/Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Uživatelský avatar
samarit
Příspěvky: 15
Registrován: ned 30. srp 2020 7:54:37

/Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od samarit »

2 roky jezdím celkem v pohodě, mám sice problém se startováním, ale už jsem se to tak nějak naučil:
- nacucat, přivřít klapku, přitáhnout volnoběh, rozšlapat a pustit spojku, šlapat ještě 50m jinak chcípne.
Jakmile se motor rozběhne, za chvíli otevřu klapku a když jedu z kopečka, zmáčknu spojku a musím vyladit volnoběh - moc řve. Když je pak motor v trvalém zběru, je to pohoda.
Když zastavím u krámu a koupím si svých 10 Gambáčů, normálně to nastartuju (rozšlapu a pustím spojku), jede v pohodě. Když jedu dlouho z kopce (motor běží na volnoběh s vymáčknutou spojkou) tak chcípne. Asi vychladne. Musím ho startovat opět puštěním spojky. Nebo bych musel jet z kopce s motorem: To je fuj.
Zadní plášť trpí už jen samotnou jízdou, natož takovým startováním. Na start doma si chci udělat stojánek, že kolo do něj postavím, aby zadní kolo bylo ve vzduchu a budu šlapat na místě až motor chytne. Když vidím ty videa, kde zvedne zadní kolo, šlápne a chyne mu to, tak mi to štve.
Asi dělám něco špatně, nebo jsem něco špatně nastavil, že je to tak jak to je.
Proč tedy motor nečapne hned jako moje jiné dvoutakty? Proč musí mít nejprve přitáhlej volnoběh a pak ho musim povolovat? Proč, když vychladne, tak chcípne?
Po sestavení v r. 2018 jsem měl dost času všechno možné prověřit, zjistit co a jak (viz zde), ale možná mi tu někdo líp poradí?
Díky předem.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od Kus5 »

Start zastudena se zavřeným vzduchem se musí otevřít plyn, aby to tahlo benzín. Nestačí jen přizvednuté šoupě pro volnoběh. Lze našlápnout na stojánku dvojnožce. Doporučuju železný.
Na kole se musí dát nejlínější převod, pak stačí našlapovat a ne protáčet. Zadní kolo je zvednuté.


Trojvýfuk

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od Trojvýfuk »

samarit píše: ned 30. srp 2020 18:03:51 2 roky jezdím celkem v pohodě, mám sice problém se startováním, ale už jsem se to tak nějak naučil:
- nacucat, přivřít klapku, přitáhnout volnoběh, rozšlapat a pustit spojku, šlapat ještě 50m jinak chcípne.
Jakmile se motor rozběhne, za chvíli otevřu klapku a když jedu z kopečka, zmáčknu spojku a musím vyladit volnoběh - moc řve. Když je pak motor v trvalém zběru, je to pohoda.
Když zastavím u krámu a koupím si svých 10 Gambáčů, normálně to nastartuju (rozšlapu a pustím spojku), jede v pohodě. Když jedu dlouho z kopce (motor běží na volnoběh s vymáčknutou spojkou) tak chcípne. Asi vychladne. Musím ho startovat opět puštěním spojky. Nebo bych musel jet z kopce s motorem: To je fuj.
Zadní plášť trpí už jen samotnou jízdou, natož takovým startováním. Na start doma si chci udělat stojánek, že kolo do něj postavím, aby zadní kolo bylo ve vzduchu a budu šlapat na místě až motor chytne. Když vidím ty videa, kde zvedne zadní kolo, šlápne a chyne mu to, tak mi to štve.
Asi dělám něco špatně, nebo jsem něco špatně nastavil, že je to tak jak to je.
Proč tedy motor nečapne hned jako moje jiné dvoutakty? Proč musí mít nejprve přitáhlej volnoběh a pak ho musim povolovat? Proč, když vychladne, tak chcípne?
Po sestavení v r. 2018 jsem měl dost času všechno možné prověřit, zjistit co a jak (viz zde), ale možná mi tu někdo líp poradí?
Díky předem.
Netěsní Ti motor a přisává falešný vzduch.Ne hodně ale přisává.!
To je příčina nestability.


