Netáhne

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Návštěvník

Netáhne

Příspěvek od Návštěvník »

Zdravím, moje motokolo velmi težce startuje (několika minutové rozšlapávání) a vůbec netáhne (třeba od 25KMH výš bez problémů, top speed okolo 55) rozetou a pastorkem to nebude mám 10 a 44 zubů. Vaše tipy?


Milion chlívek

Re: Netáhne

Příspěvek od Milion chlívek »

Návštěvník píše: stř 06. kvě 2020 0:51:08 Zdravím, moje motokolo velmi težce startuje (několika minutové rozšlapávání) a vůbec netáhne (třeba od 25KMH výš bez problémů, top speed okolo 55) rozetou a pastorkem to nebude mám 10 a 44 zubů. Vaše tipy?
To bude určitě neseřízeným motorem!.


condorsr
Příspěvky: 19
Registrován: úte 20. srp 2019 18:50:51

Re: Netáhne

Příspěvek od condorsr »

Milion chlívek píše: čtv 07. kvě 2020 20:23:25
To bude určitě neseřízeným motorem!.
To je odpověď,která pomůže--opravdu.
:shock: Tydýte :shock:


Trojvýfuk

Re: Netáhne

Příspěvek od Trojvýfuk »

condorsr píše: sob 09. kvě 2020 15:07:27
Milion chlívek píše: čtv 07. kvě 2020 20:23:25
To bude určitě neseřízeným motorem!.
To je odpověď,která pomůže--opravdu.
:shock: Tydýte :shock:
Už to tady bylo 100x napsané čím to je!.Asi neumíte číst :Tydýte: :mrgreen:


condorsr
Příspěvky: 19
Registrován: úte 20. srp 2019 18:50:51

Re: Netáhne

Příspěvek od condorsr »

Tak schválně,jak seřídíš motor.Motor,ne karburátor


Trojvýfuk

Re: Netáhne

Příspěvek od Trojvýfuk »

condorsr píše: ned 10. kvě 2020 22:41:03 Tak schválně,jak seřídíš motor.Motor,ne karburátor
Těsností,kvalitním zapalování a elektrikou.Dobře nastavenou směsí.!!
Co je na tom divného? Vše už bylo napsáno!Na co se tedy ptáte. :o


milionpusek

Re: Netáhne

Příspěvek od milionpusek »

Se asi divíte proč sem nikdo nechodí když dostane takovou odpověď.


Trojvýfuk

Re: Netáhne

Příspěvek od Trojvýfuk »

milionpusek píše: pon 11. kvě 2020 0:12:49 Se asi divíte proč sem nikdo nechodí když dostane takovou odpověď.
Ty důvody jsou uplně jiné.Od té doby co zdejší motochytrolíni vyloučili
pseudodemokraticky Tora,tak už není o čem psát.Chytří se z jeho odkazu
(a některých schopných)poučili a hloupí se budou ptát pořád dokola.
Vyloučením Tora to tady Total upadlo.Takže ten stav si mužou přičíst
na svůj vrub jen Ti neschopní a hloupí.! :(


Návštěvník

Re: Netáhne

Příspěvek od Návštěvník »

Uprímne ked si pozriem všetky jeho príspevky tak sa ten človek choval ako hovado, síce občas poradil ale často iba čiastočne alebo vobec. Diskusia s ním nepripadala v úvahu. Čokolvek z ameriky bolo zlé.


Trojvýfuk

Re: Netáhne

Příspěvek od Trojvýfuk »

Návštěvník píše: pon 11. kvě 2020 15:11:10 Uprímne ked si pozriem všetky jeho príspevky tak sa ten človek choval ako hovado, síce občas poradil ale často iba čiastočne alebo vobec. Diskusia s ním nepripadala v úvahu. Čokolvek z ameriky bolo zlé.
Možná že byl trochu excentrik.To je úděl všech schopných lidí.Takže, Vy nemáte žádné
právo o něm mluvit jako o Hovadu.Nic jste nepředvedl a jste vulgární.Právě takoví
jako jste Vy ,Tora vůbec nezajímali.Pár lidí, ale tady byli celkem schopní a nestěžovali si.
Tor s nimi normálně komunikoval a poradil.S té Ameriky to máte v hlavě popletené.!!
Něco zde předveďte a hlavně prosím nežvańte do vzduchu.Vysvětlete třeba lidem
jak změřit těsnost motoru.!! :shock: Ať se to tady zmátoží.!


romi
Příspěvky: 67
Registrován: stř 11. črc 2018 18:04:07

Re: Netáhne

Příspěvek od romi »

Jak vidím, Thor se nám vrátil, pod jiným nickem, Hodně štěstí.....Zase se tady rok nepodívám.


