nastavení karburátoru

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
stunik
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 29. srp 2019 12:59:31

nastavení karburátoru

Příspěvek od stunik »

Zdravím, chlapi nemáte někdo vyzkoušené kolik otáček od utažení se má povolit ten šroubek s pružinkou na karburátoru? Jak štelujete otáčky volnoběhu? Děkuji za rady.


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: nastavení karburátoru

Příspěvek od bo-to »

stunik píše: pát 30. srp 2019 9:17:50 Zdravím, chlapi nemáte někdo vyzkoušené kolik otáček od utažení se má povolit ten šroubek s pružinkou na karburátoru? Jak štelujete otáčky volnoběhu? Děkuji za rady.
POKUD MÁŠ DOBŘE ....utěsněný motor (nenabírá falešný vzduch) ....tak dej jehlu segerovku na prostřední rysku ....čistý filtr a nebo vůbec nedávat !!!!!! jezdím bez něho už 7 let.....novou svíčku ja dávám č.17 ... a projet .....pokud svíčka bude mokra tak je bohatá směs posunout segerovku směrem nahoru .....a zkoušet až to doladíš ........já používám booster vlastní výroby a motor se chová jako vyměněný (vyšší výkon i v kopcích větší akcelerace vyšší otáčky ....viz motokolo na obrazcích v rubrice dokola a kolem se svým motokolem ...ten s tím modrym vozíkem .....zatím vyjelo všude bez problému .a to vozím stan spacák kalimatku nářadi vařič jídlo no dobrých 30 kg i víc když jedem na týden ...........
...........jezdíme ivzdalenosti 600 km .....a motory bez problému


Uživatelský avatar
master
Příspěvky: 27
Registrován: ned 08. črc 2018 14:49:03

Re: nastavení karburátoru

Příspěvek od master »

Využijem už existujúcu tému: chcem sa spýtať, na veľkosť trysiek( hlavná+voľnobežná) mne sa totižto priškrcujú benzínom s olejom. Keď som rozobral karbec tak nič som cez ne nevidel,fúkol som tak sa uvoľnili a znovu zapchali v podstate ako chlopňa. Je rozumné spoliehať sa na oddelené primazávanie čerpadlom a liať čistý benzín? Obávam sa nedostatku oleja a zadretia.


master 🔧🔨🔩
Jan
Příspěvky: 21
Registrován: stř 01. kvě 2019 20:24:38

Re: nastavení karburátoru

Příspěvek od Jan »

Určitě si míchej benzín s olejem před tím než ho naleješ do nádrže.Spousta motorkářů zadřela dvoutaktni motorky jen kvůli tomu že se spoléhali na automatické doplňování oleje čerpadlem nebo dávkovačem.Doporučuji vozit sebou malou lahvičku oleje alespoň na 2-3L benzínu ať je stále po ruce.


Uživatelský avatar
master
Příspěvky: 27
Registrován: ned 08. črc 2018 14:49:03

Re: nastavení karburátoru

Příspěvek od master »

Jan píše: čtv 05. zář 2019 15:32:41 Určitě si míchej benzín s olejem před tím než ho naleješ do nádrže.Spousta motorkářů zadřela dvoutaktni motorky jen kvůli tomu že se spoléhali na automatické doplňování oleje čerpadlem nebo dávkovačem.Doporučuji vozit sebou malou lahvičku oleje alespoň na 2-3L benzínu ať je stále po ruce.
Dobre a koľko mám dať? Dal som 20:1 a zapchali sa :?: je v zábehu tak to chcem mať riadne premazané a chladené aj zvmútra( zmesou vo valci). 2x som mal dole valec a našiel som jemné podlhovasté ryhy vo valci a na pieste trochu hlbšie :oops: samozrejme som ich prebrúsil olejom a šmirglpapírom (1200) no vychádza mi,že sa pridieral. Po čase trochu tarokoval až zrazu zdochol a potom nedržal voľnobeh a buď zdochol(cca 5 sekúnd) sám alebo hneď ako som chcel trochu pridať( počas tých 5s). Napadlo ma naliať redší olej dával som taký pekne mastný a podľa môjho názoru riedky syntetiku hnedastú( porovnal som M2T a olejom do 4 taktu) raz som skúsil červenkastú syntetiku a išla zle(bez výkonu a hriala sa)no predtým som nečistil karbec tak to mohlo byť tým. Inak ten červenkastý je riedky skoro ako voda a zdá sa mi byť minimálne mastný( pocitovo skoro vôbec) na obale je: určené pre moderné 2T miešajte až do 100:1 :o . Teraz neviem čo s tým,keď spoliehať sa na čerpadlo je nerozumné. Má niekto nápad? :)