Uživatelský avatar
samarit
Příspěvky: 15
Registrován: ned 30. srp 2020 7:54:37

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od samarit »

Díky za pomoc,
Kus5 - přidávání plynu při startování=rozšlapávání je přirozené. To dělám. Jsem bývalý a snad i zkušený motorkář (Pionýr, ČZ125, Jawa250 a 350) a také automobilista.
-----------------------
Prošel jsem celé fórum, našel jsem tu řešení podobných problémů a udělám tedy znovu kompletní prověrku
- filtr a přívod benzinu od nádrže - mám vyhodit ty filtry?
- znova rozeberu a vyčistím karburátor vč. filtru vzduchu. Nastavím jinak. S tím jsem se také navztekal.
- podívám se znova na svíčku a její nastavení
- podívám se znova na mezery v magnetu ... magnetem se dá nastavit předstih? Tím jde také dosáhnout větší rychlosti (otáček) než cca 30km/h? Nejde to víc roztočit = otáčky.
- podívám se znova na spojku - i když jsem se s ní dost navztekal - hlavně těsnění a a namazání injekční jehlou ložiska vč. namazání ozub. kola lepivou vazelínou
- udělám si "startovací" železný stojánek, abych to mohl nastartovat na místě
- udělám si napínák řetězu s pružinou podle orig. obrázku. Asi bude chtít zkrátit. Odešla mi spojka řetězu, mám spoj nafest zavařený.
- při té příležitosti vyměním zadní plášť za nový
- znova překontroluji všechny těsnění (spojka, karburátor, výfuk?), - snad to bude vidět kde to profukuje
- sundám hlavu a podívám se jak těsní.
Všechno jsem dělal nedávno, ale udělám to znova. Všude je to suché, žádná mastnota.
Něco jsem vynechal?


Trojvýfuk

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od Trojvýfuk »

samarit píše: úte 01. zář 2020 15:33:43 Díky za pomoc,
Kus5 - přidávání plynu při startování=rozšlapávání je přirozené. To dělám. Jsem bývalý a snad i zkušený motorkář (Pionýr, ČZ125, Jawa250 a 350) a také automobilista.
-----------------------
Prošel jsem celé fórum, našel jsem tu řešení podobných problémů a udělám tedy znovu kompletní prověrku
- filtr a přívod benzinu od nádrže - mám vyhodit ty filtry?
- znova rozeberu a vyčistím karburátor vč. filtru vzduchu. Nastavím jinak. S tím jsem se také navztekal.
- podívám se znova na svíčku a její nastavení
- podívám se znova na mezery v magnetu ... magnetem se dá nastavit předstih? Tím jde také dosáhnout větší rychlosti (otáček) než cca 30km/h? Nejde to víc roztočit = otáčky.
- podívám se znova na spojku - i když jsem se s ní dost navztekal - hlavně těsnění a a namazání injekční jehlou ložiska vč. namazání ozub. kola lepivou vazelínou
- udělám si "startovací" železný stojánek, abych to mohl nastartovat na místě
- udělám si napínák řetězu s pružinou podle orig. obrázku. Asi bude chtít zkrátit. Odešla mi spojka řetězu, mám spoj nafest zavařený.
- při té příležitosti vyměním zadní plášť za nový
- znova překontroluji všechny těsnění (spojka, karburátor, výfuk?), - snad to bude vidět kde to profukuje
- sundám hlavu a podívám se jak těsní.
Všechno jsem dělal nedávno, ale udělám to znova. Všude je to suché, žádná mastnota.
Něco jsem vynechal?
Určitě.Kdyby jsi ten Web dobře prostudoval a četl, tak by jsi věděl jak
postupovat.Ale asi ne.Z toho co uvádíš Ti nic nepomůže.Spíše naopak.Možná Ti
poradí motorkáři a FB.


Uživatelský avatar
samarit
Příspěvky: 15
Registrován: ned 30. srp 2020 7:54:37

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od samarit »

