Předloha řazení trošku jinak

Kde koupit, na co se zaměřit, jaký typ, ...

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Kajlus
Příspěvky: 6
Registrován: úte 10. dub 2018 16:33:19

Předloha řazení trošku jinak

Příspěvek od Kajlus »

Zdravím všechny motokolaře,

již nějakou dobu mám doma motokolo bez předlohy řazení (funguje výborně) a řekl jsem si, že by nebylo špatné ji zkusit namontovat. Po pár večerech montování jsem na hodně věcí narazil, až při kompletním složení vyvstalo více problémů, než bych čekal. Proto jsem nad tím chvíli přemýšlel a napadlo mě udělat to trošku jinak.

Pro převedení hnací síly na pravou stranu kola (vždy z pohledu cyklisty sedícího na kole) bych použil středovou šlapací osu. Technicky vzato by stačilo na levou stranu přidělat rozetu. Nikde by nebyla volnoběžka, všehno by bylo natvrdo napasované na středové šlapací ose. Pro fajnšmekry by to šlo i se šlapátky a to na obou stranách s volnoběžkami.

Jednodchuá konstrukce, co nejméně věcí na pokazení. Prozatím to mám jen teoreticky v hlavě, ovšem v nejbližších dnech se do toho chci pustit. Pokud někdo vidí zásadní problém, sem s ním.


kuttil
Příspěvky: 53
Registrován: stř 03. zář 2014 21:52:49

Re: Předloha řazení trošku jinak

Příspěvek od kuttil »

Kajlus píše: stř 07. lis 2018 15:31:52

Pro převedení hnací síly na pravou stranu kola (vždy z pohledu cyklisty sedícího na kole) bych použil středovou šlapací osu. Technicky vzato by stačilo na levou stranu přidělat rozetu. Nikde by nebyla volnoběžka, všehno by bylo natvrdo napasované na středové šlapací ose.
Zdravím mám technickou připomínku, že v případě tohoto řešení už to nemůže být považováno za jízdní kolo protože, nebude mít funkční šlapání nezávislé na zapnutému/vypnutém motoru a u policajtů to už neprojde a nebude splněna podmínka, že při namontování motorů musí být zachována funkce kola
Tohle řešení jsem viděl, třeba na bazosu a taky to není praktické , když třeba dojde benzín nebo nějak zdechne motor a nebudou tam pedale,tak jak potom můžu doslapat domů nebo pro benzín
Takže moje rada buď tam dát kvalitnější volnoběžku a nebo nechat klasický pohon na levé straně tak jak je
A stejně na té levé straně by musela být napínací kladka jínak nevychází směr a úhel řetězu přímo na střed bez úprav by řetěz dřel do hliníku pod uzubenym kolečkem řetězu
Mně už to dávno napadlo a tohle řešení je problemovejsi než to s volnoběžkou
Ale klidně se podívám na fotky funkčního řešení při zachování šlapek a nezávislého šlapání bez zapnutého motoru
Na to si klidně počkám
Zdraví kuttil


Odpovědět