Montáž na staré kolo

Kde koupit, na co se zaměřit, jaký typ, ...

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
kolonoha
Příspěvky: 2
Registrován: ned 04. srp 2019 19:58:43

Montáž na staré kolo

Příspěvek od kolonoha »

Dobrý den,
omlouvám se, pokud se tady už někdo na toto ptal, ale chtěl bych se zeptat, zda je možné namontovat motor na staré kolo, které nemá standardní zadní brzdu, ale brždění pomocí pedálů.
Díky ;)


host

Re: Montáž na staré kolo

Příspěvek od host »

Ano, je ale potrebné buď kúpiť rozetu z vetším stredovým otvorom (na torpédo) alebo si ten otvor zvetšit podomácku na nejakých 47mm v priemere. Sám to mám namontované na starom kole a maximálna spokojnosť.


kolohnátSK
Příspěvky: 41
Registrován: pon 25. čer 2018 10:33:53

Re: Montáž na staré kolo

Příspěvek od kolohnátSK »

Ja som to skušal na staru esku deluxe ale problém je v tom že tieto staré bicykle maju kluky bližšie k rámu a v tom je problém že už zasahuju do motora.Možno by pomohlo vymenit stredovu os za modernejšiu ako je na horských bicykloch a dat iné kluky ale to som neskušal


host

Re: Montáž na staré kolo

Příspěvek od host »

Už som tu niekde spomínal, že nieje nutné kupovat novú osku ale stačí tú pedálovú páku zohnúť. Je to taký materiál ktorý sa nezlomí a stačí to zohnúť do takého akoby "S" a funguje to úplne super.


mhi
Příspěvky: 1
Registrován: pát 25. čer 2021 19:53:37

Re: Montáž na staré kolo

Příspěvek od mhi »

Dovolil bych si obnovit tento dotaz, protoze jsem koupil motokolovy kit, zjistil ze na kolo kam jsem ho planoval nacpat moc nejde (moc slozite), tak pro motor musim sehnat kolo. A rad bych to trochu retro, ale mam obavu ze 2 veci:

- brzdeni "torpedo" + predni brzda: neni to na motokolo malo? Kdyz vzpomenu jak blbe brzdi Babetta... A vzit poradne za predni brzdu muze byt nekdy celkem problem.

- neodpruzene kolo: je to pouzitelne? Jezdim treba na Babette 207, ale uz ta ma odpruzenou predni vidlici, trochu si rikam jestli to nebude kostitras.

Pripadne jestli mate nekdo nejake tipy jake stare kolo je vhodne na doplneni motoru, budu rad (idealne 2x spalikova brzda, pekna chromovana riditka, hezke blatniky, ram vhodny na vestavbu).

dekuji!


Motobiker
Příspěvky: 6
Registrován: ned 07. úno 2021 15:11:46

Re: Montáž na staré kolo

Příspěvek od Motobiker »

Těch brzd bych se nebál. Musíš si uvědomit, že motokolo je oproti Babettě o hodně lehčí. Já osobně používám ráfkové brzdy a vždy jsem v pohodě vše ubrzdil. Musí se dobře seřídit!
Co se týká neodpruženého kola, záleží kde s ním chceš jezdit. Jestli i v terénu, tak doporučuji alespoň přední odpruženou vidlici. Na silnici stačí pevná vidlice. V každém případě je dobré dát mezi motorové příchyty a rám, gumové podložky, které ti dosti budou tlumit vibrace motoru. To oceníš zejména v pedálech. Nebudou tě tolik brnět nohy :-)
Nejlepší volba je ocelový rám, ten je rozhodně nejpevnější. Vyvarovat se slopingovým rámům, tam se většinou motor nevejde. Velikost rámu od 19" pak není problém.


Jozef454
Příspěvky: 8
Registrován: úte 12. bře 2019 10:12:22

Re: Montáž na staré kolo

Příspěvek od Jozef454 »

Podľa mňa je torpédo lepšia a bezúdržbovejšia brzda než kotúčová.


Odpovědět