Trojvýfuk píše: úte 01. zář 2020 21:08:38...Kdyby jsi ten Web dobře prostudoval a četl, tak by jsi věděl jak postupovat. Ale asi ne. Z toho co uvádíš Ti nic nepomůže. Spíše naopak. Možná Ti
poradí motorkáři a FB..
I kjdyž vím, že citovat předchozí post je debilita, musím citovat tvoji velmi podnětnou, užitečnou a skutečně mnou oceňovanou radu. Dovolím si ještě se tě zeptat:
- "Web dobře prostudovat..." myslíš jaký Web? Nebo myslíš tady to fórum=Poradnu? Nebo myslíš web motorkolari.cz - včetně sekcí Úvodu, Typy motokol, Stavba, Videa, Galerie? Tam někde je to, co jsem si měl prostudovat? Ale to všechno jsem viděl.
- možná by bylo fajn sdělit (pokud to není tajné) alespoň přibližné umístění toho místa na webu (Poradny), kde je popsáno jak postupovat. Určitě víš kde to je, když na to odkazuješ?
- jací "motorkáři" mi mohou poradit (jak píšeš)? Ty nějaké takové znáš? Kde je najdu? Prosím můžeš mi na ně dát nějaké spojení? Dík. (nechápu proč hledat motorkáře, když jsme motokoláři?)
- píšeš, že na FB mi někdo poradí. Kdo? Mám tam hledat heslo "Trojvýfuk", nebo "motorkáři"? Pokud nemáš "zakázáno i naznačovat", mohl bys mi něco k tomu něco alespoň naznačit?
- je fajn, že z toho co uvádím, že se na to znova podívám, mi nic nepomůže, a že to tedy nemusím dělat. Děkuji ti Trojvýfuku, žes mi ušetřil práci. A děkuji ti, žes napsal, že kdybych to udělal, tak mi to nepomůže - spíš naopak. To chápu tak, že bych stroji spíš ublížil. Děkuji ti tedy Trojvýfuku, žes mi také svojí radou zachránil můj motor. Mohl bych ti někam poslat za tvou pomoc nějakou odměnu? Kam? Vidím, že sem píšeš bez registrace, tak mi nemůžeš poslat soukromou zprávu. Dej to tedy sem do toho vlákna.
Díky


Trojvýfuk

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od Trojvýfuk »

samarit píše: stř 02. zář 2020 8:14:22
Trojvýfuk píše: úte 01. zář 2020 21:08:38...Kdyby jsi ten Web dobře prostudoval a četl, tak by jsi věděl jak postupovat. Ale asi ne. Z toho co uvádíš Ti nic nepomůže. Spíše naopak. Možná Ti
poradí motorkáři a FB..
I kjdyž vím, že citovat předchozí post je debilita, musím citovat tvoji velmi podnětnou, užitečnou a skutečně mnou oceňovanou radu. Dovolím si ještě se tě zeptat:
- "Web dobře prostudovat..." myslíš jaký Web? Nebo myslíš tady to fórum=Poradnu? Nebo myslíš web motorkolari.cz - včetně sekcí Úvodu, Typy motokol, Stavba, Videa, Galerie? Tam někde je to, co jsem si měl prostudovat? Ale to všechno jsem viděl.
- možná by bylo fajn sdělit (pokud to není tajné) alespoň přibližné umístění toho místa na webu (Poradny), kde je popsáno jak postupovat. Určitě víš kde to je, když na to odkazuješ?
- jací "motorkáři" mi mohou poradit (jak píšeš)? Ty nějaké takové znáš? Kde je najdu? Prosím můžeš mi na ně dát nějaké spojení? Dík. (nechápu proč hledat motorkáře, když jsme motokoláři?)
- píšeš, že na FB mi někdo poradí. Kdo? Mám tam hledat heslo "Trojvýfuk", nebo "motorkáři"? Pokud nemáš "zakázáno i naznačovat", mohl bys mi něco k tomu něco alespoň naznačit?
- je fajn, že z toho co uvádím, že se na to znova podívám, mi nic nepomůže, a že to tedy nemusím dělat. Děkuji ti Trojvýfuku, žes mi ušetřil práci. A děkuji ti, žes napsal, že kdybych to udělal, tak mi to nepomůže - spíš naopak. To chápu tak, že bych stroji spíš ublížil. Děkuji ti tedy Trojvýfuku, žes mi také svojí radou zachránil můj motor. Mohl bych ti někam poslat za tvou pomoc nějakou odměnu? Kam? Vidím, že sem píšeš bez registrace, tak mi nemůžeš poslat soukromou zprávu. Dej to tedy sem do toho vlákna.
Díky
Napsal jsem ,že Ti netěsní motor.Takže máš někde prasklinu v Karteru nebo
pravděpodobně vadné gufera.Už se to tady probíralo 100x..Registraci nepotřebuji.
Jinak s nikým nekomunikuji.Takže se chytni za nos a přemýšlej -jak dál.Už jsem
toho zde napsal hodně a nebaví mne pořád něco opakovat.Znovu opakuji
Změřit Těsnost motoru ,vyhodnotit a opravit.Potom mužeš pokračovat ,co jsis předsevzal.
Víc k tomu nemám slov.


