Výkonná brzda aneb budget shimano

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět

Jaký brzdy?

Anketa končí za sob 13. čer 2020 15:56:11

M6000
0
Žádná hlasování
BR-MT420
0
Žádná hlasování
Něco jinýho ve stejný cenový kategorii
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 0

Teetsi
Příspěvky: 6
Registrován: úte 11. úno 2020 21:43:41

Výkonná brzda aneb budget shimano

Příspěvek od Teetsi »

Zdravím,

Nikde jsem nemohl najít porovnání těhle dvou brzd. Stavím poměrně výkonný motokolo a hledam nějakou hydrauliku, která by to tak nějak zvládala, ale nebyla drahá. Viděl jsem i borce, který maj na takhle rychlejch kolech i klasicky Včka, což mi příjde jako bláznovství. Kolo bude mít bohužel jen přední brzdu, protože v zadu bude rozeta. Maximální teoretická rychlost by měla bejt max kolem 70kmh a běžná cestovní někde kolem 40kmh. Potřebuju aby brzda zvládala zastavit nějak realně z těch 70 a aby opakovaně dlouhodobě dokázala zastavovat z těch 40kmh. Odhaduju, že semimetalický destičky jsou nutností, protože organický by byly asi měkký jako křída a byly by hned pryč. Tahle úvaha dost zůžila seznam kandidátů. Dva mý hlavní kandidáti jsou 4pístek BR-MT420 a DEORE M6000. Oba můžou mít semimetalický destičky, ale M6000 má tu výhodu, že může mít i Icetechy. Na druhou stranu MT420 je zas 4-pístek. Rád bych znal nějáký porovnání těhle dvou. Pokud vás napadaj nějaký alternativy do cenový hladiny těhle dvou, tak se tomu nebráním. Klidně i něco co není od shimana.

Díky za odpověď


Odpovědět