Klikovka,ložisko,gufera .. benzin všude.

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Vencelides
Příspěvky: 12
Registrován: pát 28. srp 2020 18:54:50

Klikovka,ložisko,gufera .. benzin všude.

Příspěvek od Vencelides »

Zdravím,motor 48ccm mám jej rok,najeto cca 5000km.Motor začal ztrácet výkon,cukání,střílení asi do karbec nebo výfuk,nevím,semtam to jede semtam ne.Výkon to chvíli má a pak zase ne,nebo nejede.Oddělal jsem hlavu s tím že je zadřený válec a byla tam ráha 0.2mm u kanálků bílé vydřené fleky.Koupil jsem válec píst a kroužky,stále nejede dobře i když tlak tam je a sílu to má.Pořád tam ale něco klepe vrže.

Začínám rozebírat motor,v bloku magneta nalezeno asi deci benzínu,celá cívka mokrá ale naštěstí neshořela.Na foto vidíte vlevo kaluž benzínu (tohle vypadá zcela jistě na gufera,koupit oboje dvoje !?

Další problém zjištěn,mezi ojnicí a klikovkou se již nenachází ložisko, ojnice na klice lítá jak dozičák na kroužku (tyhle ložiska museli být velmi nekvalitní,mám 55 kilo).Tímto by bylo vyřešeno že z motoru padají kousky rozemletého kovu,který pravděpodoobně zadřel píst a pochází z rozemletin ložiska.

Protože budu muset koupit gufera,celou klikovku a těsnění na bloky ...Pokud by šlo ložisko nasadit nové na klikovku udělal bych to at nemusím kupovat celou klikovku ale nevím co použít na rozebrání


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

EDIT: Stahovák už mám motor rozpůlený,jak prosím rozeberu tuhle spojku ? Nvím kde co povolit.

Obrázek Obrázek

Klikovka KO,ložisko,gufera a prostřední ložisko klika háže do boku,nahoru a dolu taky,vím že tam má být trošku vůle ale tohle je přeci moc ne ? viz:
Obrázek

A tady ložisko ještě,které se drolí:
Obrázek


Vencelides
Příspěvky: 12
Registrován: pát 28. srp 2020 18:54:50

Re: Klikovka,ložisko,gufera .. benzin všude.

Příspěvek od Vencelides »

top


Odpovědět