host

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od host »

Musíš si uvedomit, že tvoj motor nikto nevidí a neukáže ti kam máš dat tesnenie. Podla indícii ti niekde nasáva vzduch, preto - otvor si kryt magneta, vytiahni magneto a pozri či nemaš olej na magnete - podfuk gufera. Otvor kryt spojky a pozri či nymaš od oleja male ozubene koliesko - podfuk gufera. skus vymenit tesnenia pod valcom, hlavou a otestovat. Pokial to furt bude robit tak rozpulit motor a vymenit cele tesnenie mezi kartermi.


čtyřvýfuk

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od čtyřvýfuk »

Proč sem pouštíte neregistrovaný troly? Kdyby četli, tak by takovou píč*ovinu nemohli psát. Kdyby byla někde nějaká netěsnost, tak by se to ukázalo po dvouletým používání jako mastnej nebo začouzenej flek. To samarit vylučuje.


host

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od host »

čtyřvýfuk píše: čtv 03. zář 2020 14:15:31 Proč sem pouštíte neregistrovaný troly? Kdyby četli, tak by takovou píč*ovinu nemohli psát. Kdyby byla někde nějaká netěsnost, tak by se to ukázalo po dvouletým používání jako mastnej nebo začouzenej flek. To samarit vylučuje.
Je třeba studovat mastný flek.Nic není potřeba změřit- jenom studovat mastný flek.
Tím se dopátráte skvěle výsledku.!! Tedy nikdy.!


Jožka
Příspěvky: 37
Registrován: stř 15. črc 2020 16:58:49

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od Jožka »

Docela zajímavá závada, kde se můžeš dohadovat od špatně seřízeného karburátoru až po přisávání falešného vzduchu.Podle prvních vět to vypadá, že při startování je chudá směs a je potřeba seřídit karburátor.Po zastavení u obchodu a nakoupení to nastartuje normálně, což na přisávání falůešného vzduchu nevypadá.To by dělalo stále.Jak se říká babo raď.
Prvně bych vydělal karburátor a vyčistil kanálky /např.Pulirapidem Extra/pak propláchl a vyfoukal vzduchem.Někde může být nečistota, které se nechce ven.Pak bych se podíval na plovák, zda je v pořádku.Zkontroloval segrovku na jehle, zda náhodou nepřeskakuje v zářezech.Seřídil šroubek bohatosti směsi,zašrouboval a pak jej o 2,5 otáčky vyšrouboval.Dal nové těsnění.Podle mě je to jen nějáká blbost, protože větší závada by se chovala jinak.


host

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od host »

čtyrvýfuk - už se po tobe ptali v Bohnicich, že prej kde maji inženýra, co mu stačí mastný flek.


Uživatelský avatar
samarit
Příspěvky: 15
Registrován: ned 30. srp 2020 7:54:37

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od samarit »

