Subway 80ccm4t

Kde koupit, na co se zaměřit, jaký typ, ...

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Bobr
Příspěvky: 6
Registrován: stř 12. kvě 2021 12:21:01

Subway 80ccm4t

Příspěvek od Bobr »

Ahoj všem. Chci se zeptat jestli nemáte někdo motokolo Subway Badbike 8o ccm 4t. Koupil jsem ho před pár dny ale nikde jsem zatim nenašel žádný ohlasy


MilanT
Příspěvky: 2
Registrován: pát 23. dub 2021 11:35:01

Re: Subway 80ccm4t

Příspěvek od MilanT »

Toto kolo popírá jeho základní princip. Nebude motor, nejedu, tlačím.


MilanT
Příspěvky: 2
Registrován: pát 23. dub 2021 11:35:01

Re: Subway 80ccm4t

Příspěvek od MilanT »

Jako strojař jsem chtěl nabídnout pár příspěvků. Ale proto, že jsem zde krátce, nemám nárok :-)))


Bobr
Příspěvky: 6
Registrován: stř 12. kvě 2021 12:21:01

Re: Subway 80ccm4t

Příspěvek od Bobr »

Tak už jsem nejel nějaký kilometry a man pár poznatků k motokolu Subway Badbike 80ccm 4t. 1. Napnout a hlavně namazat řetězy. 2. odvzdušnit nádrž(provrtat víčko nádrže). Já jsem pak ještě povyšrouval šroub který slouží jako doraz plynu. Zatím jsem zdolal všechny kopce(vážím přes 100kg) naprosto v pohodě. Nemám ještě zajeto a tak se držím do 25-30km/h. Určitě to ale pojede víc jak 40. Spotřebu jsem zatím neměřil. Až budu mít zajeto a něco víc najeto,bambusu další poznatky.


Bobr
Příspěvky: 6
Registrován: stř 12. kvě 2021 12:21:01

Re: Subway 80ccm4t

Příspěvek od Bobr »

bambusu=napíšu


Motobiker
Příspěvky: 6
Registrován: ned 07. úno 2021 15:11:46

Re: Subway 80ccm4t

Příspěvek od Motobiker »

Ahoj Bobře, no, taky přemýšlím, že si pořídím tento ďábelský stroj. Mám na tebe pár dotazů. Koukal jsem, že to má nějaký miniaturní výfuk, jak je to hlučné? A jak jsi spokojený s odstředivou spojkou, funguje dobře? Ptám se, protože dvoutaktní motory ze sady s touto spojkou, byly jedna velká katastrofa. Budu rád, za další tvoje poznatky s tímto motokolem. Díky.


Bobr
Příspěvky: 6
Registrován: stř 12. kvě 2021 12:21:01

Re: Subway 80ccm4t

Příspěvek od Bobr »

Mám už najeto asi 400km. Praskl řetěz od motoru. Musel jsem ho objednat od prodejce protože tam jinej nepasuje. Proti originálu je mnohem lepší kvality. Se spojkou problém nemám a ani když jsem měl 2takt jsem nic neřešil. Měl jsem motor určený k boční montáži (stejnej jako na vyžínačku).Zatím jsem namontoval jen zrcátko a nosič. Nemůžu ale sehnat široké blatníky. O víkendu,pokud nebude pršet,pojedu na Smědavu. To už je pořádnej kopec. To bude test kde se ukáže jakej stroj to vlastně je😜 Jo, ještě jsem musel pořádně ukostřit chcípák motoru.


Motobiker
Příspěvky: 6
Registrován: ned 07. úno 2021 15:11:46

Re: Subway 80ccm4t

Příspěvek od Motobiker »

Zdravím tě Bobře, díky za další poznatky. Ten test na Smědavu bude zajímavý. Ten krpál moc dobře znám. Parkrát jsem ho jel na normálním kole a pokaždé po mně lezla smrt. :-) Dej pak vědět, zdali to motor přežil?


Bobr
Příspěvky: 6
Registrován: stř 12. kvě 2021 12:21:01

Re: Subway 80ccm4t

Příspěvek od Bobr »

Tak jsem dnes vyrazil na tu Smědavu. Od baráku to mám 30km a dal jsem to za hoďku a bez jediného šlápnutí. Tak můžu zatím jenom doporučit 👍


kolda
Příspěvky: 1
Registrován: úte 22. čer 2021 23:56:03

Re: Subway 80ccm4t

Příspěvek od kolda »

Přeji hezký den Bobře , měl bych dotaz jsem začátečník pořídil jsem si to to kolo a chtěl bych vyměnit oba řetězy. Ale nevím jaký typ a délku Děkuji za odpověd


Bobr
Příspěvky: 6
Registrován: stř 12. kvě 2021 12:21:01

Re: Subway 80ccm4t

Příspěvek od Bobr »

Označení řetězu je YBN 420H. Delka řetězu je podle počtu článků.


Uživatelský avatar
FHG89
Příspěvky: 4
Registrován: úte 16. srp 2022 3:04:33

Re: Subway 80ccm4t

Příspěvek od FHG89 »

Zdarec Bobře, uvažuju o tomhle stroji.
Máš ho ještě a nesere se to?.

Zajímala by mě spotřeba, výkon do prudčího kopce, maximálka, jestli tě s tím někdy stavěli policajti a jak to dopadlo a celkový počet reklamací :)

Chtěl bych tam dát ještě přehazku, pro případ, kdyby došel benzín a nemusel se dřít na jednom převodu.
Myslíš, že by se to tam dalo nějak dostat?

Líbí se mně, jak to má udělaný tady ten borec:
https://www.youtube.com/watch?v=MrMoyrarVRc
Barva (RAL 6003) + rovný řidítka.


Uživatelský avatar
FHG89
Příspěvky: 4
Registrován: úte 16. srp 2022 3:04:33

Re: Subway 80ccm4t

Příspěvek od FHG89 »

Zdarec lidi,
má to taky vůbec ještě někdo a pokud jo, tak jak jste s tím spokojeni?Přijde mi to jako super stroj(po pár úpravách).


wip
Příspěvky: 221
Registrován: ned 25. led 2015 10:01:03

Re: Subway 80ccm4t

Příspěvek od wip »

Já to sice nemám ale měl to můj kámo a měl neustále problém s neustálým zatuhnutím řetězu v té převodovce takže už to dal pryč a příčina jasná velké horko od motoru což vysoušelo řetěz. Jediná rada co můžu poradit je často ale jako často mazat ale to je jen rada která není mnou ověřena. Tak asi tak.


Uživatelský avatar
FHG89
Příspěvky: 4
Registrován: úte 16. srp 2022 3:04:33

Re: Subway 80ccm4t

Příspěvek od FHG89 »

Je to čína. Mám pocit, že to číňan vyrábí tak špatně schválně, aby jsme si s tím mohli pohrát a vlastními úpravami to přivedli k dokonalosti :)
Jestli se to přehřívá, je potřeba zjistit příčinu.Dnešní extrémní teploty to taky hodně ovlivňuji.

Ohledně toho řetězu bych asi prvně zkusit nějaký jiný olej s větší viskozitou a lepší teplotní odolností.
Nebo do toho převodovýho namíchat něco takovýho:
https://www.lepidlatmely.cz/loctite-lb- ... na-retezy/

Je zvláštní, že o tomhle stroji nikde nikdo nic nepíše. Buďto s ním ve většině případů problémy nejsou nebo je to krám s profláklou pověstí a už ho nikdo raděj ani nekupuje. Nebo odrazuje od pořízení strašidlo v podobě legislativy


Odpovědět