51

Re: Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od nulrum »

Až budou zkušenosti, dám vědět.


Tak to jsem zvedav. Taky o tom uvažuju. bylo by to nejjednodužší řešení.


mach164
Příspěvky: 7
Registrován: úte 28. úno 2017 18:02:16

Re: Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od mach164 »

chci se zeptat jestli pujde u naboje s razenim pouzit 2 rozety ? hlavni na slapky a pridavna rozeta misto kotouce pro motor ?


mach164
Příspěvky: 7
Registrován: úte 28. úno 2017 18:02:16

Re: Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od mach164 »

skousel nekdo naboj 2-rychlostní automatické řazení mechanická odstředivá spojka ?porad se nemuzu rozhodnout kterej naboj objednat .


mach164
Příspěvky: 7
Registrován: úte 28. úno 2017 18:02:16

Re: Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od mach164 »



zazvur
Příspěvky: 27
Registrován: sob 03. zář 2016 11:27:40

Re: Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od zazvur »

Domnívám se, že všechny tyto náboje s řazením nejsou určeny pro přenos výkonu motoru, ale jsou dimenzovany na lidskou sílu. Sám mám negativní zkušenost s obdobným nábojem jiné firmy, jak už jsem psal výše. Snad do 14 dnů už budou nějaké výsledky se zesilenym nábojem určeným pro elektrokola. Ten je však dvojnasobneho průměru a tak honím milimetry. Mám Hondu 4 takt, odstředivá spojka, převod ozubenym řemenem (ten se právě velmi osvědčil) na předlohu z náboje s řazením. Pak silný řetěz a nerezová rozeta s volnobezkou z babety.


zazvur
Příspěvky: 27
Registrován: sob 03. zář 2016 11:27:40

Re: Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od zazvur »

Dnes jsem dodělal řazení zesilenou planetovkou a projel. Zatím super, plně funkční. Zbývá jen najet nějaké kilometry :D
Přílohy
DSC_0738-1.jpg
DSC_0746.JPG
DSC_0763.JPG
DSC_0764.JPG


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od bo-to »

zazvur píše: pon 13. bře 2017 15:22:36 Dnes jsem dodělal řazení zesilenou planetovkou a projel. Zatím super, plně funkční. Zbývá jen najet nějaké kilometry :D
ahoj TO VYPADÁ ÚŽASNĚ DRŽÍM PALCE !!!! BO-TO


Pavel
Příspěvky: 20
Registrován: sob 19. črc 2014 10:40:33

Re: Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od Pavel »

Ahoj,jaký je průměr ve středu náboje? Ten problém s ozubeným kolem se týkal náboje nebo to bylo někde jinde? Chtěl bych náboj použít místo předlohy.Díky za info Pavel


mach164
Příspěvky: 7
Registrován: úte 28. úno 2017 18:02:16

Re: Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od mach164 »

Ahoj objednavam taky tento naboj a budu ho instalovat k 80 ce.Drzi to vykon v pohode ?


Mastres
Příspěvky: 14
Registrován: úte 28. dub 2020 14:14:43

Re: Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od Mastres »

https://m.youtube.com/watch?v=wqXB4RZ4-Zo poradí někdo jak to udělat jako pán na videu ? Pohon na šlapky v levo s volnoběžkou na pedále ?
Pokud to tu někde je tak jsem nenašel ty klícová slova jak to hledat
Děkuji


petr2M
Příspěvky: 117
Registrován: stř 26. lis 2014 11:41:40
Fotky: http://petr2m.rajce.idnes.cz/

Re: Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od petr2M »

Podle toho, co je na videu vidět, bych řekl, že to je totéž co dodávají číňani, akorát na opačnou stranu. Motor z babety má výstupní kolo na pravé straně a od toho se odvíjí celá konstrukce tohoto strojku. Řetěz dolů na hřídel, tím se dostane na levou stranu a pak převod na talíř s volnoběžkou.
Nejsem si teď jist logikou závitů na volnoběžce, ale pokud jsem si to dobře "zkroutil", tak s touto sestavou se bude standardní volnoběžka při startování šlapáním povolovat. Samozřejmě, pokud budeš mít startér, nemusíš to řešit.
Myslím, že moc konstrukcí tohoto typu nenajdeš. Většina tu má klasiku. A rady...kup si motor, na který máš peníze, upevni ho do rámu a zapřemýšlej, jak s jeho pomocí uvedeš kolo do pohybu. Pak už to půjde samo.
Hodně štěstí.


mastres 1

Re: Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od mastres 1 »

ten pohon je na levé straně a přez šlapky si to přenáší doprava a na šlapkách ně nejaký druh volnoběžky


petr2M
Příspěvky: 117
Registrován: stř 26. lis 2014 11:41:40
Fotky: http://petr2m.rajce.idnes.cz/

Re: Řazení na motokolo 2014

Příspěvek od petr2M »

Lepší bude obrázek...
Přílohy
20200602_185029.jpg


Odpovědět