master 🔧🔨🔩
host

Re: nastavení karburátoru

Příspěvek od host »

Príliš laboruješ, podľa mňa sú ryhy vo valci a piestnych krúžkoch úplne normálne pokiaľ sa jedná o ryhy hlboké sotva desatinku-stotinku milimetra, pri tej rýchlosti pohybu piestu nieje šanca na nejaký znateľný pokles výkonu.(ten obrovsky tlak proste nestihne cez taku malinkatu ryhu uniknuť v tom momente). Rozhodne ale nedoporučujem prebrusovať tie ryhy pokiaľ to fakt niesú ryhy po zádere, veď ten valec je úplne presne navrhnutý pre piest a zrazu tam vybrúsiš po celej výške valca nejakú kapsu - nehľadiac na to, že kruhový půdorys valca sa zmení na vajce - tým bokom bude už fakt unikať výkon a motor možno bude aj skapínať. To je možno ten problém. Zbytočne neriešiť veci, ktoré to nepotrebujú. Ani neznižovať hlavu valca a podobné veci. Pri dvojtaktnom oleji asi nepoznáš mazavosť pohmatom, tam ide aj o teplotu horenia a podobné veci, ktoré sú výsadou dvojtaktných olejov, nieje to len o mastnosti. Stačí polosyntetický snáď akýkolvek, keď dáš 1:20 pomer a vytiahneš ihlu na prvý zárez - viac benzínu,menej vzduchu takže studenšia zmes do motora.-viac to žere ale motor by sa fakt nemal zadrieť. Počúvať zvuk motora - netúrovať zbytočne.


host

Re: nastavení karburátoru

Příspěvek od host »

Ešte by som doplnil, že som schválne skúšal všetky zárezy na ihle a čím hlbšie je ihla v karburátore tým tupšie klepe motor (explózie s velkým množstvom vzduchu, niečo ako údery kladivom po kolajnici) a hreje sa viac. Keď je ihla vytiahnutá viac tak motor proste čvachtá a vrní, po minutke je možné už naň sahať.


Uživatelský avatar
master
Příspěvky: 27
Registrován: ned 08. črc 2018 14:49:03

Re: nastavení karburátoru

Příspěvek od master »

host píše: pát 06. zář 2019 13:06:53 Ešte by som doplnil, že som schválne skúšal všetky zárezy na ihle a čím hlbšie je ihla v karburátore tým tupšie klepe motor (explózie s velkým množstvom vzduchu, niečo ako údery kladivom po kolajnici) a hreje sa viac. Keď je ihla vytiahnutá viac tak motor proste čvachtá a vrní, po minutke je možné už naň sahať.

Takúto radu som potreboval :) k tomu brúseniu:ja som iba pár krát prešiel nehonoval som nanovo :D. Zdvihnem ihlu podložkou( už je najvyššie a dosť "búcha tak tvrdo"). Ozvem sa ako to dopadlo.
Dík


master 🔧🔨🔩
Uživatelský avatar
master
Příspěvky: 27
Registrován: ned 08. črc 2018 14:49:03

Re: nastavení karburátoru

Příspěvek od master »

Tak som odskúšal nasledovné: dal som trysku 65,ktorú som ešte jemne zväčšil vrtáčikom(cca 1mm ale iba zväčšil neprevŕtal odhadom o cca 3-5 stotín krútil som prstami nie vŕtačkou 😀.) Ihlu som podložil a zdvihol o ďalší zárez( ihla má 5 teraz je akoby na 6-tom). Olej v pomere cca 60:1 + auto.primazávanie v karbci. Šlape ako divá, zvuk je parádny a "zmäkol"😀. Sviečka stmavla no stále je šedá. Voľnobežná tryska má 22.5 stotín mm a zdá sa mi to hrozne málo ľahko sa zapcháva. Motokolo má aké trysky? Babeta má myslím okolo 62 a 35 a to má 1,7kW ja mám 2,6kW a vyššie otáčky.


master 🔧🔨🔩
molca.

