Motokolo - můžu mazat minerálním olejem ?

Na co to jezdí, čím, jak a kde mazat.

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
borecnakonec1
Příspěvky: 1
Registrován: stř 15. zář 2021 21:45:29

Motokolo - můžu mazat minerálním olejem ?

Příspěvek od borecnakonec1 »

Zdravím, mám motokolo 49cc, klasický čínský kit. Do všech dvoutaktů co mám dávám minerální olej Castrol 2T který mám v zásobě (cena cca 130Kč) a spokojenost. Mohu to dávát i do tohoto motokola v tom poměru 1:20 ? Motor už má něco nalítáno a nevím co do něj předchozí majitel lil. Kdyby bylo mazáno minerálem předtím a dal bych syntetiku, tak bych rozpustil karbon, někde jsem četl že přechod z minerálu na syntetiku se nedoporučuje, naopak klidně. Bude to mít vliv na životnost motoru když budu mazat minerálním olejem ? Nebo mám raději koupit syntetiku bez ohledu na to co se tam lilo předtím. Ptám se, protože všichni píšou syntetiku a válec není kdo ví jak kvalitní. Děkuji


Uživatelský avatar
master
Příspěvky: 27
Registrován: ned 08. črc 2018 14:49:03

Re: Motokolo - můžu mazat minerálním olejem ?

Příspěvek od master »

Karbon očistit a nalit klidne cokoliv. Když má něco najeto poměr kolem 1:30. Může se dát taky 1:20,ovšem skontrolovat aby směs karburátoru nebyla moc chudá-přehřívání.


master 🔧🔨🔩
jjinro
Příspěvky: 42
Registrován: pon 11. led 2021 12:59:06

Re: Motokolo - můžu mazat minerálním olejem ?

Příspěvek od jjinro »

syntetika je drahšia ale netvorí tolko karbonu , s tou syntetikou malo viac vydržať pokiaľ to naozaj je syntetika ale zase niečo to vydrži aj s tym mineralom ten castrol by mohol byt lepsi ako M2T.


Odpovědět