Jožka píše: sob 05. zář 2020 21:20:55 Docela zajímavá závada, kde se můžeš dohadovat od špatně seřízeného karburátoru až po přisávání falešného vzduchu.Podle prvních vět to vypadá, že při startování je chudá směs a je potřeba seřídit karburátor.Po zastavení u obchodu a nakoupení to nastartuje normálně, což na přisávání falůešného vzduchu nevypadá.To by dělalo stále.Jak se říká babo raď.
Prvně bych vydělal karburátor a vyčistil kanálky /např.Pulirapidem Extra/pak propláchl a vyfoukal vzduchem.Někde může být nečistota, které se nechce ven.Pak bych se podíval na plovák, zda je v pořádku.Zkontroloval segrovku na jehle, zda náhodou nepřeskakuje v zářezech.Seřídil šroubek bohatosti směsi,zašrouboval a pak jej o 2,5 otáčky vyšrouboval.Dal nové těsnění.Podle mě je to jen nějáká blbost, protože větší závada by se chovala jinak.
Díky Jožka, nejprve jsem vyhodil ten filtr banzínu na hadičce od nádržky. Vypustil jsem benzín a vyčistil nádrž. Přitom jsem si všilml, že málo vytéká benzín z nádrže, když je zašloubovaná zátka. Prohlídl jsem ji a neviděl jsem tam nikde jak se do nádrže přisává vzduch (vyrovnává podtlak ubývajícího benzinu). Pak jsem si vzpoměl, že na mé Jawě byla v zátce dirka pro přisávání vzduchu do nádrže. Tak jsem se s tím nesr*al, důlčíkem jsem označil na zátce střed a vyvrtal 2mm dirku. Kupodivu došlo ke změně k lepšímu. Vyčistil jsem karburátor, vyhodil molitan ve filtru vzduchu a dal tam místo něj drátěnku na nádobí.
A pak:
- otevřu benzin
- 5x nacucnu (ponořuje se plovák karburátoru)
- Zavřu klapku u přívodu vzduchu
- párkrát protočím
- zavřu klapku roztočím a chytne ! - udrží nastavené volnoběžné otáčky, nemusím je dál regulovat
To je pro mne zásadní změna.
Pak jedu vyzkoušet na cesty, otáčky jsou menší a do kopce se to dusilo. Zastavil jsem a půlku té drátěnky ve filtru vzduchu jsem vyhodil (bylo jí tam moc). Pak se to rozběhlo podle mých představ, i když bych byl rád, kdyby to šlo ještě víc do vyšších otáček, abych jel do kopce svižněji a na rovině rychleji. To asi už nejde uregulovat i když filtr vzduchu zkusmo vyndám.
Teď jen udělám na doma masivní stojánek pro start (abych to nemusel při startování rozšlapáváním rozjíždět, ale jen postavil na stojan s vyzdviženým zadním kolem, pak bych 2x šlápl s uzavřenou klapkou vzduchu, pak ji otevřel a určitě by motor čapnul. Než bych si vzal brýle a vercajk, tak by se trochu zahřál a můžu vyrazit na cesty. Kdybych uměl k motoru přidělat startování na šňůru, tak to by byl luxus! To by se mi líbilo.


Jožka
Příspěvky: 37
Registrován: stř 15. črc 2020 16:58:49

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od Jožka »


Já osobně hned předělávám všechny ty zátky od benzínu, kde je těsnící guma, která nahrazuje ovzdušnění.Stačí to někdy moc přitáhnout a závada je na světě, protože motor zhasne, pokud se to stane někomu, kdo není zběhlý v motorech, tak se zbytečně natrápí.
Dotaz, co to máš za motor 50 či 80 ccm.Pošli fotku třeba i na mail, protože přidělat startování na šňůru možná by nebyl problém.Jen záleží na motoru jaký je.U 50 je nejvyší rychlost, tak kolem 30 km/hod.po rovině.Trošku se dá rychlost vylepšit, ale podle mého názoru zbytečné, trochu více práce/odborné/. Je vhodnější hned si koupit silnější motor.
Přílohy
P1090599_O.jpg
P1090602_O.jpg


Uživatelský avatar
samarit
Příspěvky: 15
Registrován: ned 30. srp 2020 7:54:37

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od samarit »

Jožka píše: pon 14. zář 2020 21:53:08 ...Pošli fotku třeba i na mail, protože přidělat startování na šňůru možná by nebyl problém...
mám to v podpisu - to by bylo fajn mít startování na šňůru. ;-) Tady ten by mi na to nepasoval - mám rozteče šroubů na magnetu 60 mm. S vyhnutím šlapky bych si nějak poradil - zvětšila by se doleva šířka motoru o 35mm. Který by mi tam pasoval? https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... LL+STARTer ... Možná tento?
Také větší otáčky motoru by mi pomohly. Hlavně do kopce - musím přišlapávat. Nedají se zvýšit větší tryskou v karburátoru + přesazením jehly? (Mám jehlu na druhé drážce odshora).


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od Kus5 »

Já se dlouho zabýval ručním startovadlem a nakonec zavrhl. Startuju na stojánku železné dvojnožce (zadní kolo nad zemí), dá se koupit. Jakoby našlapuju pedálem, pro ulehčení dávám na kole nejlínější převod. U karbce se zastudena zavře vzduch a otevře plyn, aby to naplno táhlo benzin. Pak se vypne spojka a otevře vzduch a chvíli udržuje plynem. Je to na cviku a nemusím to za jízdy rozšlapávat.


