Plynové lanko

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Oxmilian
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 08. srp 2019 23:01:25

Plynové lanko

Příspěvek od Oxmilian »

Zdravím chtěl sem sa zeptat jestli mám takovu smolu enom já nebo je to celkem normální. Mám motor Fire horse 80 ccm najeto 137 km a už mě prasklo 3 lanko na plyn na po4 sem použil táhlo ze sitiča na škodu 120 pár uprav,trochu de ztuha ale zatym funguje. :ugeek:


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové lanko

Příspěvek od bo-to »

použij lanko na přehazovačku .....jen trochu obrousíš ten konec co jde na jehlu a na druhý konec dej valeček s dirkou prostrč lanko a na konec svorku z male čokoladky a máš klid napořád ......vyzkoušeno funguje


Michal321

Re: Plynové lanko

Příspěvek od Michal321 »

To je hodně divné - 140km a tři lanka. Podíval bych se na ty zničené kusy, kde to prasklo, jestli pořád na stejném místě a jak vypadá přerušené místo. Nové lanko bych po čase vytáhnul a zkontroloval, jak a kde je ošoupané. V lanovodu nebo na koncovce by mohla být skrytá ostrá hrana, nečistota nebo podobné překvapení. Já mám lanko původní čínské a po 1100km jde pořád lehce.


Oxmilian
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 08. srp 2019 23:01:25

Re: Plynové lanko

Příspěvek od Oxmilian »

Fotografie-0195.jpg


Oxmilian
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 08. srp 2019 23:01:25

Re: Plynové lanko

Příspěvek od Oxmilian »

Táhlo na sytič moc dobře nefungovalo lanko z přehazovačky zkusím později zatím sem to vyřešil takto.
Přílohy
Fotografie-0196.jpg
Fotografie-0197.jpg
Fotografie-0201.jpg


petr2M
Příspěvky: 117
Registrován: stř 26. lis 2014 11:41:40
Fotky: http://petr2m.rajce.idnes.cz/

Re: Plynové lanko

Příspěvek od petr2M »

Nechci strašit. Ale myslím, že se to zase zlomí. Měl bys odstranit příčinu. Od pohledu na fotky to vypadá, že ti vedení bowdenu (takova ta široká spirala zalitá v cerném plastu) vydřelo v bilem otočném dílu prohlubeň. A ta způsobuje, že se plynové lanko v mistě opuštění vedení ohne v ostrém úhlu. Pan konstruktér to vymyslel tak, aby se lanko po celou dobu navijelo na kulatinu a nikde se ani náznakem neohýbalo přes ostřejší hranu. Na fotce to není vidět, ale zkontroluj ještě, jestli není něco v drážce na lanko v tom bílém pohyblivém plastu, nějaký zbytek, který lanko nadzvedne....?
V principu... lanko se musí celou dobu navijet na kulatinu. Takže odstraň vše, co tomu brání a bude to fungovat jak má....:) ... jo jo to se mi to píše...


Michal321

Re: Plynové lanko

Příspěvek od Michal321 »

Lanko je ulomene, ohybalo se sem a tam, posledni dva fousy se utrhly tahem. Protoc rukojet s nasazenym lankem bez horniho plastoveho krytu a uvidis hned, kde se to lame. Pert2M to popsal perfektne. Lanko by melo prochazet z bileho navijaku rovnou doprostred diry bowdenu podobne jako lano vytahu do sachty.
Prohledni plastove dily, kde jsou otlacene a osoupane. Na predposledni fotce se mi moc nezda plast nad konecem spiraly bowdenu. Cerny plast tam tvori trochu vicko a to se zda byt probrousene od lanka.
Jeste pozor na pocinovany konec lanka, at nikde o nic nebrnka, jinak se lanko ulame hned u kulicky. Radeji bych kulicku zvetsil a umistil do kulate diry v bilem plastovem dilu tam, co patri puvodni valecek.
P.S. pardon za diakritiku, jsem u nahradniho pocitadla.


Odpovědět