Spojka nejde rozepnout-neustale pripojeny motor

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
soodust
Příspěvky: 3
Registrován: ned 30. srp 2020 17:34:36

Spojka nejde rozepnout-neustale pripojeny motor

Příspěvek od soodust »

Ahoj, jsem tu novy a pri stavbe jsem dle manualu pripjil lanko k pacce a tak ,ale spojka i pri plnem stisku spojkove paky(i dole u motoru manualne, lankem to neni) nechce rozepmout, takze jsem rozebral bocni kryt spojky a zjistil jsem ze talir se pohybuje ale at je seply nebo rozeply neustale je pripojen motor. Laboroval jsem ale jsem v koncich, myslim ze nekde tady na foru byl podobny pripad a bylo to spatne udelane lozisko? muze to byt muj pripad? Popripade jak mam rozebrat spojku a poznat ze to je tim? Motor byl zakoupen na edarkach tento rok v lete. Predem moc dekuji za rady a pomoc!


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Spojka nejde rozepnout-neustale pripojeny motor

Příspěvek od Kus5 »

Hoj, odšroubuj malý šroubek, co jistí matku šroubu přítlaku spojky. Povol matku spojky o 2 výkusy a zatoč kolem. Když spojka rozepne, je to jen v dotažení této matky. Když ne, odšroubuj vykousanou matku, sundej talíř, zatoč kolem a uvidíš, zda se volně točí střed bez otáčení ozubeného kola.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Spojka nejde rozepnout-neustale pripojeny motor

Příspěvek od Kus5 »

Oprava textu:
Hoj, odšroubuj malý šroubek, co jistí matku šroubu přítlaku spojky. Povol matku spojky o 2 výkusy, zmačkni páčku spojky a zatoč kolem. Když spojka rozepne, je to jen v dotažení této matky. Když ne, odšroubuj vykousanou matku, sundej talíř, zatoč kolem a uvidíš, zda se volně točí střed bez otáčení ozubeného kola


soodust
Příspěvky: 3
Registrován: ned 30. srp 2020 17:34:36

Re: Spojka nejde rozepnout-neustale pripojeny motor

Příspěvek od soodust »

Diky! Dnes to zkusim.


soodust
Příspěvky: 3
Registrován: ned 30. srp 2020 17:34:36

Re: Spojka nejde rozepnout-neustale pripojeny motor

Příspěvek od soodust »

Tak jsem to zkusil povolit, nefungovalo to a tak jsem sejmul spojkovy talir a zjistil ze loziko je zasekle, tak mne napadlo do nej jemne klepnout kladivem a svete div se, povolilo a jde krasne! Diky za pomoc jeste jednou!


Trojvýfuk

Re: Spojka nejde rozepnout-neustale pripojeny motor

Příspěvek od Trojvýfuk »

soodust píše: ned 13. zář 2020 9:57:07 Tak jsem to zkusil povolit, nefungovalo to a tak jsem sejmul spojkovy talir a zjistil ze loziko je zasekle, tak mne napadlo do nej jemne klepnout kladivem a svete div se, povolilo a jde krasne! Diky za pomoc jeste jednou!
To nebylo ložiskem!Měl jsi přilepené obložení na unášecí nábu.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Spojka nejde rozepnout-neustale pripojeny motor

Příspěvek od Kus5 »

Nechci se hádat obzvlášť s trojvýfukem, ale pokud je sundanej talíř spojky a stejně se točí velké ozubené kolo, je to ložiskem. Segmenty spojky se zamačkávají do otvorů v ozubeném kole, jsou osazené, tak zezadu k ničemu nepřiléhají.


Trojvýfuk

Re: Spojka nejde rozepnout-neustale pripojeny motor

Příspěvek od Trojvýfuk »

Kus5 píše: ned 13. zář 2020 17:39:29 Nechci se hádat obzvlášť s trojvýfukem, ale pokud je sundanej talíř spojky a stejně se točí velké ozubené kolo, je to ložiskem. Segmenty spojky se zamačkávají do otvorů v ozubeném kole, jsou osazené, tak zezadu k ničemu nepřiléhají.
Si to neměl nikdy rozebrané.Není to pionýr.
Takže je to takhle.:
Zadní strana obložení doléhá(nebo klouže) po spojkové nábě.Obložení
je tlačeno zepředu(od víka) talířem spojky.S toho tedy vyplývá, že obložení
unáší ozubenou lamelu bočně.To je zásadní rozdíl oproti jiným spojkám.
Když se Vám přilepí obložení k nábě tak unáší Lamelu(Velké ozubené kolo)-
Dobře si to prohlédněte.Stačí vyndat 1ks obložení a protočit.Pochopíte to.


Odpovědět