Jožka
Příspěvky: 37
Registrován: stř 15. črc 2020 16:58:49

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od Jožka »

Vzdálenost u magneta jsem vždy seřizoval na sílu cigaretového papírku.Pak jsem snižoval hlavu, pozor, aby pak píst nechytal svíčku.Pokud by jsi chtěl měnit tryku, tak musíš také změnit vzdušník.U motokola jsem nastavil u karburátoru jen nastavil třetí zářez od shora.Zatím nic nechci měnit, to bude až přes zimu, kdy nebudu jezdit, tak se na motor více podívám. To co jsem napsal ze začátku, tak to jsem udělal u ČZ 150 C. Sehnal jsem si taky svíčku se třemi kontakty.Jak by pracovala u motokola zatím nevím.
Popíšu jak startuji.Kolo je na stojánku.Šlapku si nachystám na šlápnutí.Dám sytič.Pak šlápnu a motor hned chytne a stáhnu sytič a chvíli počkám, protože motor běží rychleji v důsledku použití sytiče.Vypnu spojku.Po chvíli začne běžet na volnoběžné otáčky.Pak odjíždím.Nechápu proč otevírat plyn,to vše udělá sytič.
Já jsem od Svitav, mohu se zeptat odkud jsi ? Třeba to nemáš ke mně daleko.Pak se dá pomoci více.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od Kus5 »

U původního karburátoru není sytič, jen zavřením vzduchu to táhne benzín. Při zavřeném plynu to táhne benzín je volnoběžnou škvírkou. Otevřením plynu to táhne benzín o hodě víc a bez vzduchu.
908084_1.jpg
Příklad stojánku na obr.


Uživatelský avatar
samarit
Příspěvky: 15
Registrován: ned 30. srp 2020 7:54:37

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od samarit »

Jožka píše: úte 15. zář 2020 21:44:57...
Jožka píše: úte 15. zář 2020 21:44:57Vzdálenost u magneta jsem vždy seřizoval na sílu cigaretového papírku.Pak jsem snižoval hlavu, pozor, aby pak píst nechytal svíčku.
To jsem netušil, že lze zmenšit mezeru u magneta. Já jsem to jen upravil tak, aby byla vzdálenost stejná na obou stranách statoru
Jožka píše: úte 15. zář 2020 21:44:57...Popíšu jak startuji.Kolo je na stojánku.
Mohl bys poslat fotku stojánku?
Jožka píše: úte 15. zář 2020 21:44:57...Já jsem od Svitav, mohu se zeptat odkud jsi ? Třeba to nemáš ke mně daleko.Pak se dá pomoci více.
Bohužel 290 km
Kus5 píše:Příklad stojánku na obr.
Kde jsi ten stojánek koupil?


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od Kus5 »

Mívaj v prodeji kol tak za 300, nebo si dej na googlu stojánek na kolo v obrázcích. Příklad:

https://www.slevnuj.cz/cyklistika/stoja ... zka--2316/


Uživatelský avatar
samarit
Příspěvky: 15
Registrován: ned 30. srp 2020 7:54:37

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od samarit »

Kus5 - díky, objednal jsem ho a snad bude dost dlouhý (i pevný). Mám od té patky u středu na zem 23cm. Musí být tedy delší, aby bylo zadní kolo ve vzduchu.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od Kus5 »

Od patky na zem je na stojánku 33cm, mám kolo ve vzduchu u 26👍 i 28👍.


Uživatelský avatar
samarit
Příspěvky: 15
Registrován: ned 30. srp 2020 7:54:37

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od samarit »

Kus5 píše: stř 16. zář 2020 17:44:34 Od patky na zem je na stojánku 33cm...
Díky moc, už se těším že nebudu pro srandu sousedům, jak to pracně rozjíždím, ale jen nazdvihnu kolo na stojánek, otevřu benzin, nacucám, zavřu klapku, sednu, párkrát zašlapu, otevřu klapku, zašlapu a je nastartováno ;-) . To bude možná lepší než startování šňůrou. Dám vědět jak se mi to líbí.
Jožka - dík za radu, ta třetí drážka na jehle opravdu pomohla. Pls dej vědět jak je možné snížit hlavu? (tj. zvýšit kompresi) Nějak ubrousit? Dej pls návod. Svíčku pohlídám.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od Kus5 »

Já bych hlavu nesnižoval, ty motory jsou dost živý. Vyjedu všechny kopce a jezdím rozumnou rychlostí. Není to motorka.