Trojvýfuk

Re: Netáhne

Příspěvek od Trojvýfuk »

romi píše: ned 17. kvě 2020 8:59:47 Jak vidím, Thor se nám vrátil, pod jiným nickem, Hodně štěstí.....Zase se tady rok nepodívám.
No to určitě!Potom co jste tady vyprodukoval, by se chtělo zvracet.
Tak to asi nikoho bolet (Vaše nepřítomnost)nebude.Jste ten Web(a někteří ostatní)
přivedli k totálnímu krachu.Vy ani Tora nedovedete pořádně napsat ,natož něco
vyprodukovat.Ale hlasovat za vyloučení to jo.!


Návštěvník

Re: Netáhne

Příspěvek od Návštěvník »

díky teda za tipy, ale co se má teda udělat? :D seřídit karburátor(motor?) jak?


petr2M
Příspěvky: 117
Registrován: stř 26. lis 2014 11:41:40
Fotky: http://petr2m.rajce.idnes.cz/

Re: Netáhne

Příspěvek od petr2M »

Nemám na kole plovákový karburátor.
V první řadě bych zkontroloval celou palivovou cestu.
Evidentně ti karburátor začíná fungovat až když jde motor do otáček a když je tam větší průchod vzduchu a podtlak je dost velký na to aby vytáhl palivo do motoru.
Pak ještě můžeš mít motor moc do kopce nebo moc z kopce a hladina paliva je někde jinde než by měla...??? Smítka kdekoli.
Zadrhávající se plovák...atd atd


petr2M
Příspěvky: 117
Registrován: stř 26. lis 2014 11:41:40
Fotky: http://petr2m.rajce.idnes.cz/

Re: Netáhne

Příspěvek od petr2M »

V poslední době se mi stává, že se mi z ničeho nic zastaví motor. Stačí chvilku šlapat a pak zase naskočí, nebo dám sytič a pak zase jede. Už jsem vyčistil síťku v karburátoru, byl tam bordel. Ale dělalo to pořád. Teď jsem vyměnil filtr a budu testovat, co to bude dělat... takže zkoušet zkoušet zkoušet...
A pokud nebudeš úspěšný s karburátorem, může být problém v elektrice. Volný kontakt na cívce, velká mezera na svíčce, svíčka zanesená karbonem, povolené magneto.
Máš to nové, nebo je to porucha na jinak dobře jedoucím motoru?


petr2M
Příspěvky: 117
Registrován: stř 26. lis 2014 11:41:40
Fotky: http://petr2m.rajce.idnes.cz/

Re: Netáhne

Příspěvek od petr2M »

xx


Návštěvník

Re: Netáhne

Příspěvek od Návštěvník »

petr2M píše: čtv 21. kvě 2020 23:40:15 V poslední době se mi stává, že se mi z ničeho nic zastaví motor. Stačí chvilku šlapat a pak zase naskočí, nebo dám sytič a pak zase jede. Už jsem vyčistil síťku v karburátoru, byl tam bordel. Ale dělalo to pořád. Teď jsem vyměnil filtr a budu testovat, co to bude dělat... takže zkoušet zkoušet zkoušet...
A pokud nebudeš úspěšný s karburátorem, může být problém v elektrice. Volný kontakt na cívce, velká mezera na svíčce, svíčka zanesená karbonem, povolené magneto.
Máš to nové, nebo je to porucha na jinak dobře jedoucím motoru?
díky, svíčku mám původní, protože nevím jakou tam mám dát, motor je v normálně osazený (ne do kopce nebo z kopce), magneto mám dotáhlé, palivo teče normálně (pod plným jede krásně) jen nevím o jaké síťce v karburátoru mluvíš, jo a motor tak startuje od koupení tak smítkem to asi nebude


Trojvýfuk

Re: Netáhne

Příspěvek od Trojvýfuk »

