nový motor fire horse 80 - co doporučujete hned vyměnit

Kde koupit, na co se zaměřit, jaký typ, ...

Moderátoři: j-z, Velkocus

Trojvýfuk

Re: nový motor fire horse 80 - co doporučujete hned vyměnit

Příspěvek od Trojvýfuk »

Molca. píše: pon 21. pro 2020 19:48:07 A ještě jeden dotaz trojvyfuku, jeden se sennou hada za Svíčka 19 je blbost, 14-15 v létě v zimě max 17. Vím že jsi to tu někde psal jaký je tam rozdíl co se může stát atd. Můžeš mě nasměrovat na odkaz nebo to podrobnej rozepsat nemůžu to najít. Je jich tam docela dost co se o tom hádají že 19 je blbost díky za pomoc
Pojednání o svíčkách je zde: https://www.motokolari.cz/viewtopic.php ... 8&start=50
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z toho článku vyplývá že svíčky N14 a N15 jsou automobilové svíčky(studené)
do vodou chlazených motorů.Používá se brizantní čistý benzín a tomu odpovídá teplota
ve spalovacím prostoru(vysoká).Oproti dvojtaktním motorům které jsou mazány směsí
a teplota ve spalovacím prostoru je nižší.Potřebujem tedy zde teplou svíčku s okamžitou
čistící hodnotou.
Takže platí Rovnice==Konstrukce motoru=použité palivo=nastavení směsi
Použití studených svíček do dvojtaktních motorů je naprostý nesmysl.
Ti co to tady tak používali tak to většinou zadřeli.
Roční období na to nemá až takový vliv.
Ti kteří se s Tebou hádají tak ničemu nerozumí.V podstatě se zmítají
v nekonečných diskuzích- na moto webech a FB.Jenom opisují ty blbosti a papouškují nesmysly.
Tak asi Tak.


molca
Příspěvky: 50
Registrován: ned 28. dub 2019 21:51:24

Re: nový motor fire horse 80 - co doporučujete hned vyměnit

Příspěvek od molca »

Ok, děkuji, ještě by mě zajímalo, na e-darkach prodávají lepší zapalování. Myslíš si že by se to mohlo vyrovnat tomu tvému zapalování? Ani mě tak nezajímá výkon a jiné blbosti, jen ta spolehlivost atd jak si popisoval v příspěvcích níže, díky.


Odpovědět