Motokolo přestalo startovat jiskra je suchá svíčka

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Jan
Příspěvky: 21
Registrován: stř 01. kvě 2019 20:24:38

Motokolo přestalo startovat jiskra je suchá svíčka

Příspěvek od Jan »

Čau motokolaři tak dnes řeším problém s karburátorem.Doteď vše fungovalo ale asi před 2 týdny jsem kolo musel startovat dost dlouho.Jel jsem z kopce se sytičem i bez a až na 6 pokus to chytlo.Pak jsem vypnul sytič.Dnes jsem chtěl nastartovat a svíčka byla suchá.Svíčka hází jiskry jak má když jsem ji chytil do ruky tak jsem jiskry cítil v určitém intervalu.Svíčka na motoru=házela jiskry taky správně.Karburátor saje z nádrže.Když se projedu(startuju) a pak se mrknu na plovákovou komoru tak tam je hladina.Když ji vyleju a zase se projedu a zkontroluju tak je zpět.Zkusil jsem větší trysku ale taky nepomohlo.Na začátku procesu zjišťování závady byla plováková komora suchá dokud jsem plovák nesundal a zase vrátil zpět.Karburátor je kopie Dellorta koupena z Aliexpresu.


Jan
Příspěvky: 21
Registrován: stř 01. kvě 2019 20:24:38

Re: Motokolo přestalo startovat jiskra je suchá svíčka

Příspěvek od Jan »

Tak je mrtvá CDI.Objednal jsem novou ale svíčka je stále suchá.


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Motokolo přestalo startovat jiskra je suchá svíčka

Příspěvek od j-z »

Svíčka suchá = není benzín. Zkus tam vrátit ten kitovej karburátor ;-).


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Jan
Příspěvky: 21
Registrován: stř 01. kvě 2019 20:24:38

Re: Motokolo přestalo startovat jiskra je suchá svíčka

Příspěvek od Jan »

Teď budu sestavovat motor.Bylo špatné gufero u magneta=foukalo při startování a pružinka byla zkroucená.Měl jsem připečené pístní kroužky.Není to tím že jsem vyměnil originalni svíčku za moc teplou N17C? Směs paliva byla spíš víc bohatá než chudá.Mám vyměnit za N15C?


Jan
Příspěvky: 21
Registrován: stř 01. kvě 2019 20:24:38

Re: Motokolo přestalo startovat jiskra je suchá svíčka

Příspěvek od Jan »

Tak motor sesatven a svíčka suchá.Sací potrubí uplně mokrý ale svíčka suchá.Zdá se mi že spojka nezabírá zcela na 100%.Když byl motor funkční tak při rozjezdu jsem cítil větší odpor ale teď skoro nic.Kompresi cítím jen při rozjezdu z nulové rychlosti.


Jan
Příspěvky: 21
Registrován: stř 01. kvě 2019 20:24:38

Re: Motokolo přestalo startovat jiskra je suchá svíčka

Příspěvek od Jan »

Tak prokluzovala spojka.Teď motor startuje na škubnutí.Ale jsem rád že jsem vyměnil gufero jelikož motor táhne mnohem líp než předtím.


Odpovědět