Jožka
Příspěvky: 37
Registrován: stř 15. črc 2020 16:58:49

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od Jožka »

Ještě jsem zapomněl napsat k tomu ručnímu startování.Já osobně bych to nechal na nožním startování, tím se tak neunavíš, jak když musíš trhat rukou a vono zrovna to nechce chytnou a chytnou.Takhle zašlapeš a aspoň se trochu projedeš.Podle motoru máš 80 ccm, to už je trochu komprese.K tomu snižování ti udělám pár fotek, než to vysvětlovat.Taky bych se přiklonil ke Kus5 a nechal bych to jak to je , ale co se v mládí naučíš ve stáří jak když najdeš.


host

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od host »

Start rozslapanim je uplne idealni, nevim proc to nekterym lidem vadi. Pokud si umi clovek dobre nastavit spojku a pri rozjezdu mu nedrhne tak je to odpor temer jako na kole, a pak pustit spojku. V nohach ma clovek mnohem vice sily a vytrvalosti.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od Kus5 »

Když ale šlapeš 500m a nic, tak bych to hodil do pangejtu. Takhle doma v klídku zjistíš čím to je. Poku je vše v pořádku, na 2.našlápnutí musí chytit. Při rozšlapávání zavřeš vzduch, pokud chytne zastavíš otevřeš vzduch, pleteš se na silnici a chcípne to. Prostě chce to komfort.


Uživatelský avatar
samarit
Příspěvky: 15
Registrován: ned 30. srp 2020 7:54:37

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od samarit »

Dnes jsem zažil zajímavou zkušenost:
- Dojedu v pohodě do cíle, chcípnu motor tzv. "chcípákem";
- Někdy i po dlouhé pauze nastartuju běžně bez nacucání a bez uzavření vzduchu, ale už 2x se mi stalo, že jsem nenastartoval. Vyndaná svíčka byla vlhká, ale neházela jiskru;
- když jsem chcípnul motor bez chcípáku (nízké otáčky a pustit spojku aby zhasnul) tak motor normálně nastartoval.
- zjistil jsem, že kontakt pod tlačítkem "chcípáku" zůstal spojený a tedy zkratovaný pro cívku a tedy nešlo nastartovat. :o Prostě špína a unavené perko!!!


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od Kus5 »

Taky poznatek. Motor po startu měl vysoké otáčky i při úplně zavřenému šoupěti=šroubek volnoběhu ho nepřizvedával. Způsobeno netěsností karburátoru na hrdle k válci.


Uživatelský avatar
samarit
Příspěvky: 15
Registrován: ned 30. srp 2020 7:54:37

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od samarit »

Kus5 - přisával tedy víc vzduchu? To by snad nemělo zvedat otáčky hned po startu? Tzv. volnoběžný šroubek zvedá šoupě s jehlou - tj. tedy bohatší směs? To by neměl větší přísun vzduchu bokem po startu ovlivnit ne?
Jo, ten motor má spostu záhad :-)


Uživatelský avatar
samarit
Příspěvky: 15
Registrován: ned 30. srp 2020 7:54:37

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od samarit »

To jsem teda zase jednou "sežral hada".
Koupil jsem stojánek, připevnil, sednul abych rozšlapáním nastartoval a ten stojánek se ohnul ... a je v prd€li!


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od Kus5 »

Na stojánku nesmíš sedět a rozšlapávat. Našlapuješ jedou šlapkou jako motorku a stojíš na zemi. Zastudena zavřeš vzduch, otevřeš plyn a šlápneš. Na podruhý musí chytnou, otevřeš vzduch a udržuješ plynem s vypnutou spojkou až se motor ohřeje. Stojánek srovnej, dej vyvařit a poho. Stojan na kterým bys seděl a šlapal by musel být giga konstrukce.