Re: nastavení karburátoru

Příspěvek od molca. »

master píše: stř 04. zář 2019 12:32:12 Využijem už existujúcu tému: chcem sa spýtať, na veľkosť trysiek( hlavná+voľnobežná) mne sa totižto priškrcujú benzínom s olejom. Keď som rozobral karbec tak nič som cez ne nevidel,fúkol som tak sa uvoľnili a znovu zapchali v podstate ako chlopňa. Je rozumné spoliehať sa na oddelené primazávanie čerpadlom a liať čistý benzín? Obávam sa nedostatku oleja a zadretia.
Kolik ti to bere na 100km?


Uživatelský avatar
master
Příspěvky: 27
Registrován: ned 08. črc 2018 14:49:03

Re: nastavení karburátoru

Příspěvek od master »

molca. píše: ned 29. zář 2019 18:10:42
master píše: stř 04. zář 2019 12:32:12 Využijem už existujúcu tému: chcem sa spýtať, na veľkosť trysiek( hlavná+voľnobežná) mne sa totižto priškrcujú benzínom s olejom. Keď som rozobral karbec tak nič som cez ne nevidel,fúkol som tak sa uvoľnili a znovu zapchali v podstate ako chlopňa. Je rozumné spoliehať sa na oddelené primazávanie čerpadlom a liať čistý benzín? Obávam sa nedostatku oleja a zadretia.
Kolik ti to bere na 100km?
To neviem zatiaľ mám cca 220km a jazdil som iba veľmi krátke trasy,ktoré som nemeral. Pravdu povediac spotrebu neriešim pritom čo najazdím. Skôr aby všetko fungovalo ako má a aby bol výkon adekvátny 50cm3, zatiaľ sa mi zdá byť ešte trochu lenivý ten motor( nenakladám mu veď zabehávam 😀). Origo boli trysky 22.5 a 60 teraz je hlavná 65+1 až 2 možno 3 stotinky jemne som ju zväčšil vrtákom cca1mm. Prečo sa pýtaš na spotrebu?


master 🔧🔨🔩
molca.

Re: nastavení karburátoru

Příspěvek od molca. »

Zere me to vice nez je zdravo 2,3l


Uživatelský avatar
master
Příspěvky: 27
Registrován: ned 08. črc 2018 14:49:03

Re: nastavení karburátoru

Příspěvek od master »

molca. píše: úte 01. říj 2019 10:07:48 Zere me to vice nez je zdravo 2,3l
Aky objem? Podmienky pri jazdení? Napríklad Fichtl Pionýr tiež tak žerie. Máš všetko sériové?


master 🔧🔨🔩
Uživatelský avatar
master
Příspěvky: 27
Registrován: ned 08. črc 2018 14:49:03

Re: nastavení karburátoru

Příspěvek od master »

Ešte ma napadla základná vec sviečka je aká po dlhšej jazde?


master 🔧🔨🔩
host

Re: nastavení karburátoru

Příspěvek od host »

mne 80ccm žerie aj daleko viac - na 100km možno aj 5litrov.


Uživatelský avatar
master
Příspěvky: 27
Registrován: ned 08. črc 2018 14:49:03

Re: nastavení karburátoru

Příspěvek od master »

host píše: úte 01. říj 2019 12:08:48 mne 80ccm žerie aj daleko viac - na 100km možno aj 5litrov.
To je dosť hoci ak ideš skoro naplno tým,že neni prevodovka tak motor ide v okolí max.výkonu a to je spektrum mimo rozumnej spotreby a môže byť aj takáto vyššia spotreba. Aj auto by žralo veľa ak by malo 1 prevod.


master 🔧🔨🔩
Odpovědět