pískání spojky

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
host123

pískání spojky

Příspěvek od host123 »

Zdravím všechny,
potřeboval bych se poradit. Píská mi spojka, poměrně dost a zdá se mi, že čím dál tím víc. Zajeto mám (mám okolo 800 km) Při jízdě ji celkem přehlučí motor ale... třeba když vypnu motor abych nerušil lidi v domech večer tak každé otočení píská. To stejně když to kolo vedu. (samozřejmě při zmáčknuté spojkové páčce) Spojka zabírá při startu parádně, stačí pár metrů a nastartuje. Ale... no když jedu okolo lidí a půl ulice na mě čumí, že co to píská...

Byl bych rád za jakoukoliv radu ohledně toho jak to opravit, případně co koupit nového nebo vyčistit apod.)

Díky :D


Michal321

Re: pískání spojky

Příspěvek od Michal321 »

Podle popisu zjevně píská kulička spojky. Vyčisti ji, pořádně namaž a bude klid.


Trojvýfuk

Re: pískání spojky

Příspěvek od Trojvýfuk »

Michal321 píše: úte 12. kvě 2020 17:39:42 Podle popisu zjevně píská kulička spojky. Vyčisti ji, pořádně namaž a bude klid.
:) Jak muže pískat kulička když je spojka sepnutá i rozepnutá?? A píská to.
To nechápu.Zadírá se spojkové ložisko- buď na straně pastorku nebo spojky.
Popřípadě lamelové ložisko.Ty ložiska se musí mazat.
Sundat spojkovou nábu a podívat co tam dře!!


Michal321

Re: pískání spojky

Příspěvek od Michal321 »

Kombinací nevhodného maziva, teploty a seřízení lanka spojky se mi to stalo. S rozpojenou sojkou nahlas a se sepnutou si kulička semtam pískla. Tož tak. Navíc se to dá jednoduše a rychle zkusit.

Jak mažeš spojková ložiska? Dostanu se jenom na to lamelové.


Trojvýfuk

Re: pískání spojky

Příspěvek od Trojvýfuk »

Michal321 píše: čtv 14. kvě 2020 12:34:55 Kombinací nevhodného maziva, teploty a seřízení lanka spojky se mi to stalo. S rozpojenou sojkou nahlas a se sepnutou si kulička semtam pískla. Tož tak. Navíc se to dá jednoduše a rychle zkusit.

Jak mažeš spojková ložiska? Dostanu se jenom na to lamelové.
To bylo před zadřením!Takže mazat!
Tak jak to dělal Tor.!!
Vyšroubovat vodící šroub z karteru (který drží a vodí lanko spojky) a natlačit
tam trochu vazelíny Stříknout trubičkou dovnitř WD40.Máznete tak pružinu
spojky,vystavovací mechanismus a vnitřní části spojkových ložisek.
To mne naučil Tor.!
Za dobré rady se zde poděkuje. To platí pro všechny.Jinak budete mít příště smůlu.
Tak řekl Tor.!


Michal321

Re: pískání spojky

Příspěvek od Michal321 »

Dobrý nápad s vazelínou rozpuštěnou ve WD40. Vyzkouším. Třeba to pomůže i kolegovi před námi.


Trojvýfuk

Re: pískání spojky

Příspěvek od Trojvýfuk »

Michal321 píše: čtv 14. kvě 2020 16:47:27 Dobrý nápad s vazelínou rozpuštěnou ve WD40. Vyzkouším. Třeba to pomůže i kolegovi před námi.
Se to tam zředí a namaže to všechno.Tor mněl vždy dobré nápady.
Jenom Ti jeho pomlouvači a žvanilové -vymysleli Kulový.!


host123

Re: pískání spojky

Příspěvek od host123 »

Díky všem. Nakonec pomohlo vytáhnutí kuličky. Očistil jsem ji a namazal. Dovnitř k ní jsem stříkl také trochu mazadla. Úplně to přestalo takže děkuji mockrát :-) A jinak souhlas Tor pomohl snad vždycky.


Michal321

Re: pískání spojky

Příspěvek od Michal321 »

Díky za tip s mixem vazelíny a WD40.
Zkusil jsem pro zajímavost na lžičce rozpustit ve Wédéčku čtyři vazelíny a olej do auta. Za pokojové teploty se pomalu rozpouštěl jen olej, vazelínám se nechtělo ani při zamíchání. Po ohřátí zapalovačem se začala pomalu rozpouštět A00, za ní grafitová. Červená na kuličková ložiska a lithiová vysokoteplotní držely tvar, měkly a rozmíchávaly se velmi zvolna.
Ložiska jsem tedy namazal po projížďce na ještě teplém motoru a hned se jel znova povozit, aby se mazací mix rozmíchal.


Odpovědět