Jožka
Příspěvky: 37
Registrován: stř 15. črc 2020 16:58:49

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od Jožka »

https://e-darky.eu/dvoutaktni-motory-na ... telny.html. Na této adrese se dá koupit silnější stojánek za cenu 399 a navíc se dá výškově nastavit. Psal jsem, že dám návod na zabrušování ploch, jako je karburátor, u auta AC pumpa a hlava,t.j. materiál hliník.Jemný smirkový papír mám pevně natažen na silném skle.Při přebrušování je nutno mírně otáčet přebrušovaným předmětem, při tahání sem a tam po papíru.Hlavně to chce trpělivost a nespěchat.
Přílohy
P1090955_O.jpg
P1090957_O.jpg


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od Kus5 »

Ten stojánek je slitina hliníku a prdne při sebemenší zátěži. Ten železný se nechá vyvařit a zpevnit výztuhami. Má pevný upevňovací mechanizmus.


Jožka
Příspěvky: 37
Registrován: stř 15. črc 2020 16:58:49

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od Jožka »

Dík za informaci Kuse 5, podle obrázku to vypadá na železo.O jak se člověk mýlí.Já mám železný.Když potřebuji zadní kolo zvednout výš jak 5 cm, tak jsem si udělal misky k většímu zvednutí.Podložím s nimi původní stojan.Zadní kolo tedy můžu zvednou na 5 na 7 cm a nebo na 10 cm.


Uživatelský avatar
samarit
Příspěvky: 15
Registrován: ned 30. srp 2020 7:54:37

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od samarit »

Stojánek za více než 300 Kč letěl do šrotu. Nechci už! Budu raději rozjíždět. Stejně bych to neušláp je to hodně těžký jen šlápnutím překonat kompresi.. ... mám pilu Stihl 260 a tam je takové tlačítko co nějak otevře válec, aby se dalo snadno startovat - aby nebyla taková komprese. Kdyby něco takového bylo na tom KITu tak by to možná šlo. Ale stojánek i šňůra je blbost k tomu KITu :mrgreen:


Jožka
Příspěvky: 37
Registrován: stř 15. črc 2020 16:58:49

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od Jožka »

https://www.slevnuj.cz/cyklistika/stoja ... zka--2316/ je za 229 a je železný. Jsem s nim spokojen a nejen já, jak jsem pročítal stránky.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od Kus5 »

Když našlapuješ na stojánku jako motorku tj., stojíš vedle kola, zadní kolo ve vzduchu, levá šlapka na 10.30hod, spojka sepnutá, musíš mít na kole nejlínější převod tj., tác nejmenší kolečko, vzadu největší kolečko. Pak ušlápneš lehce i 80sátku motor. U karbce zavřít vzduch, naplno otavřít plyn. Napodruhý to chytne, okamžitě otevřít vzduch a vypnout spojku. Motor udržovat plynem, až se ohřeje. Pokud jsi z okolí Litomyšle, předvedu názorně.


Jožka
Příspěvky: 37
Registrován: stř 15. črc 2020 16:58:49

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od Jožka »

Kuse 5, Samarit je od nás 290 km. Proč otevřít naplno plyn, pokud je karburátor dobře seřízen, tak to musí chytnou na první šlápnutí.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od Kus5 »

Tyhle motory potřebují zastudena hodně paliva. Když jen zavřeš vzduch, tak to nasává jen škvírkou pro volnoběh. Při otevření plynu táhne vší silou bohatou směs. To platí pro jednoduché karburatory. Já sehnal se sytičem, (asi za 650,-) ale už se nedá sehnat.


Jožka
Příspěvky: 37
Registrován: stř 15. črc 2020 16:58:49

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od Jožka »

Dík za vysvětlení, je vidět, že co motor, to jiný způsob.Já startuji bez plynu a chytá hned, protože si nastavím šlapku tak, aby byl píst před horní úvratí.Pak stačí jen trochu drcnout a motor okamžitě chytá.


Uživatelský avatar
samarit
Příspěvky: 15
Registrován: ned 30. srp 2020 7:54:37

Re: /Ne/Plynulost jízdy mě nervuje, neumím jezdit?

Příspěvek od samarit »

Objednal jsem přesně to podle obrázku od Kus5. Je to železné a trubičky se ohnuly do stran a praskly. Navíc to blbě vypadá. Je to nesmysl startovat to na stojánku. Stejně bych to neušláp proti kompresi ve válci. Vyhozené peníze - nedoporučuji.


Odpovědět