Motokoláři na litomyšlsku

Plánované akce, návrhy na setkání.

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Motokoláři na litomyšlsku

Příspěvek od Kus5 »

Ahoj, jsou na litomyšlsku nějací motokoloáři? Rád bych si vyměňoval zkušenosti. Mám 2 stroje.


Návštěvník

Re: Motokoláři na litomyšlsku

Příspěvek od Návštěvník »

I když od napsání je dost dlouhá doba, tak se ti ozývám jsem od Svitav.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokoláři na litomyšlsku

Příspěvek od Kus5 »

Návštěvník píše: čtv 30. črc 2020 8:13:55 I když od napsání je dost dlouhá doba, tak se ti ozývám jsem od Svitav.
Jaký máš dosavadní poznatky. Já včera odmašťoval spojkové segmenty (moje blbost) a odhlučňoval rachot ozubených kol.


Jožka
Příspěvky: 37
Registrován: stř 15. črc 2020 16:58:49

Re: Motokoláři na litomyšlsku

Příspěvek od Jožka »

Dosavadní poznatky, jsou ty, že to po seřízení hezky jezdí.Při sestavování kola jsem zjistil závady, které v rámci reklamace odstranili.Taky jsem se ptal na různé věci a přitom mě technik upozornil, abych si dával pozor na mazání ložiska u spojky.Je to nové, tak jsem to zatím nedělal.Hlučnost řetězu a ozubených kol se dá jedině odstranit promázáním řetězu.Pak ještě uvažuji, že místo pevného napínání řetězu pohonu od motoru dám tam silnou pružinu a tím je řetěz napínán, tak jak má být.Já zatím jsem řešil jediný problém, jak udělat stojan na kole při opravě zadního kola na cestách.Mám vymyšlené dvě možnosti, obě udělané a s druhou verzi jsem zatím spokojen, ale už mám vymyšlenou ještě jednoduší verzi.Jak bude čas musím vysoustružit dva čepy.Nevím, zda jsi se díval do oddílu Pořizujeme motokolo a pak Motokolo Sunway, tam je odkaz na web.Když napíšeš na mail, tak odpovím dřív.


Trojvýfuk

Re: Motokoláři na litomyšlsku

Příspěvek od Trojvýfuk »

Jožka píše: úte 18. srp 2020 13:03:21 Dosavadní poznatky, jsou ty, že to po seřízení hezky jezdí.Při sestavování kola jsem zjistil závady, které v rámci reklamace odstranili.Taky jsem se ptal na různé věci a přitom mě technik upozornil, abych si dával pozor na mazání ložiska u spojky.Je to nové, tak jsem to zatím nedělal.Hlučnost řetězu a ozubených kol se dá jedině odstranit promázáním řetězu.Pak ještě uvažuji, že místo pevného napínání řetězu pohonu od motoru dám tam silnou pružinu a tím je řetěz napínán, tak jak má být.Já zatím jsem řešil jediný problém, jak udělat stojan na kole při opravě zadního kola na cestách.Mám vymyšlené dvě možnosti, obě udělané a s druhou verzi jsem zatím spokojen, ale už mám vymyšlenou ještě jednoduší verzi.Jak bude čas musím vysoustružit dva čepy.Nevím, zda jsi se díval do oddílu Pořizujeme motokolo a pak Motokolo Sunway, tam je odkaz na web.Když napíšeš na mail, tak odpovím dřív.
Technik ví taky kulový.Na Nábách jsou zezadu demontážní díry ložiska lamely.
Ty slouží taky k mazání lamelového ložiska.Nic nepřemažete.Kdo je tam nemá,
tak si je udělá.Už to tady taky bylo.Napínák s pružinou- je na upadnutí. Řešilo
se to taky.To ti tady vysvětlí co se bude dít.Pár jich spadlo na hubu.


Jožka
Příspěvky: 37
Registrován: stř 15. črc 2020 16:58:49

Re: Motokoláři na litomyšlsku

Příspěvek od Jožka »

Jak jsem psal,tak motokolo mám krátkou dobu.Rozdělaný motor jsem proto ještě neměl.Mám ale schéma celého motoru.Proto se rád dozvím co nevím.Kolo jsem koupil u českého prodejce v Šumperku.Technik byl mladík kolem 30 let.Jeho znalosti byly vynikající, protože na odborné specifické otázky, které jsem měl odpovídal s přehledem a odborným způsobem.Na základě toho jsem proto to napsal.Díky za radu podívám se na ty montážní díry.Napínak jsem viděl na motokole u jednoho kolegy, který s tím jezdí už dlouho.Hledal jsem řešení, protože když stáhnu plyn, tak hnací řetěz začne klepat o chránič řetězu.Předpokládám, že tím by se to odstranilo.Stále se musí člověk učit.


lprudky
Příspěvky: 1
Registrován: pon 28. pro 2020 8:21:30

Re: Motokoláři na litomyšlsku

Příspěvek od lprudky »

Ahoj. Já jsem z Litomyšle. V motokolech zase tolik zkušeností nemám, jezdím s tím převážně na výlety a do práce. Snažím se v tom nehrabat, dokud to funguje. Ale je pravda, že mě spojka asi čeká, protože už to není tak dobrý jak bývalo.

Rád se sejdu. Moje oblíbené místo je u průmyslovky čokoláda na myčce aut :)


Odpovědět