Jede na půl výkonu

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
jiri224

Jede na půl výkonu

Příspěvek od jiri224 »

Zdravím, mám motor firehorse 80 ccm. Do teď jel v pořádku. Zajetý je. Zvládal semtam na plný plyn 60, do kopce cca 35-40. Teď třeba vteřinu táhne a vteřinu ne pořád dokola (jakoby celé kolo se pořád tak cuká jak zabírá a pouští). Nedostanu se přes 30 za hodinu. I z kopce mi motor jakoby brzdí. Na plný plyn jakoby vynechával úplně. Když držím plyn chvilku na třeba 20 km/h a potom dám plný plyn tak chvilku jede v pohodě a po 5 vteřinách zase netáhne. Už nevím co s tím :| . Nevíte někdo prosím čím to může být? Děkuji.


host

Re: Jede na půl výkonu

Příspěvek od host »

Prokluz spojky? Může byt poškodene ložisko spojky alebo hridele.


jiri224

Re: Jede na půl výkonu

Příspěvek od jiri224 »

Dobře děkuji, zkusím. Má ještě někdo jiný nápad čím by to mohlo být?


petr2M
Příspěvky: 117
Registrován: stř 26. lis 2014 11:41:40
Fotky: http://petr2m.rajce.idnes.cz/

Re: Jede na půl výkonu

Příspěvek od petr2M »

Prokluz spojky způsobí spíše vyjetí do otáček se ztrátou tahu. Tohle v popisu nevidím.Je tam vidět spíše náhlá ztráta funkce. Hledal bych spíše něco, co vypne motor. Asi v prvé řadě oblíbený kontakt na cívce nebo něco v elektrice. U blběfungujícího karburátoru bych čekal, že to při plném plynu půjde s otáčkami dolů, ale nebude to cukat...???


Jirka123
Příspěvky: 23
Registrován: pát 18. bře 2016 10:11:41

Re: Jede na půl výkonu

Příspěvek od Jirka123 »

Co dáváš za benzín_ Zkus VERVU, má sice 100 oktanů, ale minimum ekolihu, lépe rozpouští olej, než eko benzíny s eko přísadami.To dvoutakty nerady, nehledě k tomu, že po delší době natural 95 a podobně zanáší karburátor


jiri224

Re: Jede na půl výkonu

Příspěvek od jiri224 »

Jj dávám natural 95. No tenhle víkend se na to podívám. Díky všem za rady.


Oxmilian
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 08. srp 2019 23:01:25

Re: Jede na půl výkonu

Příspěvek od Oxmilian »

Asik bych zkusil základy zkontrolovat kabely,vyčistit svíčku,vyčistit výfuk (taky može dělat pěknů neplechu),vyčistit filtr sání popřípadě ho vyhodit rád sa zanáša olejem a projít šrouby na hlavě a výfuku rády sa povoluju.


jiri224

Re: Jede na půl výkonu

Příspěvek od jiri224 »

Vyřešeno. Karburátor a filtr sání jsem vyčistil. Překontroloval jsem výfuk, bloky i svíčku. Vlastně si nejsem jistý čím to přesně bylo ale je možné, že to bylo zanesením filtru. Ten jsem projel odmašťovačem na brzdy.

Děkuji všem za rady.


Odpovědět