Návštěvník píše: pon 01. čer 2020 19:26:42
petr2M píše: čtv 21. kvě 2020 23:40:15 V poslední době se mi stává, že se mi z ničeho nic zastaví motor. Stačí chvilku šlapat a pak zase naskočí, nebo dám sytič a pak zase jede. Už jsem vyčistil síťku v karburátoru, byl tam bordel. Ale dělalo to pořád. Teď jsem vyměnil filtr a budu testovat, co to bude dělat... takže zkoušet zkoušet zkoušet...
A pokud nebudeš úspěšný s karburátorem, může být problém v elektrice. Volný kontakt na cívce, velká mezera na svíčce, svíčka zanesená karbonem, povolené magneto.
Máš to nové, nebo je to porucha na jinak dobře jedoucím motoru?
díky, svíčku mám původní, protože nevím jakou tam mám dát, motor je v normálně osazený (ne do kopce nebo z kopce), magneto mám dotáhlé, palivo teče normálně (pod plným jede krásně) jen nevím o jaké síťce v karburátoru mluvíš, jo a motor tak startuje od koupení tak smítkem to asi nebude
Máš tam špatnou svíčku.Se špatnou teplotní hodnotou a nevhodností na BA-95.
Všechno to tady už bylo napsáno.Tak si to přečtěte.!


petr2M
Příspěvky: 117
Registrován: stř 26. lis 2014 11:41:40
Fotky: http://petr2m.rajce.idnes.cz/

Re: Netáhne

Příspěvek od petr2M »

Jedno doporučení ke svíčkám tady z diskuze:
Na dvojtakty se dávají teplé svíčky.N17c až N19c.Podle ročního období.
Jestli je to pravda nevím. Sám mám 19. Zajisté je k tomu spousta teorie proč tomu tak je, pokud tě to trochu zajímá byla tu jednu dobu o tom rozsáhlá diskuze.

A vysvětlení k sítku v mém karburátoru - mám karburátor walbro asi z motorové pily, není plovákový.


Trojvýfuk

Re: Netáhne

Příspěvek od Trojvýfuk »

petr2M píše: úte 02. čer 2020 0:24:03 Jedno doporučení ke svíčkám tady z diskuze:
Na dvojtakty se dávají teplé svíčky.N17c až N19c.Podle ročního období.
Jestli je to pravda nevím. Sám mám 19. Zajisté je k tomu spousta teorie proč tomu tak je, pokud tě to trochu zajímá byla tu jednu dobu o tom rozsáhlá diskuze.

A vysvětlení k sítku v mém karburátoru - mám karburátor walbro asi z motorové pily, není plovákový.
Na dvojtakty se používají teplé svíčky proto-protože se jako palivo používá směs.
Ty mají kratší samočistící čas.Proto ji jen-tak neulejete.Takže žádná složitá teorie.


petr2M
Příspěvky: 117
Registrován: stř 26. lis 2014 11:41:40
Fotky: http://petr2m.rajce.idnes.cz/

Re: Netáhne

Příspěvek od petr2M »

Ještě bych možná dodal toto:
Máš motor nastavený na patnáctku svíčku...asi od výroby??? Možná by bylo dobré, přidat více benzínu v karburátoru. Pro jistotu. A pak po ujetí jedné, dvou nádrží zkontrolovat barvu svíčky a podle toho znova upravit množství benzínu ve směsi.


Davith
Příspěvky: 2
Registrován: pát 07. kvě 2021 15:20:04

Re: Netáhne

Příspěvek od Davith »

Zdravím kupil sem si novy kit s motorem na kolo ten slabší 49ccm a chtěl bych se zeptat vytáhne mě to i do většího kopce? Namontoval sem to na klasické horské kolo z 90tych let a moje váha je 95kg ať třeba nezavarim motor


Davith
Příspěvky: 2
Registrován: pát 07. kvě 2021 15:20:04

Re: Netáhne

Příspěvek od Davith »

Zdravím kupil sem si novy kit s motorem na kolo ten slabší 49ccm a chtěl bych se zeptat vytáhne mě to i do většího kopce? Namontoval sem to na klasické horské kolo z 90tych let a moje váha je 95kg ať třeba nezavarim motor


Odpovědět