Klouze spojka

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Libor1234

Klouze spojka

Příspěvek od Libor1234 »

Zdarec, chtel bych se zeptat, jestli je mozne, ze se nejakym zpusobem snizi sila hlavni tlacne pruziny u spojky. Vymenil jsem komplet lamely, vse odmastil a seridil, jenze pri pusteni spojky tam nejspis neni dostatecne treti a motor protoci jen obcas. Premyslel jsem o zdrsneni povrchu přítlačného talire, protoze se mi zda jakoby to bylo z teflonu a uz z principu snad nemohl prenest zadnou silu :D .... Znova se mi pulit motor nechce, takze hledam nejake alternativy. Pokud někdo zkousel výše zminovane, budu rad, kdyz se ozvete. Predem dik a zatim zdar ;)


host123

Re: Klouze spojka

Příspěvek od host123 »

Tu matici na přítlačném kotouči spojky jsi dotáhl jak moc? Je to potřeba šroubovákem a kladívkem hodně dotáhnout. U mého motokola to pomohlo.


Trojvýfuk

Re: Klouze spojka

Příspěvek od Trojvýfuk »

host123 píše: úte 12. kvě 2020 14:44:55 Tu matici na přítlačném kotouči spojky jsi dotáhl jak moc? Je to potřeba šroubovákem a kladívkem hodně dotáhnout. U mého motokola to pomohlo.
Už to bylo asi 100x popsané.Jaké kladivo a šroubovák??
Zmačknu spojku-vystaví se mi tyčka a přítlačná matice se mi na talíři uvolní.
Pootočím kolik potřebuji- aby přítlačná síla talíře byla vyhovující a spojka
neprokluzovala.Kladivo a šroubovák-No to je neskutečné. :o


Libor1234

Re: Klouze spojka

Příspěvek od Libor1234 »

Prováděl jsem to se stiskem spojky tak, jak to ma byt. Problem jsem stejne nevyřešil ani zdrsnenim povrchu. Horsi je, ze kdyz se mi to povedlo nejak nastartovat a spojka pak drzela, tak se bud neco rozsypalo v motoru nebo jsem to zadrel :D .... Zkratka ted nejde motor protocit vůbec a jeste jsem nedostal naladu na dalsi opravy toho krámu :D


Trojvýfuk

Re: Klouze spojka

Příspěvek od Trojvýfuk »

Libor1234 píše: čtv 14. kvě 2020 0:27:58 Prováděl jsem to se stiskem spojky tak, jak to ma byt. Problem jsem stejne nevyřešil ani zdrsnenim povrchu. Horsi je, ze kdyz se mi to povedlo nejak nastartovat a spojka pak drzela, tak se bud neco rozsypalo v motoru nebo jsem to zadrel :D .... Zkratka ted nejde motor protocit vůbec a jeste jsem nedostal naladu na dalsi opravy toho krámu :D
Pravděpodobně máš špatně seřízený mrtvý chod vystavovací tyčky spojky- a čepu s kuličkou.
+ excentr na vystavovací páce.
To se musí dobře seřídit .Bylo už popsáno, včetně interaktivního znázornění.!


Odpovědět