Máte odzkoušený motor na předním kole ?

Kde koupit, na co se zaměřit, jaký typ, ...

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Zdd
Příspěvky: 33
Registrován: pát 03. črc 2020 23:52:00

Máte odzkoušený motor na předním kole ?

Příspěvek od Zdd »

Tak dnes jsem viděl jeden stroj s motorem na předním kole, byla tam honda s nějakou převodovkou, možná to byl i variátor a řetěz vedl na kazetu, na které bylo nasazené velké ozubené kolo. Vidlice vypadala na nějaký fatbike a byl do ní zasazen náboj ze zadního kola 135 včetně volonoběžky. Bohužel jsem nenašel majitele, takže jsem se nemohl informovat. Kolo mělo obě brzdy kotoučové a vypadalo to suprově. Měl tam gumy 27,5 plus s pěkným vzorkem :-)
Ale tady na fóru jsem nikoho s předním motorem neobjevil. Nemáte zkušenosti ohledně vibrací atp ? Honda je celkem klidná, mám jí v sekačce a je to dobrý.
Rozložení váhy bych se nebál, protože když se dá nějaké vybavení na nosič tak se to vyváží. A vzhledem k celkové hmotnosti to stejně nebude na žádné krosení, ale na cesty, klidně i lesní. Je to prostě cestovní stroj.
Co myslíte ?


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Máte odzkoušený motor na předním kole ?

Příspěvek od j-z »

Osvědčenou konstrukcí je VeloSolex, podobný systém lze pořídit u www.motokola.cz.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
wip
Příspěvky: 221
Registrován: ned 25. led 2015 10:01:03

Re: Máte odzkoušený motor na předním kole ?

Příspěvek od wip »

j-z píše: pát 10. črc 2020 17:49:06 Osvědčenou konstrukcí je VeloSolex, podobný systém lze pořídit u www.motokola.cz.
Třecí váleček nikdy nebrat jinak to chce sponzora na pláště.


Zdd
Příspěvky: 33
Registrován: pát 03. črc 2020 23:52:00

Re: Máte odzkoušený motor na předním kole ?

Příspěvek od Zdd »

a v terénu nefunguje vůbec, bláto a kopec spolehlivě zastaví
jedině řetěz, možná řemen, ale neznám nikoho kdo to má, ani jsem na to nejel


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Máte odzkoušený motor na předním kole ?

Příspěvek od Kus5 »

Kdyby někdo chtěl experimentovat, vím o volném předním kole 26" s otvory pro kotouč (dá se přišroubovat rozeta místo kotouče) i ráfek na brzdu.
Přílohy
IMG_20200628_071030.jpg


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Máte odzkoušený motor na předním kole ?

Příspěvek od Kus5 »

Kus5 píše: sob 11. črc 2020 6:36:00 Kdyby někdo chtěl experimentovat, vím o volném předním kole 26" s otvory pro kotouč (dá se přišroubovat rozeta místo kotouče) i ráfek na brzdu.
Přílohy
121948428.jpg


Odpovědět