Pořízení motokola Sunway

Kde koupit, na co se zaměřit, jaký typ, ...

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Marek
Příspěvky: 1
Registrován: sob 20. úno 2021 14:58:07

Pořízení motokola Sunway

Příspěvek od Marek »

Dobrý den, hned na úvod se musím přiznat, že s motokoly nemám zcela žádnou zkušenost, ale poslední dobou mě velice láká si jedno takové, jako velmi netradiční a praktický dopravní prostředek, pořídit. Našel jsem na internetu velmi pěkné kolo Sunway Beach Cruiser Red 80cc 2t a rád bych se vás v rámci komunity zeptal, jestli s ním máte někdo zkušenosti, jestli byste koupi doporučili/nedoporučili, zda vyžaduje kolo po koupi nějaké úpravy a zkrátka jestli je tam něco, na co si dát pozor. Dále bych se ještě chtěl zeptat na rychlostní limit. Určitě existuje nějaký jednoduchý způsob, jak jej z udávaných 25 km/hod zvýšit..? Je to snadné? A kolik pak takové kolo umí jet? Jak moc velké problémy má s kopci nebo třeba v případě, že bych naložil vaky na delší cestu? Mnohokrát děkuji za reakce a odpovědi. Omlouvám se, pokud kladu hloupé otázky, ale opravdu v tomto oboru nemám žádnou zkušenost. Děkuji.


ku8ec
Příspěvky: 28
Registrován: stř 28. lis 2018 12:54:57

Re: Pořízení motokola Sunway

Příspěvek od ku8ec »

Tieto činske vyrobky su velmi poruchove od začiatku je nutné sa tomu venovať a preniknút do problematiky aby bol človek schopný si to sám opraviť. Ten motorček je v samotnej podstate strašne primitívny, ale bez znalosti si to človek len tak neopravi. Najlepšie vymenit ložiska a gufera, to su relativne poruchove časti, pretesniť motor, všetko podoťahovať. Limit 25je utopia, realne to ide cca40kmh. Sila do kopcov závisí na prostom pomere síl - čím vetši rozeta vzadu, tím vetší tah do kopcu ale zaroven pomalejši pohyb. Pripadne vymenit valec za GTX a nejaky tuning, lepši vyfuk. Pripadne sa da zvyšit vykon štelovanim zapalovania ale to človek musi byt fakt odbornik. Otázky niesú hlúpe, len tak sa človek niečo dozvie. Odporúčam tiež čítat to forum po večeroch. Tak som sa naučil ja o tom motore všecko.


Jožka
Příspěvky: 37
Registrován: stř 15. črc 2020 16:58:49

Re: Pořízení motokola Sunway

Příspěvek od Jožka »

Ahoj Marku, pokud koupíš motokolo Sunway, tak žádné úpravy nemusíš na něm dělat.Jen je potřeba celé kolo zkontrolovat, zda tam něco nechybí a nebo vadný díl, abys to mohl reklamovat. Pokud budeš motokolo 80 kupovat, tak nesmíš zapomenou, že musíš mít řidičák na malý motocykl a jednou za 4 roky jít na STK. Já jsem si koupil 50, tam nemusím nic, jen jezdit. 80 je o něco silnější, ale jsem spokojen. Podívej se na https://josef49.rajce.idnes.cz/Motokolo_-_vylepseni/ jsou tam i vadné díly, které jsem buď opravil sám a nebo reklamoval. Koupil jsem jej loni a přes léto jsem najel 110 km. Zatím žádná porucha. Když koupíš, tak prvně zkotroluj jaká je komprese. Když na otvoru po svíčce udržíš prst,při prošlápnutí, tak bych to hned reklamoval. Nejlepší je to kupovat na internetu, máš 14 dnů na vrácení.


Meduna
Příspěvky: 3
Registrován: stř 03. bře 2021 6:23:14

Re: Pořízení motokola Sunway

Příspěvek od Meduna »

Jožka píše: pon 01. bře 2021 20:39:35 Ahoj Marku, pokud koupíš motokolo Sunway, tak žádné úpravy nemusíš na něm dělat.Jen je potřeba celé kolo zkontrolovat, zda tam něco nechybí a nebo vadný díl, abys to mohl reklamovat. Pokud budeš motokolo 80 kupovat, tak nesmíš zapomenou, že musíš mít řidičák na malý motocykl a jednou za 4 roky jít na STK. Já jsem si koupil 50, tam nemusím nic, jen jezdit. 80 je o něco silnější, ale jsem spokojen. Podívej se na https://josef49.rajce.idnes.cz/Motokolo_-_vylepseni/ jsou tam i vadné díly, které jsem buď opravil sám a nebo reklamoval. Koupil jsem jej loni a přes léto jsem najel 110 km. Zatím žádná porucha. Když koupíš, tak prvně zkotroluj jaká je komprese. Když na otvoru po svíčce udržíš prst,při prošlápnutí, tak bych to hned reklamoval. Nejlepší je to kupovat na internetu, máš 14 dnů na vrácení.


Meduna
Příspěvky: 3
Registrován: stř 03. bře 2021 6:23:14

Re: Pořízení motokola Sunway

Příspěvek od Meduna »

Jožka píše: pon 01. bře 2021 20:39:35 Ahoj Marku, pokud koupíš motokolo Sunway, tak žádné úpravy nemusíš na něm dělat.Jen je potřeba celé kolo zkontrolovat, zda tam něco nechybí a nebo vadný díl, abys to mohl reklamovat. Pokud budeš motokolo 80 kupovat, tak nesmíš zapomenou, že musíš mít řidičák na malý motocykl a jednou za 4 roky jít na STK. Já jsem si koupil 50, tam nemusím nic, jen jezdit. 80 je o něco silnější, ale jsem spokojen. Podívej se na https://josef49.rajce.idnes.cz/Motokolo_-_vylepseni/ jsou tam i vadné díly, které jsem buď opravil sám a nebo reklamoval. Koupil jsem jej loni a přes léto jsem najel 110 km. Zatím žádná porucha. Když koupíš, tak prvně zkotroluj jaká je komprese. Když na otvoru po svíčce udržíš prst,při prošlápnutí, tak bych to hned reklamoval. Nejlepší je to kupovat na internetu, máš 14 dnů na vrácení.


jjinro
Příspěvky: 42
Registrován: pon 11. led 2021 12:59:06

Re: Pořízení motokola Sunway

Příspěvek od jjinro »

nevie niekto kolko voltove su na tychto motoroch zapalovania 6/12???
Ďakujemza rady.


Odpovědět